Author Topic: Ho?u u broadcaste. Da li?  (Read 4097 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline loki

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Ho?u u broadcaste. Da li?
« on: 15/July/2015 »
Kao prvo pozdrav svima koji su već otišli i iscimali se da pišu o svom poslu i daju savete nama koji razmišljamo da odemo. Čitao sam dosta na ovom forumu i kako ste opisali posao to je to što i sad radim samo za mizernu platu(mislim ovde :D). E sad, spominjane su neke zabrane i sl. pa me interesuje da li ima neke šanse (bar u okviru ovog high-tech! departmenta) za nova primanja? Slao sam CV što agencijama, što direktno kompanijama(RC, MSC, Carnival). Jel ima još nešto što bi mogao da uradim, a  nisam, da bi se teleprontovao? Malo sam udavio ali hvala unapred.
Tennis player Vitas Gerulaitis lost 16 times in a row to Jimmy Connors. He then won a game and said, "and let that be a lesson to you all. Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ho?u u broadcaste. Da li?
« Reply #1 on: 16/July/2015 »
nista bunaz, sad cekas da ti se jave i to je to :) ne znam sta se moze vise za pocetak osim slat cv... javice ti se brzo neko garant, dont sikirli

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ho?u u broadcaste. Da li?
« Reply #2 on: 16/July/2015 »
kad kazes da to i ovdje radis, na sta tacno mislis? vjeruj mi da ne radis sve to. i ja citam evo dvije godine ovaj forum i vidim raja kaze kako je sve to i prije radila. kako je to moguce? na kakvim ste vi to televizijama radili?
mozes buraz, ako je tv u pitanju, na poslu prosetat do kolega vidjet sta oni rade. bilo sta da radis trenutno valjace ti da znas sta i kolege rade. ja kako sam skonto najzahvalnije je otic radit ovo sa npr tehnickog vodstva, il ako si u studiju snimo, najbezveznije je otic sa mjesta montazera recimo, il graficara.. daleko od toga da se ne moze sve popecat za par dana, al je*i ga, lakse je kad imas podlogu i znas o cemu se radi.
ovo kazem zato sto ja npr prije par godina kad sam radio ko montazer, nisam znao apsolutno nista o televiziji, o emitovanju.. kasnije ko ENG snimatelj, opet slabo, kasnije u studiju kreno snimat tek tad konto sta se radi, blizu mi ekipa bila.. osim toga muticam sistem u zivo vidio do broda samo kad bi iso snimat inserte u parlamentu, pa vidim njihovog tehnicara onog :D matricu na svim mjestima dje sam bio uzme sebi sef tehnike da radi i pravi neko sveto slovo od toga.. skontas da ovo nije snimanje, nije montaza, nije grafika, ni pecing, ni skedjuling, nego je sve to..

mene je stid sto imam 90 postova, a ni prvi ugovor nisam doceko. inace, kad se neko od brodkastera veterana javi ovdje, ja se ko dijete obradujem. najdraze stivo za citanje zadnjih mjeseci, valjda sto je rijetko..

Offline loki

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Ho?u u broadcaste. Da li?
« Reply #3 on: 16/July/2015 »
Ćuti, ti si bar bio na intervjuima, i to je nešto. Meni ni da trzne :D. A za posao si u pravu, ne može baš sve da se nauči ali sam na takvom mestu(tehničko vođstvo) da me cimaju za sve. Manje ENG-a, više studijska snimanja i montaža beginner al to me interesuje pa sam krenuo malo da učim. Mada sad sam video šta reče Cattaro(izgleda da je žensko, a to je baksuz na brodu) da još traju zabrane pa mi sad bezveze.
Tennis player Vitas Gerulaitis lost 16 times in a row to Jimmy Connors. He then won a game and said, "and let that be a lesson to you all. Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ho?u u broadcaste. Da li?
« Reply #4 on: 17/July/2015 »
ja cekam datum za msc, al se je**** oduzilo. pun mjesec dana je proso od obuke i kad su mi rekli da cekam da ce me brzo zvat. lik sto je bio prije mene na obuci je bio tri sedmice poslije iste vec na brodu. malo me panika fata, slao sam im mejl, kaze riba ove sedmice ce mi moc rec otprilike, a evo vec je petak...

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Ho?u u broadcaste. Da li?
« Reply #5 on: 17/July/2015 »
ma ne brini, msc su ti takvi, nemoj gubiti nadu... mozda te sutra zovu da se u ponedeljak ukrcash :D znam dosta takvih primera sa zadnjih intervjua.

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Ho?u u broadcaste. Da li?
« Reply #6 on: 18/July/2015 »
ja cekam datum za msc, al se je**** oduzilo. pun mjesec dana je proso od obuke i kad su mi rekli da cekam da ce me brzo zvat. lik sto je bio prije mene na obuci je bio tri sedmice poslije iste vec na brodu. malo me panika fata, slao sam im mejl, kaze riba ove sedmice ce mi moc rec otprilike, a evo vec je petak...

Nista ne brini,doci ces na red,ima nas koji smo cekali skoro godinu dana od intervjua  :pop:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline john

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Ho?u u broadcaste. Da li?
« Reply #7 on: 09/September/2015 »
Ovdje na RCClu Adv. of the seas cijeli brodkast su braca srbi pa ti vidi (stalno su u crew bar a i ja s njima)

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Ho?u u broadcaste. Da li?
« Reply #8 on: 16/February/2016 »
Ovdje na RCClu Adv. of the seas cijeli brodkast su braca srbi pa ti vidi (stalno su u crew bar a i ja s njima)

Eh kad se setim ... 4 od 4.
Lazar, Zoran, Ivan i ja. RTS of The Seas
Posle došao Stefan.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Ho?u u broadcaste. Da li?
« Reply #9 on: 17/February/2016 »