Author Topic: G&P traži ljude  (Read 7583 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
G&P traži ljude
« on: 09/July/2015 »
Ima bit da im gori, poslali su mi ponudu za posao konobara prije 10 ak dana, a nakon što sam ih odbio jer imam posao, jutros mi je stigao email:

Ship Ahoy – Become a part of G&P!
 
G&P is looking for new crew members for our 29 river cruise ships!
 
Do you know anyone who has considered launching their career on-board? Or maybe you are getting restless and are looking for a new challenge? Even short-term commitments are possible.
As you are from Croatia you do not need any visa. This means you could start a career with us pretty fast.
 
You and your friends are invited to apply with us under jobs@gsellundpartner.ch or simply answer to this E-Mail.
 
We are looking forward to meeting you!

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Re: G&P traži ljude
« Reply #1 on: 09/July/2015 »
Buduci da je mail na engleskom, kontam da zaposljavaju i one koji pricaju samo engleski, ako ima neko da potvrdi ovu moju pretpostavku...

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: G&P traži ljude
« Reply #2 on: 09/July/2015 »
Mail je u originalu i na njemackom i na engleskom, ja sam kopirao samo ovaj "normalni" dio  :giggle:

Inače meni su ponudili posao a ne pričam njemački, tako da pretpostavljam da njemački nije prioritet !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: G&P traži ljude
« Reply #3 on: 09/July/2015 »
Obzirom na sta ljudi pisu, meni je milo da im gori pod nogama. Bar da im dogori.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 09/July/2015 »
Kakvi su to retardi... a mene odbili zbog loseg njemackog prije dva mjeseca...

Offline vikingnewbee

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: G&P traži ljude
« Reply #5 on: 20/July/2015 »
Ima bit da im gori, poslali su mi ponudu za posao konobara prije 10 ak dana, a nakon što sam ih odbio jer imam posao, jutros mi je stigao email:

Ship Ahoy – Become a part of G&P!
 
G&P is looking for new crew members for our 29 river cruise ships!
 
Do you know anyone who has considered launching their career on-board? Or maybe you are getting restless and are looking for a new challenge? Even short-term commitments are possible.
As you are from Croatia you do not need any visa. This means you could start a career with us pretty fast.
 
You and your friends are invited to apply with us under jobs@gsellundpartner.ch or simply answer to this E-Mail.
 
We are looking forward to meeting you!

Hey jack,

predlozi svog starog drugara kao head housekeeper-a, ako ste ti i HotMan na 'ti' ;)

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: G&P traži ljude
« Reply #6 on: 26/April/2016 »
ovo sam dobio danas na email

RESTAURANT/BAR STEWARD/ESS GESUCHT!
 
Zur Verstärkung unseres G&P Teams suchen wir Restaurantmitarbeiter mit guten bis sehr guten Deutschkenntnissen für Saison 2016!
 
Sie haben selbst Lust, bei G&P Ihren Anker zu werfen? Oder Sie haben Freunde und Bekannte, die gern eine Karriere an Bord starten möchten?

Dann bewerben Sie sich jetzt online via www.gp-cruisejobs.ch oder gerne auch direkt per Email cruisejobs@gp-gruppe.ch.
 
Aktuelle News finden Sie auch immer unter www.facebook.com/gpcruisejobs.
 
Wir freuen uns auf Ihre Rückmeldung!
 

Freundliche Grüsse

Johanna Lehner
HR Manager Recruiting:: G&P Cruise Hotel Management GmbH

Offline dzidzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: G&P traži ljude
« Reply #7 on: 23/July/2016 »
malo kasnim sa odgovorom. ma, G&P prima puno ljudi jer im ljudi masovno odlaze. kad sam ja radila za njih bilo je tu dosta madjara i bugara koji su jedva natucali njemacki, jedva su uspjevali primiti narudzbe. moje iskustvo sa G&P je bilo jako, jako lose. ljudi odu na godisnji i ne vrate se, a kompanija ne salje zamjenu...i tako je sve manje i manje konobara, a broj gostiju je isti...tako lako dodjes do toga da radis 17 sati dnevno.

ali to je samo moje licno iskustvo, mozda neko bolje prodje.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: G&P traži ljude
« Reply #8 on: 11/October/2017 »
skoro sam se vratio sa Emerald Sun-a. Salju i traze,jure zato sto su u k.... teskom,sa mog broda za sezonu otislo je destak ljudi,neke je oterao hotel menadzer svojim neznanjem i panikom neke jer ih nije voleo a desavalo se da se par ljudi spakovalo uvece i ujutru otislo iz luka koje su im bile najblize. konstantno nam je falilo dvoje ljudi u baru i jos jedan u restoranu a ko je bio na reci zna koliko znaci jedan covek kad fali.... sve u svemu uzas,neka vam bude poslednja opcija!