Author Topic: Pozdrav s godišnjeg :D  (Read 2737 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Pozdrav s godišnjeg :D
« on: 21/July/2015 »
Evo ostalo je još 8 dana do odlaska na drugi ugovor (Crystal Symphony, Stateroom Attendant)
Početak je bio katastrofalan, svaki dan sam se pitala šta kog vraga radim na brodu, i molila sam Boga da bar izdržim prvih mjesec dana. Da sam imala novac za kartu vratila bih se kući već nakon dva dana (srećom nisam). Teško sam se uklapala i u posao i brodski život i među raju. Prvi mjesec je protekao u depresiji, konstantnom povraćanju (za dvije i po sedmice sam izgubila 5kg), jecanju dok radim, bukvalno sam dozivala mater plačući. Ipak sam se svo vrijeme borila i tjerala da "nikakva" izlazim među ljude, na deck 6 aft (glavno mjesto posade na Symphony-ju) i da se družim. Nakon mjesec dana već sam upala u mašinu, sve je bilo puno lakše i zanimljivije, imala sam neke svoje male navike koje su mi pomagale u svakodnevnom životu. Visila sam na partijima, ples mi je bio glavna anti-stres terapija  :-))))'
Posao je bio lakši, snalazila sam se za hranu (jer mi je hrana u messu odvratna, hrane nas kao stoku), nekoliko naših djevojaka sa Balkana su mi donosile paštete kad bi se vraćale s odmora, i Argeta mi je bila glavni specijalitet na brodu, hahahah :D
Mjesta koja sam vidjela su bila divna, još sam pod dojmom, i sretna sam što sam imala priliku da vidim sve što sam vidjela i da uživam u raznim stvarima. Uglavnom sam se družila sa rajom s Balkana, par Evropljanki, a svi ostali usput. Sve u svemu jako dobro životno iskustvo, ponijela sam s broda puno uspomena, doživljaja lijepih i ružnih, smiješnih i žalosnih, svojima još nisam stigla ispričati sve priče. Mislila sam odraditi jedan ugovor i bježati kući, no kako mi se na kraju počelo dopadati odlučila sam se vratiti  :plovim:

P.S. ovaj put nosim par krpica, i kofer pun paštete, narezaka, čokolina i supica  :wave:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav s godišnjeg :D
« Reply #1 on: 21/July/2015 »
 :clapping:

Ne znam gde si stajala sa brodom, ali mnogi gradovi imaju specijalizirane prodavnice koje obicno drze Ex-Yu iseljenici, gdje mozes kupiti puno ovdasnjih proiizoda, a I preko onog portala "Balkan Buy' mozes naruciti, za par dolara dostave ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Pozdrav s godišnjeg :D
« Reply #2 on: 21/July/2015 »
Nema toga u Aziji, Šefe :D
I zamisli kak mi je bilo, stigli u Ameriku, letim iz Seatle-a kući, a javljaju mi kolege da su naletjeli u Seatle-u na restoran Sarajevo. Baksuz ostaje baksuz :D
Ali hvala za portal BalkanBuy, nikad čula, sad ću da pročačkam šta i kako :D

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Pozdrav s godišnjeg :D
« Reply #3 on: 21/July/2015 »
Danas samo lijepi i pozitivni postovi  :clapping:
:)

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Pozdrav s godišnjeg :D
« Reply #4 on: 21/July/2015 »
Srecno... :clapping: :clapping: :clapping:

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Pozdrav s godišnjeg :D
« Reply #5 on: 22/July/2015 »
Hvala ti puno!   :clapping:
Sada konacno znam sta me ceka! :D