Author Topic: MSC Shore Excursion Department, ukratko moje iskustvo  (Read 3457 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Ukratko moje iskustvo s Shore ex department-om na Msc;
Ugovori su kratki 5 mjeseci, odmor zavisi od 3 sedmice do 4 mjeseca,
Placa zavisi od levela, level 3 1200 dolara, level 2 1600 level 1 1800, plus komisija, komisija zavisi na kojem ste brodu i da li dostizete target,
Moja najveca placa je bila 2300 dolara a ja sam drugi level,
Menadzeri su iskompleksirane Talijanke, koje misle da su bogom dane  :hmm:
Tim zavisi, na velikim brodovima 10 nas je bilo, srednja klasa 7, a mali brodovi 5, ljudi vazda odlaze ili ih oni ne vracaju, los/prosjecan evaluation ne zovu nazad, sto se tice tima bilo nas je stvarno sa svih strana, Njemacka, Ukrajina, Italija, Luksemburg, Svedska, Brazil, Bosna :)
Što se tice tima svi su stvarno super, samo sto unapredjenja su rezervisana za Talijane.
Sto se tice apliciranja ja sam dobila posao preko prijatelja, on me je preporucio, znam da ima agencija u Ukrajini, isto tako u Argentini, isto tako mozete aplicirati online, vidim da Kouzon radi s njima pa mozda da pitate i njih  :D

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Hvala na informacijama!

Majku mu, šta ti je razlika u platama: onaj lik napisao pre neki dan da će kao početna pozicija u Shore Ex-u na Royalu uzeti oko $4000 na kraju prvog meseca svog prvog ugovora, a vi na MSC 1200 + comission.... :hmm:
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Haha Royal je daleko ispred Msc  :embarrased: 4000$ ako on tako kaze  :hmm:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Majesty i Enchantment deru lovu na Royalu... :money:

"It always seems impossible until it's done"

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
haah super, ali nazalost mi ne mozemo na royal  :nono: uzivaj   :wave:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: MSC Shore Excursion Department, ukratko moje iskustvo
« Reply #5 on: 06/December/2016 »
Ssd se može i direktno aplicirati, dosta su poboljšali careers sekciju na njihovom official siteu. Vidim da imaju otvorenu poziciju za Shore Excursion Host ali traže da pored engleskog zna još i tri druga europska jezika, nisu normalni. A s druge strane, bar su desetak puta napisali velikim slovima da trebaju ljude, da nude 3000 i nešto i da će im se flota udvostručiti u idućuh nekoliko godina. Treba li to ozbiljno shvatiti ili je to više zato da obeshrabre slabije kandidate bez brodskog isksutva?