Author Topic: troskovi na brodu i ustede  (Read 8304 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
troskovi na brodu i ustede
« on: 06/December/2009 »
zanima me kakva je tu situacija.ako covjek nema nekih velikih prohtjeva i izdataka,trebalo bi da se moze relativno ustedjeti.dali su veliki dodatni troskovi na brodu?

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg: troskovi na brodu i ustede
« Reply #1 on: 07/December/2009 »
zanima me kakva je tu situacija.ako covjek nema nekih velikih prohtjeva i izdataka,trebalo bi da se moze relativno ustedjeti.dali su veliki dodatni troskovi na brodu?

Na samom brodu za 6 mjeseca sam potrosio 300 dolara za CABIN STEWARD koji mi je uglavnom uzimao uniformu nosio peskire i cistio kabinu i nekih 400-500 dolara za pice unutar broda i slicne stvari.. i jos nekih 500 dolara kad sam bio na portu na neke shopinge i setnje. Znaci uglavnom DA moze da se ustedi samo ako oces  :uzdravlje:

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: troskovi na brodu i ustede
« Reply #2 on: 07/December/2009 »
FCB , koliko ti je vremena svake nedelje ustedeo CABIN STEWARD na tome sto ti je sredio kabinu, doneo peskire i odneo uniformu na pranje ?  Mislim da je to vazno, to mu dodje 50 $ mesecno(sto za cimanje oko ciscenja sobe meni bar nije mnogo   :D ), a posto je svaki minut bitan, zanima me koliko ti vremena ustedi .

 A sto se tice peglanja i pranja tvojih stvari , jesi li i tu mogao da nadjes nekoga da mu platis da to odradi i zavrsi (i koliko je to zadovoljstvo iznosilo) i ako ne koliko ti je to vremena oduzimalo ?     ;D

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg: troskovi na brodu i ustede
« Reply #3 on: 08/December/2009 »
FCB , koliko ti je vremena svake nedelje ustedeo CABIN STEWARD na tome sto ti je sredio kabinu, doneo peskire i odneo uniformu na pranje ?  Mislim da je to vazno, to mu dodje 50 $ mesecno(sto za cimanje oko ciscenja sobe meni bar nije mnogo   :D ), a posto je svaki minut bitan, zanima me koliko ti vremena ustedi .

 A sto se tice peglanja i pranja tvojih stvari , jesi li i tu mogao da nadjes nekoga da mu platis da to odradi i zavrsi (i koliko je to zadovoljstvo iznosilo) i ako ne koliko ti je to vremena oduzimalo ?     ;D

Excalibure ustedeo mi je puno vremena znaci neopisivo mnogo po mom misljenju. Nakon posla kad sam zavrsavao u 22:00 a znas da sutra u 6:30 treba da ustanes zamisli ti da odes da peres tvoje uniforme i nakon to da peglas etc etc.. znaci svakako da 40tak dolara nije puno mjesecno a i ne trcis nonstop za nove peskire i toaletnu hartiju  :D... sto se tice tvojih stvari mozes da nadzes mislim da je oko 1 dolar za recimo 1 stvar , 1 bluza, 1 pantolone, sorc... a za carape je bio oko 0.25 mislim :D... al dobro tvoje stvari peres 1 put na 2 ili 3 nedelja tako da to nije tako strasno...mozes i sam...uzima oko 2 sata jer prvo ih stavljas da se peru oko 30tak minuta , nakon to ih stavljas da se sushe oko 60 minuta... a u meduzvremenu odes do bara da se napijes :)... pozzzzz

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: troskovi na brodu i ustede
« Reply #4 on: 08/December/2009 »
hahaha isplati se sam sebi samo radi tog u medjuvremenu u baru  :banana:  :uzdravlje: naravno da je svaka minuta sna duze jaaaako bitna i da covjek samo o tome misli(najcesce)kad je slobodan al ipak kada odem ne planiram se ni razbacivati novcem na sve strane.odjece imam da i sam neznam koliko,tak da mi to ne treba,od mobitela nemam neke koristi da bi ga tamo kupovao a kuci imam dobar sa 2 SIM kartice,za net cu da vidim,vjerovatno cu se posluzivati i koristiti ga u lukama itd,jedino bar ostade ccccc  :uzdravlje:  :uzdravlje:
i da,kako je stanje na aerodromima,smije li se npr ponijeti koji litar ljute i kafe.i jedan i drugi domaci proizvod obozavam
pozdrav

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: troskovi na brodu i ustede
« Reply #5 on: 08/December/2009 »
FCB, morao sam to da pitam, znas ja prosto umirem ako ne uhvatim peglu u ruke jednom nedeljno  oT       :rofl:


tako i da su ove tarife troduple, platio bih bez razmisljanja   :deda:

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: troskovi na brodu i ustede
« Reply #6 on: 08/December/2009 »
haha vidi dine sto bi ljutu da ponese  :banana:

sto se tice ovih pranja i to pokusacu na minimum da svedem to a za sisanje cemo vidjeti negdje sam vidio 5$ filipinac te stese  :rofl:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: troskovi na brodu i ustede
« Reply #7 on: 09/December/2009 »
nego??joj druze kako se domacih proizvoda tamo covjek zazeli.pa dobro,pomenu sam i kafu hahhahaha(manje pakovanje)  :D
uf,i Drinu cu pozelit da zapalim,ne gotivim strane cigare,marlboro pogotov

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: troskovi na brodu i ustede
« Reply #8 on: 09/December/2009 »
Zavoleces  !  :rofl:

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: troskovi na brodu i ustede
« Reply #9 on: 09/December/2009 »
hahah znas kako kazu:sto se mora,nije ni tesko 

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: troskovi na brodu i ustede
« Reply #10 on: 09/December/2010 »
Moji troskovi su bili ok,najvise sam trosio u crew baru naravno,ali sam placao filipincima da mi ciste sobu,peru stvari,peglaju,znao sam ih dobro pa sam imao povlastice hehe mora covek da se snalazi.

Offline NEISKUSNA_forumasica_bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: troskovi na brodu i ustede
« Reply #11 on: 05/April/2011 »
cool,jer sam čula da seneki vrate da budu na 0
mada iskreno vise  bih zbog iskustva nego para otisla na brod :D :pop:
Hvala na pomoći :*