Author Topic: Cunard Line Bar Waiter  (Read 11550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pusmipas

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Cunard Line Bar Waiter
« on: 14/August/2015 »
prisustvovao sam intervju za Cunard Line preko skypea 14.8.2015. Gosp.Neale me intervuirao 40ak minuta, te sam uspješno položio sve djelove intervjua osim vinskog i šampanjskog djela. Nisam očekivao tako detaljan dio sa vinima i šampanjcima, gosp Maker me ispitao za podrijetla desetak vina, nekoliko pjenušaca i nekoliko šampanjaca, na način da mi je rekao brand proizvoda i proizvođača a tražio od mene državu i regiju iz koje dolazi te temperaturu posluživanja pića. Nažalost, ovdje sam podbacio, te nisam dobio posao. Gosp. Neale mi je također poručio da mu se sviđa moj životopis i prošla iskustva i poslovi, znanje o žestokim pićima, likerima, pivama i koktelima, te moja osobnost, i da se nada da ću u sljedećem intervju za 6mj ponovno aplicirati za Cunard Line kompaniju te me zamolio da se bolje pripremim sa znanjem o vinima i pjenušcima,  da ću zasigurno tada dobiti posao.

Dakle, gospodo, na čisto s vinom i pjenušcem! oT

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #1 on: 14/August/2015 »
Zao mi je sto nisi prosao, vidim da ti je prvi post, ja sam u procesu sa Cunardom za istu poziciju, takodje sam pricala sa Nealom, mogu da ti pomognem za ubuduce, javi mi se na pp. Intervju nije ni malo naivan 33 pitanja o znanju u baru.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #2 on: 14/August/2015 »
I ja sam danas imao intervju preko skajpa za bar waitera, ali sa gdjicom Laurom.
35 minuta je trajao intervju,dosta pitanja je bilo,bilo je osnovnih pitanja oko vina,nije isla tako detaljno.
Ono sto mi je rekla na kraju je da je veoma zadovoljna odgovorima koje sam davao i znanjem koje imam o koktelima,zestinama itd.
Eto,sad cekam od nedelje odgovor da li sam dobio posao ili ne.
Pohvalila mi engleski jezik i to je jos jedan plus.

A vec dve nedelje cekam odgovor od NCL za bartendera,isto imao skajp intervju.  :waiting:

Ovi skajp intervjui su direktorski totalno,nabacim crnu kosulju sa bordo kravatom sednem za sto pred lap top,a dole u gacama,jbga vrucina je  :D
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline pusmipas

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #3 on: 15/August/2015 »
Saznao sam da sad slijedi intervju 20og za RCCL i vec sam obavjestio agenciju da zelim da me prijave za razg za istu poziciju.  Sto se tice pomoći pcelica_maja, bilo bi odlicno ako me mozes uputiti na neku knjigu ili poslati skripte vezane za vina ukoliko imas.  A sa ostalim sam za sad ok. Barem mi je Neale tako rekao. Prvo treba dobit posao onda cu opet sigurno trebat pomoc oko papirologije

Offline pusmipas

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #4 on: 15/August/2015 »

A vec dve nedelje cekam odgovor od NCL za bartendera,isto imao skajp intervju. 

Za NLC poslao sam online prijavu prije vise od 5 mj i nista osim automatske poruke zahvale i da sam u obrafi podataka nisam dobio. No, s obzirom da nemam prijasnja iskustva na brodu tebi budu vrlo vjerovatno prije odgovorili. Ja sam već na NCL i zaboravio i krenuo sam dalje.

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #5 on: 15/August/2015 »
Jesi li video coveka koji je bio sa druge strane,ili je njima ugasena kamera? :D

Offline pusmipas

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 15/August/2015 »
Naela sam vidio u pocetku intervjua ali stekala nam je veza i malo kasnio zvuk i ugasio je kameru. A kamera mu je katastrofalno losa. Ja sam spojio telefon i koristio ga ko webcam  jer sam se bojao da je slika prelosa ali dok sam vidio njegovu...no isto mi se desilo i na intervju za RCCL prije 6mj. Gđa Julianne me itervjuirala. Agenti iz EP me nagovorili da se prijavim za bartendera i ja sam pristao. To mi je bio prvi intervju i nisam imao pojma sto ocekivati. Sad vec znam nakon drugog neuspjesnog intervjua. Naravno, nisam dobio posao. Julianne uopce nisam vidio i intervju sa njom bio je jednostavniji od Cunarda ali tad sam tek krenuo sa tom namjerom da idem na brod i nisam se dobro pripremio. Ona je doduse zvucala dosta otresito. Mislim da joj se nisam svidio :D da imam sad takav intervju prolazim bez brige. Doslovce sam ucio normative napamet. Ali vina nitko nije spominjao. Barem ne u tako ozbiljnijem smislu. Nadam se da ce me u EP ubacit sad 20og.

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #7 on: 15/August/2015 »
ako me mozes uputiti na neku knjigu ili poslati skripte vezane za vina ukoliko imas.  

Imam ti ja dosta materijala o vinima, posalji email u pp pa cu ti proslijedit.

Malo mi je čudno što su te tako "ispeglali" s vinima, ali sada točno znaš što te očekiva na ponovljenom interview-u, to je dobro !

Najbolje znaš što te pitao o vinima i šampanjcima, jbg. to bi trebao naučit. Moj ti je savjet da ne ideš preširoko o vinima, pogubit ćeš se.

Za šampanjac moraš znat da dolazi iz pokrajine Champagne u Francuskoj i da se pravi od tri vrste grožđa: Chardonnay (bijelo), Pinot noir (crno) i Pinot Meunier (crno), tako nekako, neda mi se sad googlat. Blanc de blanc ti je bijelo od bijelog, tj. šampanjac napravljen samo od bijelog grožđa tj. chardonnay-a., a blanc de noir ti je šampanjac napravljen samo od crnog grožđa ( Pinot noir , pinot meunier). Trebaš znati skalu od suhih do slatkih - ultra brut,extra brut,brut,sec,extra secdemi sec,doux . U vinu, kada yeast ( neznam točno hrvatski- kvasac , gljivice... U prncipu to je ono bijelo po grožđu ) "jede" šećer dobija se alkohol + co2. Taj proces se naziva fermentacija, i tako se svako vino dobiva ( osim onog prah+voda  :rofl: ). Šampanjac ima dvije fermentacije, prva u bačvama ili tankovicma, a druga u boci. Imaš još pojma riddling ( postupak u kojemu se okreću boce da bi se talog ( mrtvi yeast ) padne u grlić boce ) i imaš dossage ( nakon što se boca otvori da se izvadi talog, taj dio što dali u boci  se nadomjesti sa vanjskim vinom ). Uglavnom po meni bi trebao znati još jedno 10 ak najpoznatijih proizvođača i to je to. Savjetovao bih ti da na youtubeu nađeš i pogledaš par videa o šampanjcima, ima fenomenalnih i jako zanimljivih.

O vinima neznam što da ti savjetujem da se bolje spremiš. možeš li malo bolje objasnit kakva su ti točno bila pitanja?

jeli tipa : Opus one, neki Chablis, neki Poully fuisse,neki Poully fume, neki Bordeaux,??- pa da kažeš državu i regiju i ili vrstu grožđa, kakav blend,...???

Možeš li mi reć kakvo ti je prijašnje iskustvo sa vinima, domaćim i stranim ? Jesi nekad radio sa stranim, prodavao ???

Offline pusmipas

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re:
« Reply #8 on: 15/August/2015 »
Osnovne pojmove o pjenušcima znam, da šampanjac moze imati tu titulu samo u champagne francuska, fermentacija mi je poznata, sto se tice vina, znam par sorti grožđa i dalje nista. Iskreno ne sjecam se naziva vina koje me ispitivao. Bio bi ti zahvalan na skriptama. Da, oko desetak vrsta me i ispitivao, tako da bi bilo dobro uzeti 20ak najpoznatijih i nauciti nesto o njima.  Pitanja su isla radosljedom da je on naveo naziv i ocekivao odgovor u smislu, država, regija, i kakvo je to vino. Te na kojoj temp se posluzuje. I sve što je proslo odlično u 3/4 intervjua je palo u vodu jer jednostavno nisam imao odgovora. Eto saljem ti mail pa... :)

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk


Offline pusmipas

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re:
« Reply #9 on: 15/August/2015 »
Ozbiljnije sa vinima nisam nikad radio i to je zato i izašlo na vidjelo tako lako. Moje iskustvo u ugostiteljstvu je uglavnom bilo orijentirano na diskoteke u pocetku i kasnije na caffe i cocktail barove. Savladao sam nesto od working flaira, naučio se sam latteart i u firmi gdje trenutno radim vodim poslovanje dva lokala i u pregovorima sam za vodstvo bara u restoranu unutar firme. Tako da tamo cu imati pristupa ozbiljnijim vinima, ali do sad...:/

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #10 on: 15/August/2015 »
Ok, daj mi malo vremena da iskopam nešto što mislim da će ti biti dovoljno da se spremiš za ponovljeni interview.

Ja sam do sada bio na tri interview-a za sommeliera ( Royal, Crystal, Oceania ) i ako se dobro sjećam nigdje me nisu tako "ispeglali", tj. dali mi imena vina a ja da nabrojim regiju,grožđ, itd. tj jesu samo za Oceaniju, ali to su bila vina poput : Opus one, Insignia, Chateaux Petrus, Dom Perignon, Armand de Brignac, isl, ali su mi odmah rekli da ne očekuju da znam sva ta vina, tako da mi je baš čudno što je tebe taj toliko ispilio sa vinima, :pad:


Offline pusmipas

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #11 on: 15/August/2015 »
Pa i meni je cudno malo bilo, ali ok. Hvala ti. Ako nades nesto prosljedi :yeah:

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #12 on: 15/August/2015 »
Pa pita dosta generalno, ja sam isto imala intervju za bar w na cunardu I wine w na ncl-u, znaci ta dva intervjua nebo I zemlja...pita 33 pitanja od kojih ti treba 25 za prolaz, tu su kokteli, likeri, on ti kaze pivo ti kazes zemlju porekla, a o vinima pita regije francuske, razliku izmedju argentinskog I fr malbeca, o kijantiju, da nabrojis crvena I bela grozdja, od kojih sorti se pravi sampanjac, temperature procenat alkohola

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #13 on: 16/August/2015 »
Ja vam mogu reci da je bio jaci intervju za bar waitera za Cunard nego za bartendera za NCL.
S tim sto su oba protekla uz osmeh regruterki,mozda je moj smek imao tu uticaja  +U+
Ova za Cunard mi rekla da jedva ceka da me vidi onboard  :D
Ja bio ljubazan pa reako i ja vas jedva cekam da vidim uzivo  :pop:
A ona sve kaze lovely sa onim britanskim akcentom  :D
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Cunard Line Bar Waiter
« Reply #14 on: 16/August/2015 »
I meni je ovaj bio bas friendly, gleda moj cv I pita zasto sam iz bara presla u galeriju, pa reko zbog decka, na to ce on a gde ti je decko sad no;;; pa reko nismo vise zajedno kaze on ok, pitam kaze ako se I on prijavio mozda hocete da budete zajedno, reko necemo :neceici: verovatno I on ceka mene da vidi onboard :plovim: