Author Topic: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?  (Read 4306 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blackcars

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Postovanje i pozdrav svima.

Prije svega zelio bih se zahvaliti svima vama koji dijelite informacije i iskustva na forumu,bez kojih bi gotovo nemoguce bilo otici na brod.
Na ovom forumu sam procitao sve vezano za posao u gift shopu,stoga sam odlucio aplicirati za Harding Brothers direktno preko njihove stranice, nisam nikada radio u trgovini ali razumijem se u biznis, nakitio sam svoj CV i poslao, dva dana kasnije sam dobio e-mail da odaberem termin za telefonski interview koji je trajao 15. min sa mladom gospodicnom koja ima jak britanski naglasak.
Moj engleski nije na nekoj visokoj razini a niti sam nesto mlad 31god. tako da se ne bojite tog razgovora, pitanja su ista ona koja se vrte po forumu, njih sam naucio napamet i njoj nisam dao do rijeci, pa je kao iz topa rekla ok prosli ste,i pitala kada mozemo razgovarati preko skypa i dogovorili smo se za dva dana.
E kad je doso dan za taj drugi razgovor drmnuo sam dve tri ljute i razgovor je zapoceo,osmjeh nisam skidao sa lica sto je ocigledno njima najvaznija stvar,razgovor je trajao 25 min. prolazite svoj zivotopis i ono najvaznije sto morate znati su target i add on sale.

Odmah drugi dan dobio sam e-mail da sam prosao i da sakupim sljedece dokumente C1D American Visa,MCV Australian Visa,Norwegian or ENG1 Medical ,STCW Training certificates.
Sve sam izvadio osim sto su napomenuli da STCW za sada nije potreban te da ce mi javiti ako ce trebati. Medical sam izvadio kod Dr.Lukina za 300 kn (40 eura) u Zagrebu, Americku vizu sam brzo rijesio i dobio je na godinu dana plus sto sam zatrazio i turistucku obzirom da daju 2 vize za jednu cijenu, Australsku vizu dobijete tako sto ispunite aplikaciju i dobijete vizu na e-mail kroz dva dana, traze jos i 2 preporuke od poslodavca i to je to .
Sva procedura je trajala od 09.07. znaci oko mjesec dana od apliciranja na stranci pa do samog kraja.

Prije dva dana sam dobio e-mail od zene koja radi raspored za ukrcaje na brod i prodlozila mi je Grcku kompaniju Celestyal Cruises te brod Louis Cristal ili po novom Celestyal Crystal i 5 dana trening na koji bi morao ici u Grcku s time da sve troskove pokriva Harding Brothers i da bi se trebao pozuriti.
Eh sad, ja nisam nigdje nasao nista u svezi tog broda osim da je prije mjeesec dana imao nesrecu i udario u neki tanker tocno po sredini ,nije mi jasno kako ali navodno su ga popravili hmm i spreman je za dalje ,guglajte ima slika i clanaka.
Zamolio bih ovim putem sve koji znaju o toj kopaniji i brodu nesto vise da napisu, jel iako sanjam o tome da putujem i radim tj. iskrenije da pobjegnem na bilo koji nacin iz ove lude zemlje,nekako se dvoumim sto da radim.Poslao sam i u Harding Brothersu pitanje jel moze koja druga kompanija, ali sam i ovdje na forumu od mnogo njih procitao da na prvom ugovoru ne mozes birati kompaniju i brodove, tako da cu vidjet sto kazu u ponedjeljak. Moje isprike na duzem postu, ali nadam se da ce pomoci buducim moreplovcima.

Lijepi pozdrav

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #1 on: 09/August/2015 »
Lijepo si to sve odradio, svaka čast  :clapping:


Offline blackcars

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #2 on: 09/August/2015 »
Hvala kolega,sada se samo nadam dobrom brodu i pametnom kapetanu  :moli:

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #3 on: 09/August/2015 »
Evo ja mogu da ti kazem par stvari o Crystal-u.. Crystal ima fine kruzeve, trenutno su u Grckoj i Turskoj, I samim tim putnici su koliko sam upucen vecinom Grci, Turci, ali isto tako ima i drugih nacionalnosti. Brod kao brod, nista posebno, hrana nije losa, kabine nisu lose, i racunajuci da ti je prvi put da ides da radis u shop na brodu, mislim da nisi mogao bolje da prodjes.. Samo hrabro, i upoznaj se sto vise mozes sa brodom, sa ciljem da dobijes iskustvo vrijedno za buducnost.  :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #4 on: 09/August/2015 »
Nemaš se šta dvoumiti, pali odavde ...
Kada završiš ugovor, nitko te neće pitati kako si se proveo, nego koliko para si zaradio .. to je najvažnije.
Kako god se zvao brod ili kompanija, spavat ćeš i plovit ćeš u isto vrijeme ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline blackcars

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #5 on: 10/August/2015 »
Hvala za info o Crystal-u i savjetima a i na ohrabrenju, prihvatio sam poziciju i brod koji mi se nudi ne dvoumim se vise to je to pa kako bude.
Nastaviti cu dijeliti informacije i u buducnosti i pomagati kolko mogu premda je sve receno na forumu.

Molio bih vas da pitanja postavljate na ovaj forum, a ne u inbox i koristite opciju "Search" zbog toga sto danas pitate vi a sutra ce neko drugi, pa pokusajte biti korektni prema buducim kolegama.

Lijepi pozdrav

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #6 on: 10/August/2015 »
Imas tamo foto team, likovi su strasni :uzdravlje: Zivio i srecno ti bilo..

Offline blackcars

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #7 on: 10/August/2015 »
YoungOutlaW Ajde bas super  :run: htio sam ja i za fotografa ici ali nisam dovoljno citao forum, jel da jesam vidio bih tvoj oglas da si trazio fotografe sa znanjem njemackog, a ja studirao u Becu i bankrotirao  oT ali zato mi je njemacki na C1 razini a od canon-a 1100d se ne odvajam iako u posljednje vrijeme slikam samo djevojke za Facebook  :uzdravlje:

Da tema ne ode u drugom pravcu citajte ovaj forum jel tu je sve sto vam treba za posao na brodu!

Mene niko nije pitao za pomorsku knjizicu tako da je nemam namjeru niti vaditi, nadam se da mi nitko zbog toga na brodu nece praviti probleme,koliko sam shvatio citajuci iskustva ljudi sa foruma moze se izvaditi na brodu,ako gresim neka me netko ispravi.


Offline blackcars

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #8 on: 11/August/2015 »
Evo sto ukratko kaze jedna jako zgodna grkinja koja trenutno radi za Harding Brothers na brodu Celestyal Crystal:

 "It's a small ship with lovely people.You don't need to bring safety shoes or any formal clothing. We usually hit the target every month.We have lots of free time cos we're in port everyday. We go to the beach 3 days a week and we eat a lot gyros!!! See you soon"

Jedno veliko Hvala i postovanje Sefu ovog foruma i svima vama koji plemenito i nesebicno dijelite informacije, zelim vam mirno more i zivjeli  :uzdravlje:


Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #9 on: 13/August/2015 »
" Poslao sam i u Harding Brothersu pitanje jel moze koja druga kompanija, ali sam i ovdje na forumu od mnogo njih procitao da na prvom ugovoru ne mozes birati kompaniju i brodove, tako da cu vidjet sto kazu u ponedjeljak. "

To je istina. U principu tebi treba posao a oni imaju sasvim dovoljno shopija da bi ih rasporedili. No, odradi ti taj prvi ugovor, malo se upoznaj sa ostalim kompanijama i sl. ugovor slobodno ih "pitaj" da li " slucajno" ima slobodno mesto na toj i toj kompaniji. ;) Pricajuci o izvesnim kompanijama, sudeci po iskustima kolega P&O Australia je jako teska za posao jer su ugovori fizicki iscrpljujuci pa ne znam koliko je primamljivo raditi na istoj, mada je destinacija fenomenalna, no sada vec to zavisi i od osobe i koliko ista moze podneti.

Offline blackcars

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #10 on: 13/August/2015 »
Hvala na savjetu.

Sada mislim da nisam za prvi ugovor mogao bolje dobiti,jel sam od onih koji rade na tom brodu cuo sve najbolje a i opet sam u eu. sto je za mene osobno bolje.
Destinacije i rute mi uopce nisu vazne,jel opet cilj je da se radi i zaradi a za setanje po svijetu ima vremena u penziji.

Pitao sam ja za drugu kompaniju jel sam brzopleta osoba pa sam u njihovim ocima ispao bezobrazan, te sam napisao ispriku koju su sa odusvljenjem prihvatili i danas su mi poslali kartu do Atene za 30.08. plus STCW trenning i hotel sve na njihov trosak.  :run:

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Harding Brothers na Celestyal Cruises kompaniji?
« Reply #11 on: 14/August/2015 »
Pa dobro ko pita ne skita ;) Ajde sad lagano, samo napred i sretno. :)