Author Topic: 3rd Cook  (Read 6699 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pajo

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
3rd Cook
« on: 03/December/2009 »
Pozz svima, nov sam ovde.
Zamolio bih nekoga da mi objasni koje vec bio kuvar, kolika je plata trecem kuvaru, radno vrijeme i sta je njegov poso? Vidim da se o kuhinji malo pise i malo ko aplicira pa me zanima zbog cega.......Unaprijed hvala

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: 3rd Cook
« Reply #1 on: 03/December/2009 »
      
Quote
sta je njegov poso?

     
 First Cook (supervises second and third cooks, bakers, pastry cooks and provisions.
Food preparation and cooking responsibilities as directed by the Executive Chef) - two to three years in subordinate position on board and / or hotel and restaurant experience required. Good English Language skills required.
Culinary school education required.
Possibilities for promotion to Assistant Executive Chef.


      Second Cook / Third Cook (food preparation and cooking responsibilities as directed by the First Cook, supervises bakers, pastry cooks, cleaners and provisions) - one or two years in subordinate position on board and / or hotel and restaurant experience required.
Fare English Language skills required. Culinary school education required.  
Possibilities for promotion to First Cook.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: 3rd Cook
« Reply #2 on: 06/April/2011 »
Na preliminarnom u safe cruise kod gospodina Janoša dobio sam 3rd cook ! :yahoo: Naravno nadam se da mi neće oboriti poziciju na finalnom jer kako mi je Janoš rekao radiću za 1500 dolara mesečno fiksno plus neke gluposti od tipsa sto mi je čudno no . . .
Ako ima nekoga ko je radio na ovoj poziciji može nešto reći o poslu i plati. . . . pomogao bi mi puno. . .
 :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 3rd Cook
« Reply #3 on: 06/April/2011 »
Vidi, 3rd cook je, iz moje perspektive, sasvim ok posao. Nema stresa kao u baru, restoranu, ,,, poslije nekog vremena sve je rutina.
Kad naučiš posao od 2nd cook i 1st cook, neminovno napreduješ.
Svaka promocija je par stotina $ viša. Filipince rjeđe uzimaju za 2nd cook i 1st cook jer su pretihi i ne vole šefovati.

tips vjerovatno dobivaš iz tzv. "zajedničkog pool-a", i mislim da nije suma vrijedna spominjanja.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: 3rd Cook
« Reply #4 on: 06/April/2011 »
Hvala šefe  :run: Jedva čekam. . . . gospodin Janoš me je baš ubedio da sa buffet stewarda pređem u kuhinju 8 (aplicirao sam za buffeta) a jedan od njegovih argumenata je bio i novac. Rekao mi je da buffet steward-i rade za 50 dolara i sve ostalo je tips a da kuvari rade za fiksnu i sigurnu platu. Ova za trećeg kuvara uopšte nije mala ! Takođe svi rade tamo kako je rekao po 12-13 sati a u kuhinju ti je sigurica. . . Na kraju me je ubedio a posle svega ja više volim kuhinju pa je sve ispalo kako treba. A ja mislio da buffeti više zarađuju od kuvara. . . .  oT
Naravno neki kuvar može da kaže svoje mišljenje . . .  :uzdravlje:

Offline aldin004

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: 3rd Cook
« Reply #5 on: 26/February/2015 »
Ooo moj kuho...vidim da si aktivan....recu mi mozeli se raditi na toj poziciji 3 cook,i kakav je posao jel se irgeti i riba il se radi kao kuhar???? I jesu te ispostovali za platu1500$  tnx  :waiting: