Author Topic: Odradjen medical za Crystal 09.07.2015., Medicina rada Novi Beograd  (Read 6734 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Evo, i medical sam danas zavrsila! Naravno, rezultati su mi super!   :D
Jedino jos moram da odem da primim vakcinu protiv zute groznice i MMR. Doktorka je bila predivna i overila mi je sve papire iako sam joj rekla da jos uvek nisam primila vakcine. Samo mi je rekla da upisem datum kada se vakcinisem (a to bi trebao da bude 13.07., ako bude sve po planu).

Nego, da ne mlatim prazni slamu i da napisem svoje iskustvo vezano za medical!

Jutros sam se probudila tek u 7h jer sam odlagala alarm na svakih 10 minuta! I znam da treba otici ranije, ali budala nije mogla da otvori oci! Tusiranje, oblacenje i tuga sto ne smem ni kafu da popijem dok ne zavrsim laboratorijske zezancije! Ali dobro.
Na medicinu rada Novi Beograd sam stigla tek u 8:10h (iako mi busom treba 15-ak minuta do tamo). Srecom, bilo je samo 5 ljudi od kojih je cetvoro sedelo i cekalo, a jedan decko je stajao ispred saltera. Pridjem, kazem da treba da radim lekarski pregled za rad na brodu i ljubaznoj teti dajem Crystal-ove obrasce za medical (12 stranica). Nakon 5-10 minuta, ta ista teta me zove po imenu i kaze "10.063,00 dinara". Platim, dobijem fiskalni račun i neki papir sa brojevima soba u koje treba da idem. Na tom papiru je spisak sluzbi (odelenja) sa brojevima soba i napisano sta prvo treba da uradim.

1. Laboratorija. Tu sam istraumirala i ljude koji tu rade i sebe! Ja imam strah od igle, a jos kada pomislim da mi je ulazi u venu, srce pocne da mi divlja! (Kao dete sam imala 3 operacije i bila 3 meseca u bolnici gde su me bockali svaki dan po sakama, stopalima i u regiji podlaktice tako da ne znam kako da se resim straha!). Vene su mi tanke pa su iz treceg pokusaja uspeli da uzmu kolicinu krvi koja im je neophodna, a onda me ostavili da sedim tu sa njima jer sam prebledela. Ali prodje i to!

2. Ide se u sobu doktorke koja ce na kraju svih pregleda upisati rezultate, potpisati i pecatirati Crystal-ove papire. Ali o tome cu posle! Veoma prijatna, ljubazna i lepo raspolozena doktorka pita kako se zovem, kada sam i gde rodjena, za koju kompaniju idem, za koju poziciju, da li je u mojoj porodici bilo slucajeva tezih oboljenja, da li imam glavobolje, da li imam vrtoglavice, da li sam imala neke operacije, da li imam epilepsiju, da li imam bolove u kicmi, da li sam pusac, koliko dnevno cigareta palim (i to je upisala 50% manje nego sto sam rekla!), da li pijem. Posle toga skidanje kosulje i njeno slusanje otkucaja mog divnog srca  :rofl: Doktorka daje neku dvolisnicu sa kojom se ide od sobe do sobe ( gde doktori stavljaju svoj pecat i potpis, i naskrabaju nesto o stanju pacijenta kog pregledaju).  Pitam je kada mogu da jedem jer ne mogu bez dorucka da funkcionisem. Kaze, cim zavrsim sa privatnom laboratorijom. Onda pise nesto na papir i daje mi da sa tim idem dve stanice odatle (Gandijeva 106v). Daje mi i detaljne instrukcije kako da stignem tamo pa joj kazem da zivim u Beogradu i da znam kako da pronadjem tu privatnu laboratoriju :D

3. I tako se zaputim, pronadjem, udjem (platim 3.320,00 din) i opet bockanje vena. Izludeli su me sa tim bockanjem i sada imam 6 crvenih tacaka i bol u predelu lakta. Ali proci ce! Tu sam se zadrzala nekih 10-15 minuta pa doruckovala i onda opet nazad na medicinu rada.

4. Rentgen. Dolazim na odelenje taman na vreme za pauzu (pauza je od 10-10:30h)! Super... Izadjem, zapalim cigaretu i cekam. Prodje i tih pola sata. Predam papire koje su mi dali na salteru i kod doktorke (Crystalovi papiri su ostali kod doktorke) i sacekam nekih 10-ak minuta. Udjem, skidanje do pojasa. Rentgen gotov za minut! Naravno, ne dobijam nikakav papir od njih niti snimak jer ce posle to da me ceka na salteru. Idem ka sledecoj sobi.

Nisam sigurna kojim sam redom isla pa da ne lazem, ali otprilike ovako ide:
- Testiranje vida (gledanje kroz one cudne dvoglede, pogadjanje brojeva, kockica levo-desno i gore-dole)
- Oftamolog (tu samo predam papire i na osnovu testiranja vida mi stave pecat i upisu nesto. Nosim naocare pa me pitaju i koja mi je dioptrija)
- EKG (skidanje do pojasa, kacenje onih stvarcica po telu i gotovo za 2 minuta)
- Spirometrija (duvanje u neku cev koja skoro do grla dodje- uzdisaj pa izdisaj. Za mene odvratan pregled!)
- Otorinolaringolog. Nikada nisam sigurna da znam da napisem ovu rec! (pregled sluha i uvo-grlo-nos. Opet pitanje da li sam pusac i koliko dnevno palim cigareta, da li imam problema sa zdravljem)
-Ginekolog (skidanje od pojasa i lezanje od 5 minuta na onom groznom stolu! Ginekolog ima totalno nezainteresovanu facu i radi posao kao da busi rupu u zidu!)
- Psiholog (sto bi moj drugar rekao "kao da je pojela drogu!"- tako izgleda zena koja je psiholog. Ima neku blesavo nasmejanu facu, ali je prijatna i zavrsi razgovor za manje od 5 minuta)
- Neuropsihijatar (zanimljiv covek koji pita da li sam nekada bila kod neuropsihijatra, da li imam depresivna stanja, da li je u mojoj porodici bilo ludaka i tako! A onda ustanemo oboje pa mi obrce i prevrce ruke, pa ispruzim ruke i radim neke pokrete kao kada sam krala tresnje iz striceve baste! I setnja na prstima pa na petama, pa provera refleksa na rukama i nogama)

Mislim da je to sve i nadam se da nisam nista izostavila!

Posle neuropsihijatra, silazak u salter salu gde mi ona nasmejana teta daje nalaze i analize koje nosim u sobu kod doktorke. Doktorka sa tih svih papira (iz svih soba) pise rezultate u Crystal-ove obrasce. I to traje malo duze, ali sam srecna sto je gotovo sa pregledima! Pecat i potpis na svih 12 stranica i konacno krecem ka stanu (oko 13:30h)!


Mislim da imam neku bolest pisanja, ali izgleda da to ne moze da se otkrije na onim silnim pregledima!
 :run: I nadam se da ce nekome znaciti moje skrabotine da se pripremi za te slatke muke zvane medical  :uzdravlje:

Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Bravo i hvala za ovako detaljan opis!  :clapping:

Vezano za iglu... ne znam iz kog razloga i sam imam taj problem. Ne plasim se, ali kao da mi mozak podsvesno reaguje, i do sada kada god sam vadio krv, uvek sam morao da odsedim ili odlezim malo, jer potpuno pobledim i pogubim se! ""]]

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Kao sto se vidi, ja uvek detaljisem u pisanju i da sta god da se desava vezano za odlazak na brod, svoje iskustvo cu podeliti na forumu! Ja sam se pripremala pomocu iskustva drugih ljudi tako da se nadam da cu i ja nekome pomoci da zaplovi  :)

A igle... Verujem da nikome nije svejedno kada ga bockaju iglama. Ja nemam problema sa bolom tj. nikada se ne zalim da me nesto boli, a i cutim i trpim koliko god da boli. Ali svaki put me bodu vise puta jer su mi vene tanke i skoro nevidljive. A i pomisao da mi igla ulazi u venu.... A joj....

Nego, zaboravila sam da kazem da je juce bilo 7 ljudi za medical za brod (nisam sigurna da li je jedna devojka radila pregled, ali bila je tu sa dva decka koji jesu). Jedan veoma simpatican par iz Subotice za Carnival, jedan decko Ognjen za Carnival, jedan decko koji je pre svih nas zavrsio tako da ne znam za koju kompaniju, jedan decko koji je na salteru pomenuo Global Shipping (to je jedino sto sam cula) i jos dvoje ljudi sa njim.
Sa ovim parom iz Subotice sam pricala ispred soba za preglede jer su uvek bili ispred mene u redu  :) Oboje su prijatni i nasmejani, bas kao da rade na brodu  :D Oboje idu, cini mi se, 5. ugovor. Do sada su radili preglede u Subotici, ali kazu da im je ovaj put receno da moraju u Beograd i da se od nedavno medical radi iskljucivo u Beogradu (ne znam da li je to tacno, ali eto oni su morali da dodju). Nadam se da cu ih sresti u nekoj luci jer bih sa njima rado popila kafu i brbljala  :D
Sa Ognjenom nisam uspela mnogo da pricam i tek smo malo razgovarali kada smo zavrsili sve preglede. Jedino sto sam uspela da vidim u tih nekoliko minuta jeste da je super lik i da radi kao konobar na nekom Carnival-ovom brodu.
Decko koji je na salteru pomenuo Global Shipping je isao i na rentgen abdomena (ja to nisam radila), a to valjda zavisi od kompanije za koju ides. Sa njim su bili jedan decko i devojka sa kojima nisam uspela ni rec da razmenim. Svi smo nekako isli jedni za drugima po tim sobama i u toj zurbi nismo bas uspeli mnogo da razgovaramo.

Od ovih ljudi sa kojima sam pricala, nikome nije prvi ugovor i vecina radi za Carnival.

I na kraju svega, ispadne da sam sve preglede obavila za manje od 5h (sa cekanjem autobusa do/od privatne laboratorije, sa pauzom na medicini rada i sa cekanjem da doktorka popuni, pecatira i potpise sve obrasce). Mislila sam da necu uspeti da zavrsim sve za jedan dan jer sam kasno stigla na medicinu rada, ali super je proslo!

Offline Lutalica

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Bravo i hvala i za ovaj zapis - rado i sa velikom zahvalnošću pročitan kao i prethodni  no;;; I, btw, sjajan stil pisanja (moradoh pohvaliti).

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Da ne otvaram novu temu, samo da javim da je u Beograd (institut "Batut") konacno stigla vakcina protiv zute groznice! Ja ih zovem od 08.07., na svakih 5 dana i vec sam izgubila nadu. Ali stigla je konacno!
Ja cu ujutru da idem, i to da zavrsim. Onda ce mi ostati samo da cekam da mi jave kada je ukrcaj  :waiting:

U svakom slucaju, mozda jos neko ceka na ovu vakcinu pa eto da podelim info. Teta iz instituta mi je rekla da je vakcina protiv zute groznice 4.000,00 din (malo vise od toga, ali nije vise od 5.000,00 din), a MMR je nesto oko 2.500,00 din. Ja sam racunala da ce me obe izaci nesto malo vise od 4.000,00 jer su drugacije cene na sajtu od onog sto je ona meni rekla. Ali dobro, prezivecu i to.. valjda  :rolleyes:

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Jutros sam isla da primim vakcinu protiv zute groznice (juce nisam mogla zbog posla). MMR nisam primila jer sam pitala agente da li je potrebna jos neka vakcina sem ove koju sam danas primila i dobila sam odrican odgovor od njih.

I to je konacno gotovo i sada sam na cekanju da mi jave datum ukrcaja  :D
Vakcina sa zutom knjizicom je tacno 4.357,62 (gledam u fiskalni racun :)) i nisam ni osetila kada me je ljubazna teta bocnula! Pre vakcinacije me je pitala gde putujem (ne znam), da li sam alergicna na piletinu, jaja, neku drugu vrstu hrane ili na neki lek i da li sam trudna (odgovori na sva pitanja su bili "ne"). Rekla mi je da naredna 2 dana ne pijem nista alkoholno, da ne dizem nista tesko i prosto da se odmaram. Ako me bude bolela ruka da stavljam hladne obloge i to je to. I da, telefonom mi je u ponedeljak rekla da obavezno doruckujem pre vakcinacije.

Ovo bi bilo i poslednje javljanje sto se tice pregleda i vakcine  :wave:
Naravno, ako neko ima bilo kakvo pitanje, tu sam da odgovorim  +U+

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Au brate mili koliko komplikacija, Boze me sacuvaj! Jel zna neko kolko ce me ispasti pregled za Carnival, sve ukupno da l uopste moram da primam tu vakcinu (ne plasim se igle, bojim se trosenja para)? Ja sam vec jednom isao za Princess i bilo je mnogo mnogo jednostavnije.

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Jel zna neko kolko ce me ispasti pregled za Carnival, sve ukupno da l uopste moram da primam tu vakcinu (ne plasim se igle, bojim se trosenja para)?
E ovako, ja sam neki dan radio pregled za Carnival. Kostao me 12700 din i to 9400 u medicini rada i 3300 u privatnoj klinici konzilijum na kojoj sam radio analizu krvi koju ne rade na medicini rada, s tim da ja nisam morao da primim vakcinu jer sam vec dva puta primio, a ti ukoliko nisi nazalost moraces

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Hvala druze.  Ma mislim da sam i ja primio te vakcine, danas sam vadio to kod lekara i ima gomila nekih vakcina s kojim su me uboli, nekada...
Da l postoji neka  fora da se izvadi krv kod drzavnog pa da ovi prihvate to..?

Offline joccam

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Da l postoji neka  fora da se izvadi krv kod drzavnog pa da ovi prihvate to..?
Mislim da to ne bi moglo da prodje

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Nista onda, zbog novci moji sinovci.  Ostaje mi jos samo da se nadam da imam bar te vakcine.