Author Topic: Sept/Oct/Nov2015; Traže se: kuvari, poslasti?ari, ?ista?i, konobarice ..  (Read 6684 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
HOUSEKEEPING pozicije otvorene za kruzere, za kandidate bez iskustva u ugostiteljstvu:
Uslovi:
– Zarada od 600$ do 1000$ mesecno
– Placen prevoz, hrana, smestaj
– Brzi ukrcaji
– Ugovori 6 meseci

Zahtevi:
– Muskarci od min 21 god. starosti
– Solidno znanje engleskog jezika
– Nije neophodno iskustvo u Housekeeping-u


Zanima me koja je to pozicija, gde se moze zaraditi sigurnih 1000$?
U oglasu nije istaknuto!

Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Sada vidim na FB stranici, da se radi o
Housekeeper u crew and housekeeper in passenger area.
Princess cruise line.

Sta je razlika izmedju ova dva?

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Pa u crew area cistis kabine od staff pozicija, a na drugoj poziciji hodnike, toalete u guest area, po mom misljenju to je bas tezak posao, raspitaj se, dobro razmisli.

Offline slow79

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Hvala na brzom odgovoru.

Offline amaro92

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
 b00/ Zanima me dal' je potrebno iskustvo , i preporuke za ACAT poziciju :D Posto ubrzo imam skype interwiev , i vjerovatno cu proci , pa da znam sta da apliciram za glavni intervju ... Prvi put ovo radim ,  i nebi bas volio da budem neka najniza pozicija :P Vjerujem da mogu bolje proci ... hvala unaprijed na odgovoru

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ACAT je naj naj niza pozicija.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rajkon

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Nije sefe,Utility cleaner je najniza pozicija i sa njom ne cistis kabine od staff pozicija na pocetku nego cistis hodnike i wce po crew area,tek posle mozes da postanes officer steward i da cistis kabine od staff i od oficira(ali si i dalje ista pozicija utilty cleaner sa istom platom jedino sto dobijas baksis od njih)na ovu poziciju nikako. Kao ACAT cistis sve po passenger area ali ne i sobe,tu pomazes to jest radis kupatila kad je turnaround day. Po meni obe pozicije treba izbegavati,pogotovo prvu.

Offline crystaldose

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
 U semptembru je intervju, ciljacu na kitchen/gallery.
Imam skoro 0 iskustva, radio sam nesto malo u preparaciji i na rostilju.

Spreman sam da naucim gradivo, nakitim CV laznim iskustvom i da ako treba izmuvam neku diplomu.

1. Da li ce mi proveravati preporuke i diplomu kursa?
2. Da li da konkurisem za Commis 2 ili za Pantry assistant? ( za cime je veca potraznja, cilj mi je da sto pre odem)
3. Neki savet ili kritika?

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
U semptembru je intervju, ciljacu na kitchen/gallery.
Imam skoro 0 iskustva, radio sam nesto malo u preparaciji i na rostilju.

Spreman sam da naucim gradivo, nakitim CV laznim iskustvom i da ako treba izmuvam neku diplomu.

1. Da li ce mi proveravati preporuke i diplomu kursa?
2. Da li da konkurisem za Commis 2 ili za Pantry assistant? ( za cime je veca potraznja, cilj mi je da sto pre odem)
3. Neki savet ili kritika?

Ako ti je od pomoci ja licno znam devojku iz Chile-a Fabiola koja je pocelea kao buffet stewardess na Princess pa je onda iskenirala i photoshop-vala diplomu njene drugarice i prosla za youth staff na Royall-u.
Proveravaju ali ne tako sto ce da zovu onoga ko ti je izdao diplomu vec raznim pitanjima.
Tipa.
Kao ti izgleda radni dan?
Koliko ti je trajao kurs i sta si naucio na kursu?
Jednostavno kroz pitanja ce proveravati da li stvarno radio ili ne?
Moras dobro da se proipremis pocni da sastavljas radni dan za najmanje nedelju dana  u koliko sati ustajes, sta prvo radis kada dodjes an posao, kao ti izgleda radni dan, ko te nervira i zasto na poslu, po neka anegdota sa posla.
Jako bitno prvo ubedi sebe da si stvarno radio i prozivljavaj radni dan u galavi jer je bitno da ih ubedis da si radio i daimas iskustva, a desavalo se da ljudi koji imaju realnog iskustva ne prodju a da oni koji nemaju a pripreme se dobro dobiju posao.
U sustini je najbolje da uradis kao mislis da je za tebe najbolje.

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Mozda sam ukrivu ali muka mi vise od ovog iskustva i toga bila sam na brodu i vidjela kakvi su sve levati(nesposobni ljudi) na dobrim pozicijama, zar je tesko nauciti 20tak jela, vina, umaka i prijaviti se za neku bolju poziciju naravno uz to da je Engleski dobar, u meduvremu ako prodes odi upisi neki brzi kurs ili volonterski rad u nekom restoranu da ne ispadnes levat kad odes... al to je samo moje misljenje  :D

Offline amaro92

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Kolike su šanse da se dobije posao iz prvog pokušaja, ciljam na ACAT ili utility , zelim samo da odem sto prije ...Nabavio sam preporuku iz motela iako nikad nisam tu radio xD ali planiram da se dobro spremim ako me upitaju sta sam tu radio i kako :D Engleski mi je solidan , vrlo dobro razumijem , i solidno pricam...Uradio sam dobar CV ,samo jos slike da spremim , i da kopiram diplome :D btw 18og moram do Beograda u agenciju xD prevod dokumenata i test engleskog :D
Zanima me kakvi su kriteriji za glavni intervju , ukoliko engleski ne bude bas savrsen ,ali zato i zelim da idem na ovu poziciju da usavrsim jezik xD Mogu li proci iz prvog pokusaja znaci , pa makar ko i cleaner xD



Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Pantry ili 2nd commis isti K, samo mesto rada i sekcija se razlikuju xD ovde seces voce,a ovamo na 2nd commis si bas na liniji u toploj kuhinji,dosta kambuse,guranja,trcanja....

Offline admir1910

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav. Ovo je moj prvi post jer sam se evo prvi puta i prijavio kod Safecruize.rs Zvali su me telefonom i obavio sam taj neki preliminarni razgovor, slijedi skype intervju. Otvorene pozicije su housekeeping i cleaner. Za ovu prvu kažu da je bolja plata, koja je razlika? Piše da je i plaćen prevoz, da li to znači prevoz do ukrcavanja?

Hvala unaprijed :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)