Author Topic: Mobiteli, elektronika  (Read 9055 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Mobiteli, elektronika
« on: 02/December/2009 »
Trazio sam ali nisam uspio da nadjem  :banana: Da pitam, koja se struja koristi na brodu da li je americka ili evropska, jer recemo da ja ponesem svoj mobitel, da li da kupim i konverter odmah, ili tamo npr kad kupim sebi laptop, nisam bas nesto sa wireless dobar ali da li ima besplatan da se prikacim na carnival dream ili ne... jer bitna mi je komunikacija prvih mjesec dana ostalo je nebitno samo taj prvi mjesec da imam neki kontakt kad god pozelim bilo bi extra  :run:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Mobiteli, elektronika
« Reply #1 on: 02/December/2009 »
Trazio sam ali nisam uspio da nadjem  :banana: Da pitam, koja se struja koristi na brodu da li je americka ili evropska, jer recemo da ja ponesem svoj mobitel, da li da kupim i konverter odmah, ili tamo npr kad kupim sebi laptop, nisam bas nesto sa wireless dobar ali da li ima besplatan da se prikacim na carnival dream ili ne... jer bitna mi je komunikacija prvih mjesec dana ostalo je nebitno samo taj prvi mjesec da imam neki kontakt kad god pozelim bilo bi extra  :run:


Auuu sine, daleko si od realnosti  no;;;
Besplatan internet na brodu zaboravi. Bar dok sam ja bio na Carnival-u za 20 $ si mogao da kupis internet karticu za 200 minuta na netu, a na primjer na Celebrity-ju ti je naplacivanje po minuti i kosta 0.12 $ / minuta...
Sto se tice uticnice, puno zavisi gdje je brod izgradjen, jer obicno imas i 110 i 220 V u kabini, ali jedna uvijek preovladava. :rolleyes:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Mobiteli, elektronika
« Reply #2 on: 02/December/2009 »
a ne razumijem j***te pa neki su govorili da ima neki besplatan fazon ili sta vec ... a to da kabina ima i jednu i drugu struju da li je to tacno ili da ipak sebi konvertor kupujem  :uzdravlje:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Mobiteli, elektronika
« Reply #3 on: 02/December/2009 »
a ne razumijem j***te pa neki su govorili da ima neki besplatan fazon ili sta vec ... a to da kabina ima i jednu i drugu struju da li je to tacno ili da ipak sebi konvertor kupujem  :uzdravlje:

Free Wifi mozes traziti napolju po lukama,...imas ga skoro svagdje...ali na brodu 150 %  :nono:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Mobiteli, elektronika
« Reply #4 on: 02/December/2009 »
evo procitao sam u brosuri koju sam dobio da ima i 110 i 220 uticnice samo sto prihvacaju samo one americke ravne utikace, tako da trebam samo da kupim taj nastavak sto je jeftino fala bogu oT
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)