Author Topic: Koju radnju uop?e moram napravit da dobijem tu vražju pomorsku, nekakav ispit?  (Read 3418 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline abanico

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
ja uvijek plovim bez pomorske
ti odeš na avion kartu već imaš, je malo čudno da imaš kod sebe dva kufera za neki izlet ali koga brige ali oni znaju gdje ideš :uzdravlje:

Znači, ti koji kao pitaju/ne pitaju za pomorsku su carinici, a ne šefovi na brodu?
Jer u tom slučaju, zaboli me na najjače, ja ni do Trsta ne idem bez 3 kofera krpica, carinici su imuni na bapske fiksne ideje oko garderobe i matching shoes... :nokti:
Samo da me ne dave na drugom kraju svijeta i ostave ko bokca s bijelim rupčićem mahat za brodom, jer nemam nekakav dokumentičić...  oT  
Koju radnju uopće moram napravit da dobijem tu vražju pomorsku, nekakav ispit?

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Znači, ti koji kao pitaju/ne pitaju za pomorsku su carinici, a ne šefovi na brodu?

po novom zakonu, SVI MORAJU imati pomorsku od 1.1.2010.!!!!
Labor improbus omnia vincit.

Offline kingofcrewbar

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Znači, ti koji kao pitaju/ne pitaju za pomorsku su carinici, a ne šefovi na brodu?

da ti pravo kažem nemam pojma tko bi trebao gledati. meni uglavnom kad idem tamo preko svjetskih carina udru pečate i ja prođem kroz šalter. valjda znaju da ti kao pomorac ne zadržaješ se na tlu njihove države nikad duže od dva dana u komadu, pa ih nije briga, a doma što ti nemaš nešto što bi eventualno trebala imati, briga njih.
a što se tiće tih pomorskih izraza nikad nisam imao problema, ionako su ti boat drill-ovi(tečajevi sigurnosti na brodu) čista formalnost koja se odrađuje jer se mora

Offline Mladen1202

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
ionako su ti boat drill-ovi(tečajevi sigurnosti na brodu) čista formalnost koja se odrađuje jer se mora

Možda su formalnost, ali brod je specifična radna sredina i ponavljanje je zaista majka mudrosti u ovom slučaju. Lako se dogodi nesreća i ja sam uvijek za to da se uvježbava posada, netko to prihvati a netko ne. Svi se nadamo da nam to neće nikad trebati ali ja volim imati saznanja što i kako u slučaju da...  Malo smo otišli OT.

Što se tiče pomorske, mislim da bi prošlo i bez, ali agencija je ta koja forsira, ako je zakon na snazi onda mi tu malo možemo.
Činjenica je da je s vremenom potrebno sve više i više papira, naravno, to diže i troškove.
Nekada pomorci nisu morali imati ni putovnicu, a kamoli pom. knjižicu.

Offline Jozo_rb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 124
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Housekeeping Attendant
Što se tiče pomorske, mislim da bi prošlo i bez, ali agencija je ta koja forsira, ako je zakon na snazi onda mi tu malo možemo.
Činjenica je da je s vremenom potrebno sve više i više papira, naravno, to diže i troškove.
Nekada pomorci nisu morali imati ni putovnicu, a kamoli pom. knjižicu.

nije stvar vađenja pomorske knjižice,trošak je zanemariv, nego obaveze koja dolazi snjom a mnogi tu obavez nebi htjeli jer ostaje više novca na raspolaganju gdje bi ih sigurno pametnije uložili
If you wanna be the best, You have to take down the best

Diamond Princess 08/2010-02/2011  Sea Princess 04/2011-09/2011  Crown Princess 11/2019-05/2020

Not sailing for now