Author Topic: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu  (Read 15698 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kizone

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #30 on: 27/September/2015 »
moj savjet je da, ako si profesionalac i nije ti stalo samo do zajefrkancije, odaberes bilo koju drugu kompaniju osim Carnivala jer veću razinu neprofesionalizma u pojedinim departmentima nisam vidio nigdje

ma bas ocu carnival, definitivno sam odlucio jer mi je sve ostalo nepoznanica a za carnival znam 90%kako je sve i sta me ceka, jer se i tu na forumu i bilogdje drugdje pisu svakakve stvari.. cekam sad da mi javi agent kada ce bit intervju u zagrebu, kao nada se da ce biti do kraja godine..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #31 on: 27/September/2015 »
jer se i tu na forumu i bilogdje drugdje pisu svakakve stvari..

A ovi što govore, oni govore prave stvari? Po čemu su ti što govore ispravniji od ovih što pišu?

Napisaću ti jednu stvar koju ćeš shvatiti kada završiš sa kruzerima (ako odeš, naravno): Odabrao si Carnival po osjećaju. Odlučio si da ćeš pokušati za Carnival, i sve što netko napiše kontra toga je za tebe "svašta".
Jačina argumenata ti ne igra ulogu. Od pisane i govorne riječi, uvažavaš samo ono što ti se sviđa i što se uklapa u tvoju predodžbu o tome kako bi stvari morale biti.

Točnost argumenata nije tako teško ustanoviti kao što se čini.
Ako pročitaš uzastopne, a kontradiktorne izjave, potraži još nekoliko izvora informacija. Ako istu stvar čuješ od 2-3-4 osobe, saznao si ono što te zanima.
Kruzeri nisu pošta, elektra ili vodovod, gdje radnici istog ranga primaju iste plaće. Tamo zarađuješ na bakšiš, i o tvojem budućem šefu ovisi gdje će te staviti da radiš. Može te staviti u neku rupu gdje te gosti neće niti naći, a može te staviti na najprometnije mjesto na brodu. Njegova volja. Da ne govorim o svim drugim faktorima o kojima ne želiš čuti (brod, itinerary, klima, vrsta gostiju ...)

Informacije tipa "ja sam na Carnivalu, lova je $900" i "ja sam na Royalu, lova je $950", pa onda pokušaj izbora kompanije na osnovu toga, mi liči na pokušaj micro-management-a vlastite (potencijalne) budućnosti.
Sve što bi kandidatu za odlazak trebalo biti važno je "Kako što brže mogu otići na kruzer". Jer ako čekaš 5 mjeseci duže zato što si se odlučio za neku kompaniju na osnovu osjećaja, to je 5x cca$1.000 = $5.000
Vrijedi li čekanje bilo koje kompanije nauštrb druge $5.000?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #32 on: 28/September/2015 »
ma bas ocu carnival, definitivno sam odlucio jer mi je sve ostalo nepoznanica a za carnival znam 90%kako je sve i sta me ceka, jer se i tu na forumu i bilogdje drugdje pisu svakakve stvari.. cekam sad da mi javi agent kada ce bit intervju u zagrebu, kao nada se da ce biti do kraja godine..

Sto god mislio da znas - ne znas sigurno sto te ceka :D U svakom slucaju, zelim ti svu srecu  :uzdravlje:

i kako sef kaze, ne gubi vrijeme cekajuci na nesto odredeno za sto mislis da znas kako je, pogotovo ako ne zelis neku odredenu poziciju za koju si siguran da ne postoji negdje drugdje (kao sto ja npr. zelim sports staff na RCCL zbog koje sam upravo zavrsio fakultet)... za to se isplati cekati. a ovako cekajuci odredenu kompaniju za poziciju za koju ti kazemo da je manje vise isto s*anje svuda ( a najvise na Carnivalu, po mom misljenju), vjerujem da bi ti trebalo biti cilj otici sto prije i na kompaniju gdje ces moci iskoristiti puni potencijal, ako si profesionalac.
Once a sailor, always a sailor.

Offline kizone

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #33 on: 10/December/2015 »
isprike što me nije bilo tu neko vrijeme.
sve mi je jasno, sve uvažavam i imate pravo.. meni je i dalje carnival na prvom mjestu.. nije mi problem čekanje, jer imam tu stalni posao tako da nisam gladan ni žedan (zasad hh) znam da sam mogao već biti na royalu da sam htio, al jednostavno po mom osjećaju želim carnival. nisam konobar po struci, niti sam radio kao konobar, sve to zna andrej iz EP i on mi je jako puno pomogao da si posložim šta ću sve stavit u cv i ubio sam ga u engleskom, ispada da sam jači od njega šta se tiče naglaska i sve hh :) samo u čemu je problem, on je meni rekao da se nada da agent iz carnivala dolazi u 11.mjesecu, ali 11.mjesec je prošao, i dalje nema pojma kad će uopće dolazit al zna da u 3.mjesecu stavljaju novi brod u pogon tako da će definitivno tražit radnike..
ja sam se opet javio suzi iz apriori, da vidim šta mi nudi za riječne brodove, dal mogu upast bez iskustva pošto jako hitno traže konobare.. a uostalom na riječnim eventualno želim nastavit radi boljih ugovora, a i boljih klijenata, jer svi znaju šta su ameri :P

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #34 on: 10/December/2015 »
Ova zadnja opaska mi nije jasna, pa ameri su najbolji tip-eri na svijetu

Idem otvoriti anketu, godinama nisam ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kizone

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #35 on: 10/December/2015 »
mislio sam radi njihovih potreba i slično, al dobro to za tips vrijedi, al nisu ni nizozemci i britanci loši :)

Offline kizone

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #36 on: 23/December/2015 »
evo ljudi da javim, primili su me za carnival :banana: , i sad čekam da mi iz agencije jave kakav lječnički i ostale stvari mi još trebaju.. neznam ni kad je ukrcaj nit bilo šta, Dragan Simac me je intervjuirao nekih 3minute i rekao mi congratulations, see you on the ship! ugl dao mi je potpisan papir s kojim sam ušao na intervju, i na njemu piše:
A monthly base of 48.75 plus a standard monthly amount of $900/- derived from the guest gratuity program.. znači plaća je 48.75 plus 900dolara obavezne manče od gostiju ako sam dobro shvatio.

Offline siriusblack

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #37 on: 23/December/2015 »
Evo nakon tri ugovora na Carnivalu, mogu ti u najboljoj namjeri savjetovati da odeš na neku drugu kompaniju, ili drugi department. Odradi ako bas želiš taj jedan ugovor, i traži dalje. Na pare ne računaj :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline kizone

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #38 on: 23/December/2015 »
plan je odradit 1-2 ugovora pa onda na promijenit kompaniju. ne mislim se puno zadržat na carnivalu, hvala na savjetu :uzdravlje:

Offline kizone

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #39 on: 24/December/2015 »
Evo nakon tri ugovora na Carnivalu, mogu ti u najboljoj namjeri savjetovati da odeš na neku drugu kompaniju, ili drugi department. Odradi ako bas želiš taj jedan ugovor, i traži dalje. Na pare ne računaj
a sta, si bio rastrosan na brodu ili ti je drzava sve uzela, pa valjda ti ostane makar jedna placa nakon ugovora i svih davanja

Offline siriusblack

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #40 on: 07/January/2016 »
Kad uzmeš u obzir da ti je plaća cca 1000$, 200$ mirovinsko i zdravstveno, da ćeš ići van po portovima, itd. Neće ti puno ostati. A raditi ćeš jako puno... Kad dođeš doma nećeš doći sa previše para. Probaj pa vidi, moj savjet. Kasnije lako promijeniš


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re:
« Reply #41 on: 08/January/2016 »
Ja sam na Carnival Sunshine, prvi ugovor i za sad sam asst waiter. Dok sam bio u staff messu imao sam fixno cpg 461$, znaci 922$ za mesec dana. Sada u room service-u sa tipsom cpg mi je 700-750$ plus tips u kesu. Sve u svemu sada mesecno uzimam oko 1600-1700$ :D i nadam se da se nece promeniti

Sent from my SM-G925I using Tapatalk


Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: koliko se trenutno zaradjuje na Carnivalu u restoranu
« Reply #42 on: 08/January/2016 »
922$ za mesec dana.
Smanjili su sa 1050 $ ???   :neee:

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Smanjili su sa 1050 $ ???   :neee:
Izgleda, ali cpg je za 28 dana ja msm, tako da 30 dana izadje oko 1050$ (+-20$)

Sent from my SM-G925I using Tapatalk


Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
A koliko zarađuju bar waiteri na Carnivalu?
Čuo sam da zarađuju oko 2500$, ali to mi zvuči predobro da bi bilo istinito.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2