Author Topic: ACAT - deo prvi.  (Read 2500 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
ACAT - deo prvi.
« on: 15/July/2015 »
Pokusacu detaljno da opisem utiske o brodskom zivotu iz mog ugla kao akomodejsn atendanta. Svakako da bi ovaj utisak bio drugaciji da sam bio na nekoj drugoj poziciji. Rasne i klasne diskriminacije su nesto sa cime ce te se susretati tokom citavog boravka na brodu.
Gledacu da budem sto objektivniji, posto iskren da budem na brodu sam doziveo neke mnogo lepe trenutke zbog kojih cu na kraju ipak dati pozitivnu ocenu svemu sto je vezano za brod, ali bilo je i onih odvratnih situacija koje mozda iz ove perspektive ne izgledaju strasno, ali tamo u onim uslovima zivota deluju nepremostivo.

Kuci sam uspeo da vratim hronican umor, nesto malo para koje su uglavnom vec potrosene na partijanje kuci, veliko zivotno iskustvo i....rasizam.
Da, dobro ste procitali....nazalost.
Pre broda sam mislio da ce mi jako veliki problem biti da gledam pedere kako se ljubakaju i drpaju na svakom cosku, a da ce mi rad u multinacionalnom okruzenju jako odgovarati jer to je tako ahh uzbudljivo.
Desava se sledeca stvar. Pederi su mi uglavnom okej, sa mnogima sam se druzio, bili su mi cak mnogo simpaticni oni feminizirani likovi sto vise lice na devojcice, neki od njih su mi bas bili dragi i u principu me bolela neka stvar sta oni rade i sa kim, cak mi je bilo smesno i kad pocnu samnom da flertuju....sa druge strane, ne znam bas dal je ovo pravo mesto da napisem sta stvarno mislim o pojedinim narodima...
Dobar fikus je samo onaj fikus koji ne radi sa tobom...ovi sto rade sa tobom verovatno cete imati zelju da ih bacate sa ograde. NIsam video podmukliju i pokvareniju naciju od njih. Mislio sam da mi Srbi prednjacimo u tome, al pogresio sam. Crncuge iz Hondurasa...a jao...ja ne znam na osnovu cega oni imaju toliko misljenje o sebi.

Bice prilike kasnije kroz tekst da slikovitije objasnim sve, nadam se.

Dakle, da pocnem. Moja pozicija je ACAT, u toku mog ugovora sam radio na open deku kao pool boy oko 4 i po meseca, i pred kraj sam se prebacio u inside acat sto zbog toga jer mi je trebala promena sto zbog nekih drugih stvari.
Dolazak na brod je bio veliki sok. Samnom je bio jos jedan decko, filipinac koji se ukrcao isti dan kad i ja. Na ulazu u brod docekuje nas nas supervizor, filipinac mladolikog izgleda, a na name tagu ima 20+ godina rada...mislim se u sebi pa kad je ovaj poceo da radi u kompaniji, sa 9 godina?
Tu nas on provoza kroz citav brod na brzinu, naravno nista nisam uspeo da ukapiram sta je gde, pokaze nam gde nam je kabina, secam se prva kabina mi je bila na deku 5, bivse putnicke kabine i onda su jedan hodnik sa nekih 6 kabina prepravili i tu je bio smesten deo ACATa...tu sam doziveo prvi sok jer kad sam usao video sam 4 kreveta, a do tada sam svuda citao da su kabine dvokrevetne...jesu, al ne za nas boraniju iz akomodejsna.

Odveo nas da uzmemo uniformu i rekao citiram ''idite u kabinu presvucite se i dodjite u lagidz eriu na m1 dek 4 aft'' o.O i otisao, tj poveo zbog pajzana fikusa gde treba da ide, mene ostavio...najnormalnija stvar, pomazu se medjusobno jako puno, i vecina su ih rasisti...meni su otvoreno govorili da ne vole da rade sa evropljanima, da hoce samo filipince u svom timu. I to je ovaj moj supervizor glavati stalno i radio, cim se na open deku desi da ima vise od 3-4 nefilipinca on odma posalje neke unutra ili u nocnu...dosta dugo sam bio jedini nefilipinac sa njima....ajme borbe po citav dan sa njima.
i naravno da mi je trebalo sat vremena da nadjem kabinu i to sve sto mi je rekao... najucestalija stvar na brodu je da se ponasaju kao da ti moras sve da znas pre nego dodjes, jer on je tu 20 godina i njemu smesno deluje da neko ne razume brodsku terminologiju...

moram sad da idem pa cu kasnije da nastavim, veceras verovatno

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ACAT - deo prvi.
« Reply #1 on: 15/July/2015 »
 :facepalm:

Završio si ugovor?
Ajd ako može bez izraza poput pe*er, crn*uga ... ne možeš osuđivati sex. orjentaciju/rasizam koristeći te termine ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)