Author Topic: Rad na platformi u Skavangeru u Norveskoj. Prevara ili ne ???  (Read 8156 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Naletim na oglas o radu na platformi u Skavangeru u Norveskoj.
Prijavio se i odgovore mi posle jednog dana.
Agencija je navodno ogranak neke velike kompanije,Britanske mislim da je.
Ja mislim da je navlakusa iz vise razloga.
Prvo sto treba da uradim je da uplatim 7000 dinara sto je 60 eura,za troskove lekarskog i jos neke administrativne troskove,i to ne na uplatnicu nego na ime nekog lika od kojeg su mi dali broj telefona i adresu ,sa kojim sam kasnije pricao telefonom,a one ce da mi izda uplatnicu kasnije.
Na toj adresi se nalazi privatna kuca,ja nasao broj telefona i zvao da vidim ko se tu nalazi. Ni traga ni glasa od pomenutog lika.
Zatim kazu ima oko 4000 ljudi prijavljenih ali su oni selektovali 1500 a 50 idu na obuku.Prvi krug je zavrsen ali ako uplatim do 12h u podne mogu da me ubace.Hmm,lud sam da uplatim.
I prilicno je potencirala ta osoba sa kojom sa se dopisivao na fejsu da ja to uplatim.
Odlozili su kao da uplatim u ponedeljak.
Uslovi rada su takvi da se prvo ima obuka koja traje 2 nedelje u Stavangeru i ko polozi dobice mesto na platformi.
Ugovor na godinu dana,s tim sto se radi jedan mesec pa jedan mesec odmor,kao ima smestaj u Stavangeru obezbedjen sa hranom ili mozete ici kuci.I dobijate platu za taj mesec kad ne radite isto kao kada radite.
Eto ukratko o tome.

Sta vi mislite ???
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 25/July/2015 »
Malo mi je smijesno sto je razgovor o poslu na fejsu... ja cekam visu za emirate, nisam nikom nista uplatio i jos mi se izvinjavaju sto ovako dugo traje za vizu zbog ramazana, trazili su mi samo dokaz da sam radio, diplomu i pasos...kakav je to ugovor gdje radis mjesec pa lezis mjesec... ja ne bih se uzdao u to previse... ti ako si lud uplati pa vidi hehe

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Prevara ili ne ???
« Reply #2 on: 26/July/2015 »
Pa ja rekoh da nisam lud da platim.
Culi se mi telefonom posle,pricali 15 minuta,ima lik pricu.
Ali kad smrdi pod nosom toliko da mi tesko da disem.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prevara ili ne ???
« Reply #3 on: 26/July/2015 »
1. kako si došao do tog oglasa?
2. Jesi li guglao email adrese sa kojih ti stiže ta "ponuda"?
3. Koja je to kompanija? Jesi li poslao email da ih pitaš radi li taj lik za njih?
4. Šta ti bi da okreneš leđa kruzerima i riskiraš ovako?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Prevara ili ne ???
« Reply #4 on: 26/July/2015 »
1. kako si došao do tog oglasa?
2. Jesi li guglao email adrese sa kojih ti stiže ta "ponuda"?
3. Koja je to kompanija? Jesi li poslao email da ih pitaš radi li taj lik za njih?
4. Šta ti bi da okreneš leđa kruzerima i riskiraš ovako?

evo ga oglas http://dijaspora-oglasi.com/posao/posao-u-inostranstvu/potrebni-radnici-za-rad-na-norweskim-naftnim-platf-44489.htm
kad guglam njihovo ime dobijam slicne nazive firmi ali njih ima samo na fejsju u obliku stranice,tamo ima link ka nekom sajtu kompanije. https://www.facebook.com/pages/Global-Invest-Group/944947608866018?fref=ts

Nisam okrenuo ledja kruzerima,ja sam posle ugovora otisao na kurs za fitnes instruktora i time hteo da se bavim na brodu. Prijavio se za Canyon Ranch ali je negde zapelo. Da li je problem srpski pasos ili sta vec. Ne mogu da se vratim na Celebrity zbog te zabrane koja postoji.
Cekam intervju za Viking okenaski pa kad bude bice.
A vec sam radio u naftnoj industriji ,a za ove pare bih definitivno otisao da radim na platformu i u tom slucaju se ne bih vracao na kruzer.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Meni izgleda kao žešća prevara, nakon tih 7000 dinara vjerovatno bi im trebao uplatiti par stotina eura za avio kartu, nakon toga bi te nastavili must do kraja.

Sve i da nije prevara pa kakva je to agencija bez web stranice, emailom tipa xxxxx1@gmail.com  :facepalm:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Otvaranje gmail računa je besplatno i svatko sa pola mozga ga može otvoriti ...
Ako si završio ugovor, morao bi biti pametniji.  no;;;



pogledaj malo kakav je to sajt ...  :smack:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
kakav je to ugovor gdje radis mjesec pa lezis mjesec... ja ne bih se uzdao u to previse..
Apsolutno uobičajen ugovor za većinu naftnnih kompanija za koje ja znam, kad su platforme u pitanju. Sve za koja sam se ja prijavio imaju 28 days ON, 28 days OFF.

Sve ostalo je po mom mišljenju čista prevara...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced