Author Topic: Hotel Admin Coordinator  (Read 6908 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Hotel Admin Coordinator
« on: 10/August/2015 »
Ima li takvih?

Kakav je to posao????

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #1 on: 10/August/2015 »
Ja znam ponešto, jer dosta sarađujem sa tom pozicijom.

Administracija, administracija, administracija...
Gomila papirologije oko utovara robe, materijala, zaliha... istovara otpada i materijala... regulisanja papira i spiskova sa predstavnicima vlasti u određenim lukama... lični asistent hotel direktoru, sa redovnim podsetnicima, hvatanjem beleški na sastancima, sređivanjem tih beleški i prosleđivanjem istih ostalim department heads-ima...

I tako dalje... Excel, Outlook, papiri, spiskovi, tabele, pravila, zakoni, sastanci.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #2 on: 10/August/2015 »
Ja znam ponešto, jer dosta sarađujem sa tom pozicijom.

Administracija, administracija, administracija...
Gomila papirologije oko utovara robe, materijala, zaliha... istovara otpada i materijala... regulisanja papira i spiskova sa predstavnicima vlasti u određenim lukama... lični asistent hotel direktoru, sa redovnim podsetnicima, hvatanjem beleški na sastancima, sređivanjem tih beleški i prosleđivanjem istih ostalim department heads-ima...

I tako dalje... Excel, Outlook, papiri, spiskovi, tabele, pravila, zakoni, sastanci.

Gledam...... mogucnost napredovanja u GS ...?????
Ko te trenira???
Plata gora nego GS?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #3 on: 10/August/2015 »
Za platu ne znam, a trenira te HAC sa kojom si na brodu. (pišem u ženskom rodu, jer još ne videh muškog HAC-a)

U slobodno vreme ideš kod nje i gledaš šta i kako radi, ona te podučava, pomažeš, učiš itd.

Baš sam na prethodnom ugovoru imao prilike da vidim jednu malu sobaricu iz housekeeping-a kako u HAC kancelariji radi "shadowing".

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #4 on: 10/August/2015 »
Za platu ne znam, a trenira te HAC sa kojom si na brodu. (pišem u ženskom rodu, jer još ne videh muškog HAC-a)

U slobodno vreme ideš kod nje i gledaš šta i kako radi, ona te podučava, pomažeš, učiš itd.

Baš sam na prethodnom ugovoru imao prilike da vidim jednu malu sobaricu iz housekeeping-a kako u HAC kancelariji radi "shadowing".

znaci tako to ide,
hvala ti ....sve znas

da li ti mislis da je tesko??

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #5 on: 11/August/2015 »
Ne mislim da je teško, ali mislim da je nekad dosadno - pre svega višesatno smaranje na sastancima, brzo hvatanje beleški ko je šta rekao o stvarima koje te ne zanimaju, posle sređivanje tih kratkih beleški u veliki dokument sa punim rečenicama, šemama i tabelama...

Od onoga što znam, mislim da je najveća odgovornost u takozvanom "materijalnom transferu", odnosno utovaru i istovaru... tu su međunarodni zakoni striktni i eventualne greške mogu kompaniju veoma skupo da koštaju (kazne su astronomske). A ko je odgovoran za administrativno regulisanje materijalnog transfera? HAC. Taj deo posla nije težak, ali je suvoparan i odgovornost je velika.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #6 on: 11/August/2015 »
Ne mislim da je teško, ali mislim da je nekad dosadno - pre svega višesatno smaranje na sastancima, brzo hvatanje beleški ko je šta rekao o stvarima koje te ne zanimaju, posle sređivanje tih kratkih beleški u veliki dokument sa punim rečenicama, šemama i tabelama...

Od onoga što znam, mislim da je najveća odgovornost u takozvanom "materijalnom transferu", odnosno utovaru i istovaru... tu su međunarodni zakoni striktni i eventualne greške mogu kompaniju veoma skupo da koštaju (kazne su astronomske). A ko je odgovoran za administrativno regulisanje materijalnog transfera? HAC. Taj deo posla nije težak, ali je suvoparan i odgovornost je velika.

KHM
I kako je to side duty GS na nekim brodovima kako sam ja mogla da shvatim? Kako je GS pozicija u koju se napreduje posle HAC??
Meni GS deluje mnogo lakse po opisu.
Cujem neki dan nekoj gosci rekli da nije problem moze da se ukrca na brod na Jamajci (zena od gosta). GS joj rekli. Kad ono ne moze. Nikom nista.Zena doletela.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #7 on: 11/August/2015 »
To oko GS ne znam, ne verujem da je to neki standardan razvoj karijere, već želja HAC da promeni department, pa takođe u slobodno vreme uči i trenira.

A u vezi tog slučaja sa naknadnim ukrcajem, to se često dešava - gosti zakasne na embarkation i onda dolete u sledeći port gde se ukrcaju. Ne znam šta je bio problem u slučaju kog si navela, ali niko na brodu nije pogrešio, možda ta žena nije imala potrebna dokumenta. -()-

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #8 on: 11/August/2015 »
Mislim da je plata oko 1600$, a ti radis u istoj kancelariji sa svim gs, pa na nekim brodovima imas da radis na telefonu, to je taj side duty, mada ja mislim da je bas bzvz jer hac ima dosta posla I bez toga. Posao je naporan I ima jako puno ranog ustajanja, ti mora da si spremna sa svim papirim medju prvima, dok se brod dokira, sem ako nije kasno dokiranje ali uglavnom je to 6am. Da li ti se nudi da pozicija? Sta sad radis?

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #9 on: 11/August/2015 »
Pomalo nezahvalna pozicija, mnogo posla a plata ti je tu sa GSA.ovcima, a i velika ti je razlika da li ti je sef Hotel Director ili GSM.
U koliko mozes, moja ti je preporuka da pokusas da ides u GSA, a kad odes na brod shvatit ces i zasto   ;D
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #10 on: 11/August/2015 »
Pomalo nezahvalna pozicija, mnogo posla a plata ti je tu sa GSA.ovcima, a i velika ti je razlika da li ti je sef Hotel Director ili GSM.
U koliko mozes, moja ti je preporuka da pokusas da ides u GSA, a kad odes na brod shvatit ces i zasto   ;D

Ja sam vec na brodu a GS me ne privalci ni najmanje. Radim sa decom.
Vise bih volela da mi je sef HD nego GSM,iskreno..... Uopseno ceo GS u kompletu mi je toliko.....neocekivano los...neocekivano nevaspitan I neupucen.

Mada nema od toga nista, ne nudi mi se pozicija......retko neko nekom nesto nudi ovde no;;;

ja imam zelju da promenim odeljenje da radim nesto novo :pilot:

Cini mi se da je fina pozicija za buducnost I za CV

neki drugi put

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #11 on: 11/August/2015 »
Pa to ti se samo cini, hac je puno stresa I dosta odgovornosti, a pare su iste koliko sad primas, po meni je bolje da ciljas na poziciju shore ex ili mozda na one sto rade u crew training centru, tamo su bolje pare, a cini mi se manje posla.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #12 on: 12/August/2015 »
Pa to ti se samo cini, hac je puno stresa I dosta odgovornosti, a pare su iste koliko sad primas, po meni je bolje da ciljas na poziciju shore ex ili mozda na one sto rade u crew training centru, tamo su bolje pare, a cini mi se manje posla.

Pare su manje nego sto sad primam koliko sam razumela (bar na ovom bizi brodu imamo vise tipsa)
Ali meni se svidja jer ti otvara vrata nekih drugih poslova kad se vratis kuci........(ne planiram da ostarim ovde)

Necu se prijaviti jer nemam administraciju u CV iako verujem da bih naucila....
Ne verujem da traze ne znam kakvu strucnost za 1500$

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #13 on: 21/August/2015 »
na Royalu je to skroz ok pozicija, lova nije nesto, puno administracije, sve ovisi kakav je HD, ako je dobar bit ce ti easy life, ugledna je pozicija, svi te znaju, imas 2 strajpa I ne moras imat posla s gostima kao GS...

"It always seems impossible until it's done"

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Hotel Admin Coordinator
« Reply #14 on: 07/September/2015 »
Evo, na mom brodu su oglasili otvorenu Hotel Admin Coordinator poziciju.

Okačiću sliku sa oglasne table, tu su navedeni uslovi i opis posla.
Hastalavistaa, bila si u pravu, Guest Services je naredni korak u razvoju karijere Hotel Admin Coordinator-a.

I da demantujem sebe - ovde je trenutno muška osoba na toj poziciji.