Author Topic: Formal dress code za žene, za interview...?  (Read 4281 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Blejim u ormar i ne znam sto da obucem  :smack:

U mailu su mi rekli da se obucem formal, nemam ideju oupce.

Moze neki help?  :hehe:
:)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene?
« Reply #1 on: 14/July/2015 »
Crne pantalone/suknja ne previse kratka,carape crne ili boja noge,cipele salonke,bez otvorenih prstiju,na manju stiklu ili baletanke,gore kosulja,jednobojna bela ili crna,sako crni,sminka minimalna,lak neutralne boje,nakit jedan prsten po ruci,sat,diskretne mindjuse,takodje sve diskretno tj minimalno,ili ako imas crnu haljinu pristojne duzine,mora imati rukave ili ako nema obuces sako preko...eto to su neke uobicajene formal stvari,kosa obavezno cista vezana u rep ili pundjicu...jel to za intervju?

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene?
« Reply #2 on: 14/July/2015 »
da, za interview...

vani je +252535 °C, obukla neku haljinu sve se uljepilo na mene.... -.-
:)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene?
« Reply #3 on: 14/July/2015 »
da,znam,kad je ovako toplo problem je,ja sam se jednom presvlacila u kolima pred hotelom i onda usla u hotel gde ima klima,posle intervjua opet isto,presvlacenje u kolima :D ali mnogo je bitno da se dodje strogo formal,jer to je prvo pravilo koje postave i vole kad ga ljudi postuju,to znaci da ste ozbiljno shvatili situaciju. 

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene?
« Reply #4 on: 14/July/2015 »
jel mogu crnehlace i kosulje bez sakoa, jer mislim da ce mi u sakou bit prevruce, a i nekako mi ne pase za tu kombinaciju...


a nisi se mogla presvuc u hotelu u wcu? xD mogla bi i ja sutra u autu xD
:)

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene, za interview...?
« Reply #5 on: 15/July/2015 »
Ne znam da li je sako uticao na bilo sta, ali ja sam imala crni sako na sebi iako je u Kotoru bilo bas vruce na dan intervjua (24.06.)!

Dve devojke koje su bile sa mnom nisu imale sakoe, a treca koja je kasnila je takodje imala sako, ali nije bila bas obucena crno-belo (cini mi se da je imala neki smedji sako i takve cipele).

Ja sam obukla crni sako, crne pantalone, belu kosulju kratkih rukava (da mi ne prokuva mozak od kosulje dugih rukava i sakoa!) i obula crne kozne baletanke (sa dokolenicama boje koze koje ne mogu da smislim!). Imala sam i crnu malu torbicu, prebacenu onako od desnog ramena do levog kuka i u ruci fascikla sa dokumentacijom :D
Sminka- skoro bez sminke (tonirana krema, vrlo malo maskare i neka olovka za usne).
Lak- neko ono providno cudo za jacanje noktiju tako da je to kao da nemas lak.

I da, imala sam dve male mindjusice- svako uvo po jedna (one trecu i cetvrtu sam izvukla iz levog uveta pa su ostale rupice :rolleyes:) i bez ikakvih dodatnih detalja kao sto su prsten, sat i sl.

Moj savet je da obuces i sako, ali opet ti odluci. Veruj mi da je i meni bilo vruce! I kada se to spoji sa blagom nervozom i tremom.. uf... Ali prezivela sam i sto je najvaznije, prosla sam uspesno  :-))))'

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene?
« Reply #6 on: 15/July/2015 »
a nisi se mogla presvuc u hotelu u wcu? xD mogla bi i ja sutra u autu xD


Nisam znala kako ce sve to izgledati,da li ce mozda neko od regrutera da seta okolo,da se ne pojavim u trenerci i japankama :D

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene?
« Reply #7 on: 16/July/2015 »

Moj savet je da obuces i sako, ali opet ti odluci. Veruj mi da je i meni bilo vruce! I kada se to spoji sa blagom nervozom i tremom.. uf... Ali prezivela sam i sto je najvaznije, prosla sam uspesno 

Na kraju je bilo...

Crne hlace, bijela kosulja kratkih rukava, do lakta, crne cipele (potpuno zatvorene, ravne, bez pete), crna mala torbica, fascikl sa papirima.
Od sminke maskara i mrvicu puder da malo sakrijem podocnjake :)

Sako nisam uzela jer kad sam se ujutro obukla samo u hlacama i kosulji sam se posteno oznojila. Druga cura koja je bila sa mnom bila je jos lezernije obcena, cak ni kosulju nije obukla, vec neku kratku usku majicicu sa tri gumba. Bilo je sasvim ok.

Dok su decki bili u lakiranim cipelama, svecane hlace, sako, bijela kosulja, matching kravata..  :pad:



Nisam znala kako ce sve to izgledati,da li ce mozda neko od regrutera da seta okolo,da se ne pojavim u trenerci i japankama :D

 :rofl:  da imas pravo.




thnx curke   :party:
:)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene, za interview...?
« Reply #8 on: 16/July/2015 »
Za sta je bio intervju? Kako je proslo?

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene, za interview...?
« Reply #9 on: 17/July/2015 »
e sorry mutava sam, stigao mi LOE  :yeah: :yeah:


bio je interview za Viking Ocean, napisala bi ja jos jucer, al u stisci sam s vremenom  :smack:
:)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene, za interview...?
« Reply #10 on: 17/July/2015 »
LOE za rccl? a ipak si isla i za viking?! smart gal :D

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Formal dress code za žene, za interview...?
« Reply #11 on: 17/July/2015 »
da RCCL, citala sam ovdje kako neki sjede na par stolica pa reko ajde da i ja probam  :rofl:
:)