Author Topic: Background na brodu- istine i lazi  (Read 14117 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Background na brodu- istine i lazi
« Reply #30 on: 12/August/2015 »
Ništa njima nije skupo.
ok, krivo sam se izrazio, ajde ovako:

Netko je uvidio da im zaposljavanje balkanaca postaje velik trosak ( manji profit ) , a da se zaposljavanjem Indijaca, Filipinaca, Tajlandana isl. taj trosak smanjiva  ( a profit povecava ).  Po meni je o razlog zasto se Royal odmakao od zaposljavanja balkanaca, a ne par tuzbi za ozljede na radu.

Ajmo ima limitko tko misli kao ja , ili sam unikat ?:)

A samo da nadodam da mislim da su to veliki troskovi. Mene je Oceanija 2010 zaposlila kao sommeliera. Platili su EP sigurno $1000-$2000 za njojovo posredovanje. Meni su u Italiji platili hotel 15 dana  gdje nam je dosla jedna guzonja u svijetu vina i odrzala nam kurs od dva tjedna. Ja sam dosao na brod, odradio jedan ugovor i rekao ko vas hebe, nikad vise. Imao sam cimera filipinca koji je tu od pocetka ( jos dok se firma drugacije zvala ) i rekao mi je da mu ne pada na pamet davat otkaz ili mijenjat kompaniju.

Royal je zbrojio 2 i 2 meni se cini


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #31 on: 12/August/2015 »
Nije samo novac u pitanju. Cruise industriju brine i imidž.
Neće moći dozvoliti zaobilaženje velikog broja nacija bijele boje kože, pogotovo uzimajući u obzir šta rade vlasnici tamnije boje kože u zadnje vrijeme (ISIS, teroristički napadi ..)
Drugim riječima, arapi, tajlanđani, indijci, filipinci .. u očima medija i svijeta postaju sinonim za teroriste. A pomisao na to šta sve jedan jedini terorist može napraviti takvoj meti kao što je kruzer je brrrrr ...  :hehe:
Zatim, tu je i profil putnika. Texas je blizu Floride, puno putnika od tamo ide na kruzere, a znamo kakvi su Texašani kad je multikultura u pitanju .. ni ostatak Amerike nije puno drukčiji
Eno danas oni divljaci iz ISIS-a obezglaviše čovjeka ...

Iz tih razloga, ne vjerujem da će obustava zapošljavanja za Srbe trajati predugo, ali trajaće .. a ako se oni pokušaji neosnovanih tužbi nastave, tada će stići obustava koja će trajati dekadama ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #32 on: 12/August/2015 »
Valja se nekad izdrati na pretpostavljenog, odbraniti se ponekad ako znas da si 100 posto u pravu.  Ja sam zahvaljujuci tome uspeo da uspostavim normalan odnos izmedju mene i tog i***ta.
Naime, imao je naviku da me kljuca u mozak i kada bi god prisao da mi nesto kaze sta treba da uradim povlacio bi me za uniformu a mnogo puta se desilo i da me ustine dok me povlaci sto uopste nije bilo prijatno. Jednom se tako desila situacija gde sam se ja razdrao na njega na sred svedskog stola. Od tog trenutka pa do kraja mi se maltene obracao sa gospodine i kada god je trebalo nesto da se uradi pitaobi prvo da li mogu i ako mi nije tesko.
Ne kazem da treba ici po brodu i buniti se za sve sto ti se kaze, aline treba stalno ni cutati, pogotovo ako neko preteruje i ako znas da si u pravu. Al ima i toga da sam ja prosao odlicno dok neko ne bi.
    i sa ovim bih se slozila. Ja sam na prvom ugovoru imala problema sa nekim nevaspitanim devojkama ali moras malko da pokazes zuba.Pravilo na brodu je da ako nekog pustis da se izdere na tebe  i ne odreagujes- zaklela bih se da ce to opet da uradi. Meni se na pocetku oveg treceg ugovora jedna izdrala. Rec joj nisam rekla ali sam je prijavila. Mislite da ke neko digao ton posle toga? Lako se derati, samo onda kasnije nije jasno ko je kriv. Ja sam imala isoad u kabini, ma doslo mi da je ubijem, derala sam se na nju, ona na mene ali to je ostalo u 4 zida, na poslu sam alergicna na drndanja. Najzanimljivije od svega kad krenu da se izvinjavaju i kao sto sam prijavila onu sto se drala, zasto joj nisam prisla da razgovaramo? Koji vrhinac sarkazma? Ti se deres na mene i ocekujes da ti pridjem da porazgovaramo? Deranje 0 tolerancije,

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #33 on: 12/August/2015 »
Sjajni ste obojica, nemam vise sta dodati. Sve ste rekli.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #34 on: 13/August/2015 »
Cruise industriju brine i imidž.
Neće moći dozvoliti zaobilaženje velikog broja nacija bijele boje kože, pogotovo uzimajući u obzir šta rade vlasnici tamnije boje kože u zadnje vrijeme (ISIS, teroristički napadi ..)

Teško mi je govoriti u ime cijele industrije kada neznam kako je na drugim kompanijama, ali znam kako je trenutno na Disney-u.Bijelci su tu u debeloj debeloj manjini, usudio bih se reći da nas nema niti 20% ( ako i toliko ).Ne govorim samo o konobarima ( iako je i tu ista situacija ) već o kompletnoj posadi. Možemo i o managementu, evo dok sam ja bio na Magicu nije bio niti jedan jedini nas head waiter, a bilo je jedno 5 iz Indije, tako da mislim da gostima na kruzerima nije toliko bitno tko im lize guzicu , crnac, bijelac, zuti ili smedi, :rofl:, sve dok to rade za  pišljivi dolar


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Background na brodu- istine i lazi
« Reply #35 on: 13/August/2015 »
Disney World-u DCL nije toliko važan za profit, ti su kruzeri napravljeni kao dodatak glavnoj stvari, da povežu odmor na kruzerima sa EPCOT-om.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)