Author Topic: Kako se prebaciti u bar ili restoran?  (Read 4805 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« on: 21/July/2015 »
Cao raja,

zanima me ima li ko kakvu informaciju ili konkretan savjet kak  da se prebacim u bar ili restoran? Dakle zanima me koji bi bio najsigurniji način da dobijem poziciju, jer je jedna kolegica završila sve razgovore i rekli joj da idući ugovor ide u restoran, a onda joj poslali mail (na godišnjem) i rekli da su joj ukinuli poziciju i da ce opet biti u housekeepingu.
Radim za Crystal Cruises kao sobarica, jako mi je krivo što se nisam odmah prijavila kao konobar, kontam da mi je teže sada, kad već znaju da nemam iskustva u konobarisanju.
Čekam vaše odgovore  :pop:  :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #1 on: 21/July/2015 »
Mozes aplicirati za posao u drugim kompanijama.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #2 on: 21/July/2015 »
Mozes aplicirati za posao u drugim kompanijama.

P.S.2. ali da ostanem na Symphony-u :D

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #3 on: 21/July/2015 »
Odradi cross training na sledecem ugovoru za bar ili restoran.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #4 on: 21/July/2015 »
Apliciraj Online Royalu,Cunradu ili Carnivali za Bar Servera,po meni intervju za tu poziciju je dosta lagan(makar je meni bio,iako sam mislio da necu proci) i mislim da se moze proci,nema veze sto si zaposlena u drugu kompaniju(barem ja tako mislim).Nemoj na prvi email da saljes cv i podatke,nego samo da se interesujes za te pozicije,ako budu trazili Cv i preporuke...onda salji sve...i zakazuju ti Skype intervju...Naucis,25-30 koktela,internacionalna piva,vina,itd i probas...Po meni je kljucno samo kako se postavis na intervju i prolazis...E sad treba da te sreca posluzi pa da sve to zavrsis prije nego sto odes na brod.

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #5 on: 22/July/2015 »
Odradi cross training na sledecem ugovoru za bar ili restoran.

Kome se trebam obratiti za to, Meitre'D-u ili? Gdje apliciram za taj cross trening?

Apliciraj Online Royalu,Cunradu ili Carnivali za Bar Servera,po meni intervju za tu poziciju je dosta lagan(makar je meni bio,iako sam mislio da necu proci) i mislim da se moze proci,nema veze sto si zaposlena u drugu kompaniju(barem ja tako mislim).Nemoj na prvi email da saljes cv i podatke,nego samo da se interesujes za te pozicije,ako budu trazili Cv i preporuke...onda salji sve...i zakazuju ti Skype intervju...Naucis,25-30 koktela,internacionalna piva,vina,itd i probas...Po meni je kljucno samo kako se postavis na intervju i prolazis...E sad treba da te sreca posluzi pa da sve to zavrsis prije nego sto odes na brod.

Fakat mi se ostaje na trenutnom brodu jer su plate konobara vece nego kod tih drugih kompanija, njihove plate konobara imam kao sobarica s baksisom na Crystalu. A razlika u novcu je jedini razlog iz kog se zelim prebaciti u drugi department.

Ali hvala vam na odgovorima :D

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #6 on: 22/July/2015 »
Uglavnom kad dodjes na brod,imas odredjen period nakon kog mozes da apliciras za promenu departmenta,mislim da je oko 3 meseca,ali moras se tacno raspitati,svaki brod drugacija pravila,na carnivalu se uzimao neki papir,koji je morao potpisati tvoj menadzer, i onda se predavao hr menadzeru,pa je on /ona slali to u office,koji odobre to ili ne :) :D

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #7 on: 23/July/2015 »
Onda ako hoces da ostanes na NCL cekaj da budes pred kraj II ugovora i onda trazis svome supervizoru prebacaj u drugi department.Ja sam mislio da to moze prije,ali slusajuci Sefa i ostale,mada i druga mi koji je posao na brod da radi,mozes jedino da odradis I ugovor i na polovini ili kraj II trazit prebacaj. Ako ti supervizor ne dozvoli apliciranje za drugi department,mozes slobodno slabije poceti da radis,sto se njemu nece svidjeti i morace da ti dopusti,jer ces uticati na ostatak tima. Kad dobijes odobrenje,onda appliciras gdje hoces i polazes odgovarajuce treninge ili sertifikate. Tada ce ti biti tesko usklatid posao i ucenje ali ces proci lagano,makar koliko znam sa foruma i kroz drugih prica.A kad si vec tamo kolike su plate i tips na NCL? koliko to dodje prosjecno? Da probam i ja da apliciram onda...

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #8 on: 23/July/2015 »
@TheDarkKnight, mislim da si nesto pobrkao jer @jmah nije na NCL-u nego na Crystal-u. Ili sam ja mozda neupucena u to koja je koja kompanija  -()-

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #9 on: 23/July/2015 »
Totalno je pogresno savetujes,niko tebi ne mora tamo da daje promenu departmenta,a ti ako pocnes da zabusavas dobices warning i tek onda nista od promene,jer ce ti pisati to u dosijeu.Treba da oblucis sta zelis,koji department,i da imas spremne neke preporuke,ja kad sam menjala trazili su preporuke koje su mi poslali na mail od kuce i radila sam test znanja,to sve vidis sa hr menadzerom,to mu je posao,prvo se posavetujes sa njim i onda krenes sa promenom.Uglavnom svi vole vredne,radne clanove posade :D

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #10 on: 24/July/2015 »
Kome se trebam obratiti za to, Meitre'D-u ili? Gdje apliciram za taj cross trening?

Javis se kod HR-a i kazes da zelis da promenis department u da uradis obuku za odredjenu poziciju.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #11 on: 24/July/2015 »
 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #12 on: 24/July/2015 »
to sve vidis sa hr menadzerom

ljudi moji, ko je HR?  oT

Offline cookie007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #13 on: 25/July/2015 »
Human resources

ilitga kadrovska...
:)

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Kako se prebaciti u bar ili restoran?
« Reply #14 on: 27/July/2015 »
Human resources

ilitga kadrovska...
hvala Kuki :D