Author Topic: Intesa banka devizna provizija  (Read 5530 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pacificstar

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Intesa banka devizna provizija
« on: 09/July/2015 »
pozdrav

Danas sam bio u intesi da podignem pare koje sam poslao sa broda
sluzbenica kaze da se podizanjem od 100 do 10000$ skida 0.25%
a za preko 10000$ 0.15%
trosak slanja sa broda je 25$ , da li je josh neko upoznat sa ovim nametom??  :pad:

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Intesa banka devizna provizija
« Reply #1 on: 09/July/2015 »
Da da , skidaju svoju proviziju naravno slepci. Al dobro sta da se radi to ti je 25$ na 10k i ovamo je bilo 15 to je 40 . Ali ti ako nemoras da saljes posle svake plate onda je to Ok ovako svaki put po 25$ plus provizija. Ja sam cekao da se nakupi i pred kraj ugovora sibnem na racun. :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Intesa banka devizna provizija
« Reply #2 on: 10/July/2015 »
O čemu pričate?! Sa kakvog to računa podižete novac?

Ja sam pre otprilike 3 nedelje podigao... određenu veliku svotu dolara sa "a vista" deviznog računa i nikakve provizije nije bilo niti može da je bude. Ni pre 3 nedelje ni prethodne 3 godine.

Vaš devizni račun je vaša stvar, novac na njemu je vaš novac i podizanje vašeg novca sa vašeg računa ne podrazumeva nikakvu "proviziju". Banka još treba da vam ljubi du*e što kod njih skupljate platu sa broda.

Sad sam proverio tarifu naknada sa sajta banke, nema ničeg novog.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Intesa banka devizna provizija
« Reply #3 on: 10/July/2015 »
 :hmm:

Naime, banke naplaćuju različite provizije za iste usluge u zavisnosti od statusa klijenta, vremena realizacije naloga u toku dana, kao i svrhe transakcije.
http://www.kamatica.com/novcanik/pripazite-banke-papreno-naplacuju-provizije/8022
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Intesa banka devizna provizija
« Reply #4 on: 10/July/2015 »
Naplacuju tu njihovu proviziju u Banca Intesa , neznam sta je '' a vista'' ali sa standardnog deviznog racuna koji mi je povezan sa viza karticom, uzimaju uvek proviziju.  Ti mozda imas neku drugu vrstu deviznog racuna, mozda neki drugi fazon, sad ih ima mali milion pa i usluge naplacuju zavisno od toga, mada ja sam skoro imao slanje sa skrill-a (bivsi moneybookers) mozda zbog toga, kada sam slao sa brodskog racuna i onog princesovog naloga kako se vec zove mislim da nije bilo. Tako da ne pricam napamet sve zavisi

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Intesa banka devizna provizija
« Reply #5 on: 11/July/2015 »
"a vista" = po viđenju, neoročen štedni račun.

0 dinara otvaranje, 0 dinara održavanje, posebne EUR i USD partije, 0 dinara Visa debitna kartica, 0 dinara Visa internet kartica, 0 dinara provizija za podizanje novca, online banking, wire transfer leže za manje od 24 h.

Najbolji izbor. ::yes::

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Intesa banka devizna provizija
« Reply #6 on: 11/July/2015 »
Jesi li ti pacificstar siguran da tih 0.25% nije za primanje novca, a ne za podizanje? Ja koristim intezine usluge za devizne transakcije već godinama, provizija na podizanje deviza ne postoji. Primanje loro doznaka (novca iz inostranstva) se naplaćuje 0.25%. To što Princ priča je isti račun koji i ti imas. U suštini, izadje na isto, ti platiš 0.25% na sumu, al samo jednom (kad novac legne). To nije namet, to je prosta cena usluge.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline HVAC ENGINEER

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re:
« Reply #7 on: 01/October/2016 »
Pozdrav svim članovima foruma.Plovim preko 20 godina,od toga vec 10 godina radim za Carnival UK tj trenutno na P&O cruises kao ventilatio officer .
Vec 5 godina primam platu u Srbiji preko Erste banke i do prije nekolko dana nisam ni znao da mi banka uzima proviziju 0,4%.Mislio sam da je kao u Hrvatskoj 1€ po transakciji.S obzirom da sam plaćen svaki mjesec,bio ili nebio na brodu ,izracunao sam da sam do sad dao banci vise od 1500€ provizije,a sto je najgore ni čestitku za novu godinu od iste nisam dobio.
U Srbiji trnutno najmanje uzina Inteza 0.25% i neka OTP banka 0.20 ,sve ostale su 0,4 ;0.3%
Nažalost tako je kako je,trenutno sam na brodu pa kad se vratim idem da pregovaram da vidim dali cu dobiti neke beneficije tj ko ponudi bolje.


Послато са HUAWEI MT7-TL10 уз помоћ Тапатока


Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #8 on: 01/October/2016 »
Ja sam bio u erste banci, ali sam prosle god prešao u telenor banku. Sve pohvale za njih.

Imam samo jedan racun za sve valute (dinare, eure, dolare, franke, krune). Nema provizije, na bankomatima telenor banke u srbiji mogu da podizem dinare I eure direktno sa bankomata.

Imaju super aplilciju za mobilno gde sam sam svoj bankar. Mogu da placam racuna, saljem pare kuci kad sam na brodu, itd.

I da napomenem, da sa njihovom mastercard placam svugde u svetu bez provizije.

Offline HVAC ENGINEER

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re:
« Reply #9 on: 01/October/2016 »
Vidiš,telenor banku nisam imao u vidu.Hvala na informaciji,baš cu da vidim kakvi su uslovi.Malo mi je cudno da nema provizije bas nigdje.Ok i ja imam racun na raiffaizen banci (to je onaj sto žena nezna),tamo ne primam platu,ali vršim sve transakcije sam online,kao placam Visa karticom svugdje u svijetu.Dobri su zato sto prate transakcije,i nekoliko puta su me zvali da vide dali ja plaćam karticom po inostranstvu ili neko drugi,sto je za svaku pohvalu.Ali i oni na svaki priv novca iz inostranstva uzimaju 0'4% provizije

Послато са HUAWEI MT7-TL10 уз помоћ Тапатока