Author Topic: Pozvati ?lana porodice/prijatelja/de?ka na cruise as a crew.  (Read 3009 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Taivass

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Je li to izvodivo na Carnivalu, ima li neki popust ili nešto, ja sam nešto načuo o tome ali nemam pojma da li je to neko izmislio ili zaista ima nešto tako već da postoji?

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Ja koliko znam porodica zaposlenog ima posebne pogodnosti pri dolasku na brod, tj po specijalnom cenama mogu da krstare.

Offline Taivass

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Je li se ima gdje da saznaju detalji oko toga?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Je li se ima gdje da saznaju detalji oko toga?

Pretpostavljam crew office , barem je tako na Disney-u !

Offline Enzo86

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Na Carnivalu si morao da imaš odrađen ugovor. Znači nije moglo na prvom ugovoru da tražiš tako nešto. Maksimum koji je mogao da se ostane je mislim bio malo manje od 20 dana, Od naših to niko nije koristio, uglavnom malobrojni amerikanci, zbog cene avionske karte. Nemoj da me držiš za reč ali mislim da je bilo oko 10-15 dolara po danu, smeštaj+hrana. Koliko se sećam cena je zavisila da li želiš da koriste kabine kao posada ili gostinjske kabine. I tu je bila ogromna razlika. Sve informacije moćićeš da nađeš u crew ofisu, kao što reče udav, mislim da su se cene menjale ali i dalje su pristupačne.

Ako ti padne mediteran to je super opcija da te vidi porodica ili neko da letuje za pristojnu sumu. Mogu da se ukrcaju u Dubrovniku ako ostaju. A mogu i da provedu dan sa tobom kao guest onboard (ako je samo obilazak/poseta).

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Cena ti je oko 7 dolara po osobi ako ce da budu u crew kabinama,ali ta opcija gotovo nije moguca,jer nekada se desava da brod ima visak posade u nekim departmentima i onda nema mesta za tvoje,i oni ostanu ispred broda,druga opcija je ako imas single kabinu onda mozes da pozoves 1 osobu da kruzira sa tobom,za tih 7 dolara po danu,jede u crew/staff messu,ima visitor card i moze da se krece i gostinskim i crew area-ma,tako obicno italijani dovode svoje devojke,jer imaju single cabinu,moja drugarica je sad kod decka i ostaje 6 nedelja na brodu.Treca opcija je da bukiras tvojima kao da su gosti,tada imas 20% popust na cifru,tada trazis specijalne povlastice za njih da mogu u crew area i da ti mozes kod njih u sobu,po mom misljenju ne isplati se ako nemas single cabinu,jer je trosak ogroman,od vize,dzeparca,karte,cena kruza i sve to za samo 7 dana,jer ostale varijante da ostanu 20 u crew cabini, za mojih 7 ugovora na carnivalu nisam videla,bolje da naprave vizu,dodju i ostanete zajedno u majamiju ili vec negde,za istu cenu.
Desilo se da je hotel direktoru dosla zena i dete i zbog broja posade i punog kapaciteta nisu se ukrcali,nego su morali da cekaju u hotelu sledeci kruz,tako da je to rizik za nekoga ko dolazi preko 7 gora i 7 mora  :D

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Cunard 45 funti po kruzu mada moras rezervisati mjesec dana prije a odobre ti dan dva prije ukrcaja