Author Topic: ima li povratka nakon sto sam dala otkaz i kako ide procedura?  (Read 5092 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline __ballerina__

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Sve u svemu ima li povratka nakon sto sam dala otkaz i kako ide procedura? Kome se treba obratiti za pocetak?  :hmm:
Znam te gresko dok si jos dobra ideja bila ;-)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Poceo na Carnivalu, sj*** me pogani menadzer indijac, napakovo mi otkaz. Zatim Image, fotograf, pola ugovora cunard, pola na celebrity- pred kraj ugovora na celebrity dam otkaz imageu. Predjem na princess kao fotograf, dam otkaz. Odem na MSC dva ugovora, pa predjem na NCL jedan. Na ncl imo problema sa turcinom menadzerom i zavidnim filipincima iz tima. Dok sam bio na ugovoru za NCL, vidim sta je i kakva situacija da za mene tu nema promocije. Ne budem lijen i apliciram online za RCCL, zove me celebrity i nudi mi bolji posao i bolju platu nego NCL. Predjem na Celebrity, dva ugovora. Dok sam bio na vacation, apliciram iz je*e na carnival cisto da vidim kakav mi je status tamo, i prodjem online intervju. Sad sam na nekoj stand by listi evo vec pola godine. Nisam skrstenih ruku cekao, iskopam kontakt za Oceania Cruises, iskontaktiram HR, posaljem CV. Nakon par mjeseci me zovu na intervju. Prodjem. Dobijam direktno poziciju menadzera. Evo radim papire za Oceaniu, cekam vizu i kroz par dana flight za Sijetl. Oceania je u vlasnistvu Prestige Cruise Holdings korporacije, zajedno sa Regent Seven Seas, i NCL-om...
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :pop: kakva karijera .. biće dobra autobiografija

__ballerina__ čitaj forum, sve je napisano
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Cudni su putevi Gospodnji sefe :) Uspinjao sam se i padao, ali se uvijek podigao na noge. Za neke padove mi je krivo, za neke ne. Mozda bi mi bilo bolje da sam neke stvari u zivotu mogao precutati i sageti glavu i reci "yes boss". U stvari sigurno bi bolje prosao, ali sta da radim, takav sam kakav sam. Ucim i dalje, radim na toj diplomatskoj noti mog licnog karaktera. Opet s druge strane gledajuci; da sam sjedio i cekao da mi se nesto desi, vjerovatno mi se nikad nista ne bi desilo.. Ovako kad igras igru, sve opcije su otvorene. I za uspjeh, a i za pad. Pravi igrac i dobija, ali i gubi, a fora je kad gubis da dostojanstveno podneses i priznas poraz, i naucis lekciju iz njega. A, kad dobijas, lako je..
Da ne skrecem sa topica vezanog za Carnival. Kako rekoh, radio sam kod njih davne 2007, i nije zavrsilo kako treba. 2014 apliciram online i carnivalentertainment.com mi posalje uputstvo za on demand online interview. Prosao int, i evo cekam... E sad, da li je taj intervju bio eksperimentalnog tipa jer je to nesto novo na Carnivalu.. Da li ce oni mene ikad pozvati na ukrcaj, to je pitanje veliko. Eto balerina, da podijelim iskustvo sa tobom, ti si poslednja postavila pitanje. A i sa ostalima. Sustina je ne prestati se boriti, i ganjati stalno, ako vec nesto zelis. Ako si vec bila na brodu, imas puno vece sanse da dobijes posao, nego neko ko nema to iskustvo. Kompanija imas nekoliko, pa ne moras se ogranicavati sa povratkom na onu na kojoj si vec bila. NCL je recimo super kompanija. Ako te interesuje mogu ti poslati kontakt od rekrutera koji zaposljava na youth consigliere poziciju, a mozes i popricati sa njom i za drugu poziciju da ti proslijedi kontakt..
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
@popay ti si moj covek,volim takve proaktivne ljude :D

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Majo pozdravcic for  you :)
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline __ballerina__

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ja bih se vratila na Carnival jer mislim da samo oni imaju poziciju junior hostess. Ima li neko mail kome da posaljem upit?
Znam te gresko dok si jos dobra ideja bila ;-)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Postoji covek koji o tome vodi racuna zove se stiven madrid,imas njegov mail na forumu,pa ga pronadji,pisi njemu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
__ballerina__

Sve što imaš su pitanja.
Imaš li ti par odgovora, kao npr. zašto si dala otkaz, koliko si dugo radila, zašto sada hoćeš opet nazad ...
Demonstriraj sposobnost davanja odgovora ako želiš dobivati odgovore.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline __ballerina__

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pa evo ovako, otisla sam na brod 2009g prvi ugovor sad odradila kao ass waitress. Nakon 1 ugovora su mi ponudili promociju u junior hostess. Ostala sam na brodu do 2012g a otisla sam zbog formiranja porodice (tako sam i navela) mada sam imala i smrtni slucaj .Zao mi je sto nisam odradila cijeli ugovor,otisla sam negdje na pocetku  :tuctuc:
Vratila bi se jer mi treba novac za restauraciju jedne stare kuce koja je u mom vlasnistvu a jedan od razloga je i sto volim taj posao . Bilo mi je ok . Mislim da bih samo to mogla i raditi ostali poslovi nisu za mene tipa da nesto teglim ili cistim.
Znam te gresko dok si jos dobra ideja bila ;-)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ok, ne zvuči kao veliki problem, mada im se neće svidjeti što nisi kompletirala ugovor.
Pošalji email na crewassistance@carnival.com. Ako je odgovor pozitivan, javiće ti se Steven Madrid.

Svoj prvi post si uspjela nadovezati na vjerovatno jedini thread na forumu koji nije bio grupiran u podforum Ponovno zapošljavanje (rehire).
U međuvremenu sam ga premjestio gdje treba, i siguran sam da ćeš tu naći barem 5-6 slučajeva vrlo sličnih tvojem.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
pa najbolje je da posaljes mail doticnom gospodinu,jer je on jedini koji moze da ti pomogne,bilo je slucajeva i da vrate i da ne,sastavi mail gde molis da ti daju jos jednu sansu,stavi svoj id# i to je to,onda cekas :waiting:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dosta veliku ulogu igra to kako je dala otkaz, je li to bilo "dajem otkaz, doviđenja", ili nešto normalnije ... sa otkaznim rokom i to ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Nema bas mnogo iskustava sa rehie-om posle otkaza,tj kad otkaz da radnik.Procedura je da im posaljes mejl,ali me zanima u koliko slucajeva odobravaju rehire.Ja sam poslala mejl pre dve nedelje i jos nista,sama sam dala otkaz i platila sebi kartu.

Offline __ballerina__

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Ja sam im navela sve najljepse usmeno i pismeno a bila je bas procedura kod kapetana .Sjecam se da su me pitali dali sam imala neke neprijatnosti,da me nije neko napao  isl .dali zelim da odem na drugu kompaniju,dali sam zadovoljna sa platom itd... Oni su mi platili kartu,nije mi ni palo na pamet da platim ja jer sam stuff   oT

 
Znam te gresko dok si jos dobra ideja bila ;-)