Author Topic: Fizi?ki sam napadnut na radu, koji korak preduzeti?  (Read 7292 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Money Alas

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Fizicki sam napadnut na radu, od strane kolege iz Filipina. Inace radim na Vikingu vec 3 meseca, interesuje me koji korak preduzeti? Da li mogu tuziti kompaniju, i koju advokatsku kancelariju kontaktirati?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Fizicki napad na radu
« Reply #1 on: 01/August/2015 »
To po onoj logici - napao te pas na ulici, pa tužiš grad za odštetu.
Samo što Filipinac nije pas i kompanija nije odgovorna za njegovo razmnožavanje, zatvaranje u azil, sterilizaciju, eutanaziju ili šta već.

Ovako se dovodi do takozvanih "zabrana za Srbe" i slično... Samo tuži, halapljivih advokatskih kancelarija ima, a verovatno i mogu da iščeprkaju neku odgovornost kompanije, znaju oni razne finte. Eto možda dobiješ neku odšteticu i zatvoriš vrata sebi i drugima.

Tri meseca...

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Fizicki napad na radu
« Reply #2 on: 01/August/2015 »
Ja bi da sam na tvom mesto prijavio sve lepo menadzeru. Sto kaze Princ mozes tako da zatvoris vrata i sebi u daljem radu a i ostalima sa ovih prostora. A pitanje je sta bi dobio sa tom tuzbom.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Fizicki napad na radu
« Reply #3 on: 01/August/2015 »
Ne zanima njega rešenje konflikta, nego odšteta.

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Fizicki napad na radu
« Reply #4 on: 01/August/2015 »
Srpska posla. Samo daj sto pre,niko ne gleda na duze staze sta i kako

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Fizicki napad na radu
« Reply #5 on: 01/August/2015 »
Toliko faktora igra ulogu, a koje si presutio, da se jedva nesto moze I komentrirati.
Kakve su posljedice ozljede, ima li svjedoka, sta je prethodilo svemu ...
Ako nisi ostao bez oka nemas se cemu nadati, takve stvari su na kruzerima prilicno uobicajene ...

To po onoj logici - napao te pas na ulici, pa tužiš grad za odštetu.

Zašto da ne?
http://www.tportal.hr/funbox/funtime/333215/Ugrizao-ga-pas-a-trazi-zilijune-dolara-odstete.html
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Svasta. Kako ti uopste pade na pamet  to o tuzbi? Pa nije te napaovlasnik kompanije.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Ja mislim da ti tu nista ne mozes,ako nemas ozbiljnih posledica,mozda on moze dobiti otkaz ili ce ga premestiti na drugi brod,naravno ako je on kriv. Na kom osnovu ti mislis da tuzis kompaniju? :hmm: :pad:

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Kao sto rece Sef, nisi napisao nista dalje od toga da si napadnut tako da kompanija moze da tretira taj incident kao namerno izazvan sto dalje znaci da cete obojica biti poslati kuci i tu se tvoja prica zavrsava sa tom kompanijom.

Na mom drugom ugovoru su se dve ribe pobile u Crew baru, citaj jedna je dobila samar, i obe su poslate kuci bez dodatnih pitanja. Svaki fizicki incident se od strane kompanija tretira kao tezak prekrsaj i tu se ne preispituje odgovornost samo jedne strane vec obe.
Drugi primer je moj cimer na poslednjem ugovoru, gej, koji je dobio batine zajedno sa svojim deckom od strane naseg coveka. Okrecio je kabinu sa njima dvojicom i poslat je kuci a ova dva leptirica su ostala na brodu uz postedu od nedelju dana. Dakle arsini nisu uvek isti ali je cinjenica da se fizicko nasilje ne prasta.
 
Za samu odstetu od kompanije nisam siguran da li bi ista dobio tj mislim da bi samo sebi nastetio. Ako vec hoces neku odstetu onda podnesi privatnu tuzbu protiv tog Fikusa. Obrni okreni, veca ce biti steta nego korist. Ti dobiti milione neces a opet tih par stotina eura koje bi mozda i dobio ti ne znace nista.

Tvoja je odluka sta ces i kako ces.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Money Alas

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Budala me napala iz cista mira, samo sam trazio da uradi svoj posao. Nasurnuo na mene, sreca sto sam ja pribran i hladne glave pa sam eskivirao dalji incindent. Inace bivsi sam Kikboxer sa 187cm i 105kg. Sad sam dosao sa saslusanja sa kapetanom i hed menadzmentom, i bilo je na meni da odlucim da li da ga posalju kuci ili da ostane da radi.

Sta mislite sta sam uradio?

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Ostavio si budalu

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Pa eto,to bi bilo to,jedino sto mozes da ga posaljes kuci i to je to.Meni ovo lici na tipican sukob,on nervozan ti nervozan,ti mu popujes kako ne radi dobro,covek pukne i malo te udari :smack: ali ko je upravu?! tu je tvoja strana,njegova i istina :yeah:

Offline Money Alas

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Ostavi cu ga da se opusti jedno dva-tri meseca, pa onda prvom prilikom kad budemo 'overnight' , sacekacu ga napolju da mu izmenim malo licni opis. Da mu uradim 'facial' i mozda neko rebro.

Osveta se servira hladna.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ohladi se i ti, da ne bi na kraju ti plaćao odštetu.

A s obzirom na tvoj opis, odustajem od daljeg provociranja i soljenja pameti. :giggle:

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
 :rofl: