Author Topic: Apliciranje za Gift Shop, preko koje agencije je najbolje prijaviti se?  (Read 6503 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline supersonika

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svima. Prijavila bih se prvi put za gift shop i treba mi pomoć. S obzirom da sam u Zg a EP ne zapošljava ljude za shop, zanima me preko koje agencije je najbolje prijaviti se i zapravo za koje kompanije one uzimaju? Gdje se obavljaju intervjui? Na poslu na kojem sam trenutno nemam baš mogućnosti slobodnih dana radi npr odlaska u Oslo na intervju. Znam da nije svima isto, ali je li isplativije prijaviti se online za neku kompaniju, ako da za koju i kako se tada obavlja intervju?

Imam sto pitanja i znam da je forum prepun ali pročešljala sam ga cijelog, uz to što su teme dosta stare, tud ja i dalje nemam pojma otkud krenuti :(

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Apliciranje za Gift Shop
« Reply #1 on: 08/July/2015 »
Evo u ovom momentu Kouzon iz Skopja trazi kandidate za shop, za MSC Cruises. http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=10440.0 Prosli intevju je bio u Skoplju, al za sada nije josh jasno, al te nista ne kosta da im poshaljesh CV i da ih pitash :)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Riv agencija iz Slovenije,inace imaju intervju krajem septembra,za prijavu kod njih moras pored engleskog da znas italijanski,nemacki,portugalski,francuski(mislim jedan od navedenih),spanski ne moze. Nadji ih na facebook-u.

Offline supersonika

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hvala :) a kakav je proces kada se direktno prijavljuješ za neku kompaniju?

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
A priori, Lovran? Nisu tako daleko...
:)

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Evo sta je ostavila drugarica azra oko prijavljivanja online na MSC

evo vam neke adrese, nadam se da ce pomoci nekom:
mschr@mscctd.it general email
sromeo@mscctd.it za shop
fizzo@mscsorrento.com ta recepciju
msavoia@mscsorrento.com za ekskurzije
Nema na cemu :P


Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
a priori upucuje na riv agenciju, to je sve za starboard, e sad sta je bolje, to ili msc, ne znam.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Zašto prvo ne pokušaš direktno kod kompanija da apliciraš?
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline supersonika

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Zašto prvo ne pokušaš direktno kod kompanija da apliciraš?


Budem za HB sigurno. Imaš preporuku?

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Pa na disney, royal/celebrity, costa cruise imaš direktno na njihovim career stranicama aktuelnu ponudu poslova.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Zašto prvo ne pokušaš direktno kod kompanija da apliciraš?

Euronymous, kakva je situacija kod tebe? Jesi uspio srediti ukrcaj?

"It always seems impossible until it's done"

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #11 on: 20/July/2015 »
Hvala na interesovanju ali nisam. Skoro svi mi traze SCTW95 a ja nemam para niti bih ga polagao tako na slepo bez naznaka da cu dobiti posao.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re:
« Reply #12 on: 23/July/2015 »
Hvala na interesovanju ali nisam. Skoro svi mi traze SCTW95 a ja nemam para niti bih ga polagao tako na slepo bez naznaka da cu dobiti posao.
Treninge radis tek kad saznas da si prosao intervju i dobio posao :) Bar je sad bilo tako sa grupom koja je preko RIV-a prosla za Starboard... Meni nije trebao trening jer sam dobila Royal, ali ljudi koji su dobili Costu su morali da ga rade i to tek po saznanju da su dobili posao i koju su kompaniju dobili :)
Trening=SCTW95 na to sam mislila ;)
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #13 on: 23/July/2015 »
Znam za to, tako je bilo i ranije da si imao prve dve nedelje na brodu to vezano za first aid, fire and sea rescue... Al kao od 2015 su obavezni da ih odradis na kopnu i traje sertifikat 5god. Sve je to okej al ne bih da dam +500€ a brod mozda nikad u zivotu ne vidim jer za ovaj moj technical department samo izmisljaju nesto u odgovoru na mejl da me odjebu...
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline MissPhoenix88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re:
« Reply #14 on: 24/July/2015 »
Znam za to, tako je bilo i ranije da si imao prve dve nedelje na brodu to vezano za first aid, fire and sea rescue... Al kao od 2015 su obavezni da ih odradis na kopnu i traje sertifikat 5god. Sve je to okej al ne bih da dam +500€ a brod mozda nikad u zivotu ne vidim jer za ovaj moj technical department samo izmisljaju nesto u odgovoru na mejl da me odjebu...
Koliko znam, za Royal i Celebrity i dalje radis na brodu treninge... Ja cu raditi tamo, tako mi je receno  :yeah: Costa trazi da imas pre ukrcaja, a za Pullmantur i ostale nisam sigurna. Doduse, za technical ne znam kako ide, znam za shop  -()-
Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti. Nikola Tesla