Author Topic: GCCL rijecni brodovi,kuhari, Iskustva,plate,pozicije?  (Read 757 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline muki2810

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Pozdrav svima nakon dugih 10 godina,evo me opet na forumu.
5 godina na Princessu,pauza 5 godina kopno.
Radio na poziciji DCDP,doduse u piceriji.
Zanima me posao kuhara na rijecnom brodu,kompanija GCCL.

Iskustva,plate,pozicije?

Iskocio mi oglas za kuhara na FB,River Star agencija, navedena plata 2000E plus 900 E tips.

Cijenio bih precizna iskustva,kao sto sam ja nekad pisao za Princess. ;)

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Retko ko više piše na forumu, na žalost.
 Pitaj agenta, mislim da se zove Bojan, da ti iskreno kaže koliko se dnevno sati radi. Ja ne znam, nisam bio na toj kompaniji, bio sam na rečnim brodovima na Sea Chefs I jako je teško raditi u kuhinji.
Imam prijatelja koji je bio na GCCL, davno je to bilo, ima dosta godina, ali taj prijatelj nije član foruma i sada živi na Novom Zelandu. Mislim da je on upravo preko River Star agencije dobio posao na GCCL.

Nadam se da će se javiti neko ko radi na GCCL da ti napiše precizno sve što te zanima.

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 151
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ja sam pre konkurisao za gccl al sam odustao. Ne znam kakva je kompanija jer svako pise razlicita iskustva. Najcesce su losa,kazu da je veliki baksis al fora je sto nije fiksni baksis. I ka sam cuo da je za dishwash plata oko 2200 i da je baksis 900 mada sumnjam. Da cuo sam da na odnosu na druge kompanije se jos vise radi i da su mnoge ljude ispalili za ukrcaj,a mnogi se nisu ni ukrcali takodje imaju samo par brodova prilicno starih

Offline dule79

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
  • Country: serbia
  • Company: a rosa
  • Recruitment Agency: a rosa
  • Job Title: dishwasher
Mislim da se na gccl radi dosta radnih sati na dan. Malteski je ugovor,znaci nema slobodnih dana. Baksis je uvek bio dobar samo sto sada nisu puni sa gostima pa samim tim nije ni baksis tako jak kao pre. Mozda 800 evra max mesecno.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Retko ko više piše na forumu, na žalost.

Ovo je stvarno šteta. Gledam na FBu grupe o poslovima na brodu, većina postavlja pitanja na koja je na forumu odavno odgovoreno.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Quote
Ovo je stvarno šteta. Gledam na FBu grupe o poslovima na brodu, većina postavlja pitanja na koja je na forumu odavno odgovoreno.

offtopic
Nove generacije - novi vidovi komunikacije, drugačije "platforme" se koriste, instant. Pre neki dan u vestima, nešto oko problema sa prtljagom na aerodromu i predstavnica novih generacija objašnjava muke kroz koje je prošla i kako nije dobijala informacije od avio kompanije u vezi izgubljenog prtljaga, pa kaže - tagovala sam ih, pisala im storije, sve moguće varijante, a oni ne odgovaraju.

Offline bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
I dalje off:

Baš to, Prinče...
Jasna mi je ta promena i prelazak na kratku formu, samo mislim da su oni na gubitku. Svi koji idu prvi put na brod imaju ista pitanja, naravno, a tamo vidim da im na ta pitanja baš i ne odgovaraju. A ovde imaju materijala za čitanje danima, i još si anoniman... :deda:

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Velika prednost foruma je što stvari ostaju zapisane za dugi vremenski period, sve se ovde može naći a pri tome si anoniman.

Čini mi se da je ljudima jednostavno lakše da koriste Facebook nego da se registruju na forumu pa da sami čitaju sta sve ovde već piše.

Kada smo god GCCL, mislim da sam jednom davno ja imao intervju za ovu kompaniju, bilo je to u nekom beogradskom hotelu. Javio sam se za poziciju na kojoj nisam imao prethodno iskustvo, rekli su mi da će me možda zvati ali nikada nisu zvali. U međuvremenu sam otišao na NCL i zaboravio na rečne brodove.

Negde sam čuo, ali nemojte da me držite za reč jer nikada lično nisam bio na GCCL, da hrana za zaposlene na GCCL nije baš najbolja. Opet, to može i da varira od broda do broda.
Dok sam ja radio na Sea Chefs to je bila jedna od prednosti rada na tim brodovima, hrana za zaposlene je bila baš dobra.