Author Topic: Skype interview, bar waitress, Cunard  (Read 3840 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Skype interview, bar waitress, Cunard
« on: 01/July/2015 »
Kao sto sam i obecala,opisacu vam glavni intervju za kompaniju Cunard, pozicija bar waitress.

Aplicirala sam na njihovom sajtu, nakon 15 dana, putem maila su mi zakazali skype intervju.
Intervju je bio zakazan za 11, po nasem, lik koji je radio intervju zove se Neale, dogovor je da ga neposredno pre intervjua dodam na skype, ja sam ga dodala negde pre 11, prihvatio je zahtev, ali je kasnio sa zvanjem dobrih 40minuta, vec sam pomislila da nece ni zvati.

Prvo vam objasni koncept intervjua, koji se sastoji iz par segmenata, a on vam svaki ocenjuje.
Pocelo je sa: da li sam kaznjavana, da li imam vidljivih tetovaza, neku ekstremnu frizuru, da li imam sve zube (salim se) :D ,da li imam neku bolest fizicku ili psihicku, onda malo o kompaniji, pitao me sta znam, objasnio da je ugovor 6 meseci na brodu, 2 meseca na odmoru, da je plata 50$+tips, ali da je kompanija garantuje 1250$, ali uglavno je to mnogo vise, pitao me zasto zelim bas na Cunard...

Drugi deo se odnosio na cv i prijasnje iskustvo, da opisem brod, bar, goste, znaci precesljali smo moj cv.
Treci deo je bio test znanja, kod mene konkretno iz bara, pita 33 pitanja ,od cega su par o receptima koktela, koji ukus je koji liker, odakle je koje pivo, da nabrojim sorte grozdja za belo i crno vino, na kojoj ,od kojih sori grozdja se pravi sampanjac, malo vinske oblasti francuske, na kojoj temperaturi se sluzi pivo, belo vino, crveno, roze...od tih 33, ja sam znala 30, a 24 je min za prolaz, tako da i ako ne znate nesto nije frka, nisam znala neko francusko pivo, neko australijsko vino i stao mi mozak nisam mogla da se setim sta ide u manhattan koktel.

Cetvrti deo je bio najdosadniji, o timskom radu, moj doprinos, sta ja ocekujem od kolega, sta oni od mene, da opisem neku tesku situaciju, pa onda dobru, o postizanju targeta, zasto je to vazno i tako o tome .
I zamislite nije me pitao gde se vidim za 5 godina  ;)

Onda me je pitao da li mi je sve jasno i da li imam pitanja, na sta sam ja rekla da mi je sve jasno i pitala sam ga sta je sledece, da li ce mi javiti mailom, kaze on ja sam i vise nego zadovoljan tvojim ucinkom, cestitam, dobila si posao, da ce me on voditi kroz papirologiju i da cu morati raditi marlins test ,na sta sam ja rekla da ga imam i da cu mu poslati kopiju, razgovor je trajao 59 minuta.
Mlad je i opusten lik, veoma prijatan.
Rekao mi je da ko sad prodje intervju moze ocekivati ukrcaj u oktobru-novembru, da mi to iskreno govori, da ne bi nasla drugi posao (mislim se ko da je tako lako dobiti posao i otici), reko necu cekam da me pozovete.

Ako neko ima neko pitanje slobodno pitajte.

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #1 on: 01/July/2015 »
Pcelice, hvala ti na detaljnom opisu! I svaka ti cast za tih sat vremena ispitivanja i testiranja!!!  :clapping:
Verujem da ce Slow imati pitanja za tebe  :)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #2 on: 02/July/2015 »
Pčelice čestitam, lijepo si do odradila  :clapping:

Online prijave su zakon, email pošalješ i  :moli:


Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #3 on: 02/July/2015 »
 :run:  :clapping:



I zamislite nije me pitao gde se vidim za 5 godina  ;)

Jedno od najdrazih pitanja  :rofl:
:)

Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #4 on: 02/July/2015 »
Bravo, cestitam! :)

Odakle si konkretno spremala za Bar Waitress?

Polako sam poceo prikupljati informacije za Bar Waiter-a, pa ako mozes ubaciti svoje resurse odakle si ucila o koktelima i svemu ostalom, bilo bi ekstra!

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #5 on: 02/July/2015 »
Pa nisam se bas nesto spremala, jer sam bila bar w, pa mi je sve poznato, recepte koktela imas I negde na forumu, a likeri su mi bili poznati, a I vina jer sam zavrsila kurs za to. Ostavi mi mail u pp pa cu ti poslati sta imam.

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #6 on: 02/July/2015 »
Pcelice...ja sam dobio posao na Royal-u.Meni je izgleda dosta laksi intervju bio sa jedno zenom srednjih godina iz Spanije cini mi se(tako mi rekose makar ovi iz agencije) mnogo prijatna zena,odradio sam ga vrhunski,iako sam imao ogromnu tremu pred pocetak i bio ubijedjen da necu proci,ali kad sam poceo intervju,druga prica. Sto se tice za buduce kolege koji budu radili intervju, mnogo je bitno da ste opusteni(ono banana smile i nije toliko potrebno,potrebna je opustena komunikacija,a ja posto sam pricljiv nije mi bio problem).I jos jedna stvar vrlo rijetko se pada,vecinom zbog nedovoljne spremnosti kandidata ili stava koji su zauzeli tokom intervju. Licno znam momka koji nije prosao ni preliminarni,samo zbog ovog modernog stava `` ja pa ja``. Sad cekam samo datum.  :plovim:

Interesuje me,jesi li prije radila za Royal,koliko se radilo u toku jednog dana,da li imas u toku iedne nedelje slobodno jutro ili podne,kolika moze biti mjesecna plata,(pogotovo meni koji tek pocinjem da radim ovaj posa,jer nikad u zivotu prije nisam konobarisao) i ono najbitnije koliko se ima slobodnog vremena posle zavrsene smjene do sna,ili slobodno vrijeme kad smo u portu?  :rtfm:

Hvala ti puno...bicu tudije nedje,online...:D :run: :banana:

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #7 on: 02/July/2015 »
Nisam radila za royal, ali sve kompanije rade manje vise isto, imas na forumu detaljno opisano vise puta. Sad sam se setila da me nista nije pitao za druge jezike koje govorim :neceici:

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #8 on: 02/July/2015 »
Ma iscitao sam sve sto se tice bara, u sustini svi isto kazu,ali rekoh tebe da pitam,vec kad si se ponudila... :embarrased:

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #9 on: 02/July/2015 »
Koliko ugovora radis na toj poziciji? Koliko je tesko? Planiras li da se prebacis u neki drugi department? :neceici:

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #10 on: 02/July/2015 »
Mislila sam na pitanja vezana za intervju sa cunardovim regruterom,ali naravno pomoci cu koliko mogu. Ja sam radila kao bar,pa sam promenila posao i presla da radim za park west gallery,ali se to ispostavilo kao velika greska  oT ,ko trazi vece izgubi iz vrece :yeah: uglavno sad je back to basics... :party:

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Skype interview, bar waitress, Cunard
« Reply #11 on: 02/July/2015 »
Znaci da se za pocetak drzim bara...pa dobro...jedva cekam da probam...