Author Topic: Background na brodu- istine i lazi  (Read 14024 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #15 on: 11/August/2015 »
Griješiš,nije to prirodno, evo i zašto :
Ajmo reć Disneyev policies&procedures je da gost uvijek mora imati čisti stil, tj, morate ga sjesti na čisti/dezinficiran stol. I gost vam dođe u restoran, hoće sjesti, vi rečete :gospodine samo minut da očistim i dezinficiram stol, nakon toga ću vas sjest. Uljeće head waiter i govori ti: ma sjedni ga odmah a kasnije očisti/dezinficiraj stol. I što bi ti uradila? Bila poslušna i poslušala head waitera i radila protiv policies&procedures Disney kompanije ili odbila sugestiju head waitera i radila u skladu sa Disney policies&procedures?
A ajmo reć neka ti je head waiter kao i moj zadnji, jedan Indijac što gura svoje i mrzi naše???

kako bi ti taj sekund reagirala????

Brod je zatvor i prislilan rad, jedino što si plaćen za taj tvoj zatvor (ograničenje slobode) i rad ( prislilan ), Veća prava imaju psi u Hrvatskoj nego radnik na kruzeru (figurativno, ali tu su negdje ). Kad malo bolje razmislim kakva prava imam na kruzeru, dođe mi plakat.Kompanije više manje garantiaraju $1000  mjesečno, garantiraju ti da nećeš raditi više od 14 sati dnevno  :facepalm:, garantiraju ti zdravstvenu zaštitu dok si na brodu ( za svaki k**** daju ti univerzalnu tabletu koja liječi: visoku temperaturu, gripu, bol u leđima, zubobolju, istegnuće mišića, i još masu drugih), garantiraju ti tri obroka dnevno ( a kvaliteta hrane je Bože sačuvaj ).

Koliko Šveđana, Norvežana i npr. Finaca ima među posadom ? Koji je to postotak?

Htjeli mi to priznati ili ne, mi robujamo za 2-3k dolara mjesečno, živimo kao stoka na brodu ( takva prava i imamo),rame uz rame Indijcima, Indonežanima, Filipincima, isl., i zato bih poručio svim xxx managerima sa srednom uzaludnom školom na kruzeru što robijaju za $2000 mjesečno (više/manje) da se ne preseravaju na ovom forumu... misle da su netko i nešto jer zarađuju $2300 mjesečno ( dok su a brodu ) , a u stvari su nitko i ništa !

A zasto uvek covek mora da reaguje?????

Pa meni je vrlo poznata ova balkanska nadobudnost I svi svoje guraju I slicno. Podsetilo me na pricu o mojoj sefici  kako voli samo Amerikance I da je se pazim. Zena me jedinu nominovala za Team member of the month u 6 meseci.
Problem nasih ljudi je sto nista ne sme da im se kaze a da se ne brecaju. Ako mi sef kaze da nesto uradim I ako je protiv pravila – sto bih se ja stresirala- uradim tako ….ja cu da kazem da mi je on tako rekao da uradim…….Neka im on objasni (mada cisto sumnjam da bi se nesto desilo)…. Mirna Backa
Treba biti pametan….Svaki izostanak reakcije je dobar izbor na brodu kad gledas besne ljude u cudu samo napravis teleci pogled
Ponekad covek mora da proceni situaciju I da uradi nesto sto je najpametnije za sve…ne mozes uvek da vodis neke borbe oko toga KO JE U PRAVU . Kao da je to jedino vazno I kao ako se povuces radis nesto lose..na kraju on ti je sef…. Nekad sefovi prelaze preko pravila da sve ucine srecnijim…posebno goste…da izbegnu complain…gostima je najsladje kad imaju utisak da je samo njima nesto ucinjeno , osecaju se bitno, neka I treba ljudi vole da osete bitnim na odmoru……
Koliko bi svima zivaca sacuvalo jedno I am sorry , plus osmeh. Zavrsena Prica. Mnogo nasih ljudi nije opusteno na brodu…misle da ih uvek neko napada. Ne priznaju da  su pogresili nesto. Vrlo znaju da budu nevaspitani.Umesto da cute I rade I da nauce da kazu- Izvini!

Kako bih ja uradila u toj situaciji? Ja bih ga poslusala I pitala da li sledeci put kad nije cisto mogu da ih pustim da sednu?
Cisto da znam. Ako to nije toliko vazno.  Ja se svako malo navikavam na nove sefove I svako ima drugaciji temperament, svaka je iz druge zemlje. Svaka ima svoj stil. Svakoj je druga stvar vazna. Kako koja dodje ja je pitam na koji nacin zeli nesto da radim I gde smem da napravim izuzetke? Imas sefice kojima smesta masking tape na vidljivom mestu,imas sefice kojima ni sendvici u plejrumu ne smetaju. Zasto bih se ja stresirala oko toga…ja verujem da one znaju sta rade I radim onako kako mi se kaze. Meni ni iz dzepa ni u dzep.

Brod nije prisilan rad, ako ti se ne radi izvoli idi kuci? Je l’ te neko prisiljuje da radis??

Kakva bi ti prava da imas na brodu??Kakva prava imas u obicnim firmama? Posebno ako radis u hotelima nemas prava ni da se prosetas po hotelu u civilu a ne daj boze da se okupas u bazenu……..vidi malo po hotelima sta se daje radnicima da jedu po Crnoj Gori I Hrvatskoj……
Samo pravim poredjenje jer je I brod neka vrsta hotela na vodi…….



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #16 on: 11/August/2015 »
hastalavista mudro zbori ...

Quote
mi robujamo za 2-3k dolara mjesečno, živimo kao stoka na brodu

udav, imaš vrlo tvrde stavove.
Čini mi se da se unutar tebe vodi jedan veliki interni konflikt, oko izbora koji si napravio, i koji ne želiš promijeniti.
Ne možeš biti rob i zarađivati. Ne možeš biti rob ako imaš izbor u svakom trenutku otići u crew office i reći "ja ne bih više".
Dat će ti ljudi pare za kartu i još će te ispratiti na avion kako se ne bi izgubio.  :giggle:

Zašto živiš kao stoka?
Jesi li svjestan da odabireš takav život svakog jutra, svakog dana i svake minute kada odlučuješ ostati, umjesto otići?

Znam, nije lako. 2-3k dolara je 14-21.000 kn. Ti zarađuješ više od toga. I jako je teško to napustiti. Ali kakvi su ti prioriteti?
Šta je na prvom mjestu? Novac? Sloboda? Posao? Obitelj?

Kada se pomiriš sa svojim izborom, i prestaneš kriviti kompaniju zato što ti je ponudila posao, vidjećeš da će ti pasti kamen sa srca.
Mislim da ti braniš svoj izbor tako da krivnju usmjeravaš prema kompaniji. Kada ne budeš osjećao da trebaš braniti svoj izbor, znaćeš da si na pravom putu.

Ovo ti govori netko ko je radio tu gdje ti sada radiš, i otišao u crew office jednog jutra poslije 5 godina u kompaniji i rekao "kartu molim" ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #17 on: 11/August/2015 »
A zasto uvek covek mora da reaguje?????
Pa meni je vrlo poznata ova balkanska nadobudnost I svi svoje guraju I slicno. Podsetilo me na pricu o mojoj sefici  kako voli samo Amerikance.

Zbog toga ja kad ocenim coveka ne druzim se sa njim,pa da 100 puta nas,pogotovo kad odem da se opustim u crew bar,a nasi samo melju,melju o svemu,sve hejtuju,pa donesu zvucnike pokusavaju nadjacati filipince koji pevaju uz gitaru i tako...Sefe u pravu si,onaj ko se ne moze otarasiti osecaja zatvorenosti i tripuje da je rob,neka ni ne dolazi ili neka ide kuci.Ceto na brodu vidis to kako se neko vuce oko,skriva,uvek igra neku igr nadmudrivanja sa supervizorom,uvek je na ivici nekog warninga i skoro uvek "nije on kriv" nego "zuti" filipinac ga ne voli.

A sto se tice robovanja za 2-3k...hmmm,ja imam dve sestre jedna je profesor,a druga magistar ekonomije,obe rade u nekim firmama,sa srednjom strucnom spremom za 300e mesecno,od 8am-dok ne zavrse,uglavnom to bude 6pm,nekada i kasnije i plus svaku drugu subotu,bez mogucnosti da odu na plazu posle posla jer nisu na Karibima,tako da nemojmo biti nezahvalni. Ima mnogo gorih poslova za manje pare,svi ljudi koji su otisli da rade,npr u Rusiju,Austriju...na gradjevini i slicno ili seku drva u ruskim sumama dok im prsti ne poplave. A suludo je nas standard uopste porediti sa Svedskom,Norveskom,i kod njih se vala radi non-stop ako hoces da napravis pare.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #18 on: 11/August/2015 »
A zasto uvek covek mora da reaguje?????
O čemu ti pričaš ? Pa moraš reagirat kada ti je head waiter rekao da tako učiniš? Ti nebi reagirala na njegove upute ( naredbe )? Vidim ja da ja pišem i kruškama a ti o jabukama  :giggle:
udav, imaš vrlo tvrde stavove.

Imam, pretjerao sam ( bio sam malo pod gasom  :uzdravlje: ).

A neznam kako je u Crnoj gori, ali u Hrvatskoj svaki radnik mora imati barem jedan slobodan dan tjedno, može raditi max 50-ak sati tjedno , kada se razboli ide na bolovanje ( a ne dobije čudnu tabletu i upute: natrag na posao ), uz to u slučaju da se njegova prava ili ugovor krši ima dobru zaštitu od strane inspektorata/suda. Druga je stvar što radimo za kikiriki koji nije dostatan za normalan život.

Ne mislim ja da je brod zatvor i prisilan rad, ali ima elemente i jednog i drugog. Koliko ti traje ugovor toliko te nema ( u većini slučajeva ), odvojen si od svog doma i obitelji. Prisiljen si raditi sve što ti nadreženi naredi, sve, i brate nemaš se kome bunit. Ja sam konobar, dođe mi head waiter i reče ribaj palubu cijeli dan, ti to MORAŠ! Jedina alternativa ti je kako Šef reče poći u crew office i reći: kartu molim.

Poanta svega što sam napisao je u tome da je ovo težak život koji smo prisiljeni raditi zbog loših gospodarskih situacija u našim pokradenim zemljama. Brodovi su puni radnika iz Indije,Indonezije,Filipina,Tajlanda, isl, a npr. Šveđana, Norvežana,Finaca,Danaca nema ni za lijeka. Pametnome dosta !


Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #19 on: 11/August/2015 »
Ovo sto Udav prica, taj pad sistema i zelja da se mjenja sva struktura rada na brodu i isprave nepravde mislim da se desi svima nama nekad u toku ugovora, pogotovo kad imas vec nekoliko odradjenih ugovora. Ali nije problem u kompaniji, vec u nama. Dzaba sve pare ako ti nisi u dusi rahat (spokojan, zadovoljan). Pogotovo kad udjes na FB pa vidis drug ti se ozenio, drugarica dobila djete, raja rostilja, ide na utakmice, druzi se. A ti pun para, al sam i nemas ih haman kad da protrosis. Tvoj FB profil kao bajka sa svim prelijepim lokacijama i plazama, sve idealno al nesto fali.

Puno raje oko tebe al svaki brodski drug im na celu ima rok trajanja oznacen kao sign off date. Djevojke divne, super vam je, al niti ti zelis buducnos sa njima niti one sa tobom. Parama, kamerama, mobitelima, laptopima pokusavas da nadomjestis i da opravdas sebi sve to i kazes: Eto ima smisla, ovo sto imam nikad ne bih zaradio kod kuce, a kamoli jos i ustedio. Al dzaba opet ti nesto fali.

Moj savjet, pogotovo onima koji tek treba da idu na brod, niposto, ama bas niposto ne idite na brod ili bilo gdje bez nekog dugorocnog plana. Znam, svako je drugaciji i svako ima svoj stil zivljenja, i stvarno mnogi mogu da zive od danas do sutra, going with the flow, al vjerujte dodje trenutak kad pozelis samo nesto normalno... stalno i stabilno. I nisi ni primjetio a od veseljaka i partijanera postao si vjecno ljut i nervozan, sto bi se reklo pravo tezak lik.

Pa ako si radio za 2-3k $ rado bi presao na nesto od 1k $, al da poslje posla dodjes na trahanu i sareni burek. Da prestanes gledati na sat jer uvijek negdje na nesto kasnis i da podjes zivjeti.

Ovo sto Sef kaze je zivotna istina - znaj kad treba da prekines i ako imas plan od pocetka, bar znas cemu ides i sta ti je cilj.
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Background na brodu- istine i lazi
« Reply #20 on: 11/August/2015 »
Tako je, zivot na brodu nije zivot ! Evo dotakao bih se teme i zdravlja, koliko nase zdravlje strada radeci na brodu?Koliko se samo konobara vratilo kao invalidi sa broda, sje*ane kralježnice ? Kako su se kompanije ponijele prema njima?  Vecina nas je 6 mjeseci izlozena jakom stresu svaki dan ? Kako to utjece na nase zdravlje? Dobro je poznato da svi pomorci "malo" skrenu sa vremenom i to je istina. I to ne samo oni kao ja, sto rintaju 10-12 sati dnevno, vec i oficiri,kapetani, itd.  Dali to vrijedi place $1000 , $ 2000 , $3000 mjesecno ?  

I sto ako nedao Bog se razbolite na brodu, a nazalost dosta nas se razboli? Kako ce se kompanija postaviti prema vama ?  Nogu u guzicu i okrenut vam leda, eto kako!

Nedavno su našli obješenog oficira na Disney brodu, navodno se objesio zbog sresa!

I Šefe to je moje generalno mišljenje o radu da kruzerima. Ja ne vodim nikakve unutarnje bitke i nemam nikakvih nedoumica. Ja sam sa svojim poslom na kruzeru preseretan, svaki dan se budim sretan, a najsretniji sam zadnji dan kruza kada brojim  :money:. Još dva tjedna i idem na drugi ugovor, jedva čekam, umirem od nestrpljenja.  ::yes::

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #21 on: 11/August/2015 »
Udav,bas zato rad na brodu nije za svakog,ja sad pricam u svoje ime,dok sam radila u baru moj zivot je brodu je bio stress free,kad sam presla da radim u park west galeriji bilo je bas stresno i ja sam videla da to nije za mene,zahvalila se menadzeru i napustila kompaniju,posle 3 ugovora toliko sam izdrzala jer su pare bile dobre. A stresa ima svugde tj da ne mesamo stres i pritisak da se nesto zavrsi na vreme,ti ako pocenes na vreme i brz si,nemas za sta da se nerviras,mene na brodu moze da iznervira samo nepravda,ako se desi,ali za ovih 5 godina od kad radim na brodu nikada nisam imala problem ni sa kim,od gosta do sefa.Ne mislim da neko ko radi preko 20 godina poludi,samo mu je preko glave novajlija koji se prave pametni,a koliko i kuci vidis ljudi ispred trafike,piju pivo i dosta im,sve vise mladih se okrece alkoholu...stres,nezadovoljstvo uslovima zivota nije do broda,nego do osobe,a onaj ko kaze mrzim brod,ali to mi je jedina opcija,to je cita laz,prvo imas sezonu u hrvatskoj,grckoj,sa hr pasosem mozes i u evropu,emirate...ostani kuci  radi negde za 300e.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #22 on: 11/August/2015 »
Kako bih ja uradila u toj situaciji? Ja bih ga poslusala I pitala da li sledeci put kad nije cisto mogu da ih pustim da sednu?

Tek sam sad skužio da si odgovorila na moje pitanje, e pa ide nastavak priče.

Goste si sjela za prljavi stol, očistila ga naknadno i sve ok. Tijekom večere do tih gostiju svrati F&B da im se javi. Oni se pojadaju da si ih primila za šporki stol, pun hrane,bla bla, i da im se to nije svidjelo. F&B te zove na kraju posla u office, uručuje ti W1 ( opomenu, šta li već ) jer nisi radila u skladu sa policies&procedures. Ti mu kažeš da ti je head waiter tako rekao, on zove head waitera na saslušanje, head waiter kaže da to nije istina, i naravno da je riječ head waitera jača nego tvoja.

Da zaključimo, dobila si opomenu, sljedećih 6 mjeseci nemaš prava na promociju, a još jedna ovakva ili slična opomena znači opomena pred otkaz ili čak otkaz.

Nadam se da sam ti malo razjasnio svoju teoriju da moraš biti poslušan i podoban na brodu da bi uspio !


Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #23 on: 11/August/2015 »
Udav,bas zato rad na brodu nije za svakog,ja sad pricam u svoje ime,dok sam radila u baru moj zivot je brodu je bio stress free

Pa to je odlicno pcelice,znaci sto se tice stresa,tu da ne brigam...banjoza...Eto samo fizicki da se dobro pripremim,naravno i psihicki.

mladih se okrece alkoholu...stres,nezadovoljstvo uslovima zivota nije do broda,nego do osobe,a onaj ko kaze mrzim brod,ali to mi je jedina opcija,to je cita laz,prvo imas sezonu u hrvatskoj,grckoj,sa hr pasosem mozes i u evropu,emirate...ostani kuci  radi negde za 300e.

A sto se tice ovoga, brod jeste jedina opcija za nas koji zrelije mislimo,za nas koji se zrtvuju sad dok smo jos na vrijem. Jeste,brod nam je jedina opcija,jer da ima bolje,nebi ni isli na taj brod.
Taj koji ostane kuci da radi za 300e jednostvno ga boli briga za svoju buducnosti,osobe koje ne razmisljaju dalje od 5metara :D... Na brod moramo,jer nas situacija kod kuce cera na to.
A situacije je svima nama manje vise ista. Da nam je bolje nedje drugo za nijansu nego na brodu,svi bi smo napusti brod. Tako,hvala brodu sto postoji,jer da ga nema vjervoatni bi radili nedje za 300e.

A znate mi sto mi je cudno...Vidim u zadnje vrijeme sve veci egzodus vas hrvata u Irsku.
Zasto vi hrvati koji idete na brod da radite,pokusate da podjete do Irske,jer sa vasim bogatim CV-jem sigurno da ce te  tamo lako naci posao. Jeste da placate sebi stan hranu i racune,ali kako sam gledao neku emisiju na al jazeeru i citao razna iskustva vidim da se i pored toga moze fino ustedjeti. Dnevnice od 70 do 100e...a Mjesecno minimum moze da ostane od 800e pa na vise. Subouta i Nedelja slobodne,nema toliko radnih sati,nema tolikog stresa i wi fi vjerovatno besplatan. Plus sloboda,koja na brodu nema. Vidim da je to bas super prilika za vas sa EU pasosem. Ja da sam na vase mjesto,zaboravio bih brod iste sekunde.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #24 on: 11/August/2015 »

Goste si sjela za prljavi stol, očistila ga naknadno i sve ok. Tijekom večere do tih gostiju svrati F&B da im se javi. Oni se pojadaju da si ih primila za šporki stol, pun hrane,bla bla, i da im se to nije svidjelo. F&B te zove na kraju posla u office, uručuje ti W1 ( opomenu, šta li već ) jer nisi radila u skladu sa policies&procedures. Ti mu kažeš da ti je head waiter tako rekao, on zove head waitera na saslušanje, head waiter kaže da to nije istina, i naravno da je riječ head waitera jača nego tvoja.

Da zaključimo, dobila si opomenu, sljedećih 6 mjeseci nemaš prava na promociju, a još jedna ovakva ili slična opomena znači opomena pred otkaz ili čak otkaz.

Nadam se da sam ti malo razjasnio svoju teoriju da moraš biti poslušan i podoban na brodu da bi uspio !


Ovo je slucaj za HR direktora. Ja se ne bih tu zaustavila.  :neceici:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #25 on: 11/August/2015 »
Zasto vi hrvati koji idete na brod da radite,pokusate da podjete do Irske?

Meni ta opcija ne dolazi u obzir, neće nikada, jer to podrazumijeva stalno preseljenje. Sada na brodu štelim npr. 4-2 i to znači da godišnje 8 mjeseci radim na brodu, a 4 mjeseca godišnje sam doma i hladim jaja , to mi nekako bolje odgovara. A uostalom ovu plaću što imam sada na kruzeru nema šanse da bih našao na kopnu, plus troškovi smještaja, hrane, režije, prijevoz,...

Offline TheDarkKnight

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #26 on: 12/August/2015 »
A dobro Udave,mozda se oces preseliti ali isto na kratko(radis koliko bi ti odgovaralo)... I sa tim iskustvom neces raditi neke slabije poslove,sigurno bi nasao nesto bolje,mada ti bolje znas...Nego meni sad djeluje Irska kao super opcija za vas,pa zbog toga...Mada ni brod nije losa opcija,kad vidimo sta nas vazda ceka kod kuce...

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #27 on: 12/August/2015 »
Valja se nekad izdrati na pretpostavljenog, odbraniti se ponekad ako znas da si 100 posto u pravu.  Ja sam zahvaljujuci tome uspeo da uspostavim normalan odnos izmedju mene i tog i***ta.
Naime, imao je naviku da me kljuca u mozak i kada bi god prisao da mi nesto kaze sta treba da uradim povlacio bi me za uniformu a mnogo puta se desilo i da me ustine dok me povlaci sto uopste nije bilo prijatno. Jednom se tako desila situacija gde sam se ja razdrao na njega na sred svedskog stola. Od tog trenutka pa do kraja mi se maltene obracao sa gospodine i kada god je trebalo nesto da se uradi pitaobi prvo da li mogu i ako mi nije tesko.
Ne kazem da treba ici po brodu i buniti se za sve sto ti se kaze, aline treba stalno ni cutati, pogotovo ako neko preteruje i ako znas da si u pravu. Al ima i toga da sam ja prosao odlicno dok neko ne bi.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #28 on: 12/August/2015 »
Ja mislim da ti ne brodu onliko dobro kakve si sreće sa managementom i sa radnim kolegama.  Niti jedan posao nije pretežak ako su ti kolege ok i ako ti je management ok.

Činjenica je da je većina nižeg managementa na brodovima neškolovana ( bez odgovarajuće stručne spreme )  i postavljeni su na te pozicije jer dugo godina rade u kompaniji, jer su podobni i poslušni. S druge strane imamo ljude s  naših prostora što su jako pametni i educirani, a moraju prhvaćati jako teške i slabo plaćene poslove, jer nam je situacija takva kakva jest. I dođe na brod, radi kao crnac 12 sati dnevno, šef mu npr. neki Indijac što je do prije 5 godina čuvao ovce i kenjao sa strane puta. I naš čovjek nakon nekog vremena pukne i reče ajdete svi u PM, pođe u crew office i reče: kartu molim, ovo je previše za mene.

I onda Royal vidio da im je slupo zapošljavati balkance, svako drugi nakon ugovora-dva daje otkaz (zbog loseg managementa i slabo placenih poslova ) a kompaniji je to užasno skupo. I onda je došla do jednostavnog rješenja: ajmo mi udarit zabranu balkancima ( za sada nećemo hrvatima jer dosta naših brodova ide u Dubrovnik i velika većina gostiju je posjetila DUbrovnik , pa neka njih za sada ) , a mi čemo zapošljavat Indijce, Filipince, oni su lojalni,rade godinama, a i prezadovljni su vec sa niskim placama ( rade za kikiriki ).

To je moje misljenje zasto je ova trenutna zabrana od strane Royala,to je moje misljenje, mozda i nisam u pravu.ž

Misli li netko slicno ? :rofl:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #29 on: 12/August/2015 »
.. a kompaniji je to užasno skupo.

Ništa njima nije skupo. Govorimo o industriji koja raste nezapamćenim tempom.

From 2016 to 2017, 15 more new cruise ships will come online adding 39,637  to world wide passenger capacity, or 8.1%.  
The ships from 2015 to 2016 will add $3.6 billion in annual revenue to the cruise industry.

http://www.cruisemarketwatch.com/growth/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)