Author Topic: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines  (Read 6100 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« on: 19/August/2015 »
Pozdrav Drugari

Prije svega da ispostujem forumase naravno kao i Sefa, trebao sam ovo odavno da ispunim i napisem, ybg okupiran sam bio necim drugim sorry...

Evo kako je bilo u mom slucaju:

Otisao sam na CCL preko EP iz Zagreba, imao sam korektan odnos sa njima bez puno cimanja zato sto sam vec otprilike kako ce biti, oni meni posao, ja njima proviziju i vozdra, jer naravno svi vec znamo i informisani smo da se u restoran odlazi relativno lako i brzo, how simple is that...

Ukrcao se u Dubrovniku 22.10.2013 na Carnival Sunshine i od tad je pocela moja zayebancija na brodovima...
Normalno kad sam dosao u Dubrovnik, stadoh ispred te velike olupine od broda gledam onako, rekoh sam u sebi nema sta ajde da pocnemo...
Ukrcam se i prvi dan odma oblaci uniformu i hvataj se posla, brzo sam se uhodao i navikao na ship life.

Kad sam dosao na brod mene odma ubace u bistro team 2 mjeseca pa onda me prebace u dining room na mjesec dana, pa onda room service mjesec dana, eee poslije toga dodje jedna gdjica asst maitre'd koja me nije nesto gotivila i ja ti zavrsim u crew messu 2 mjeseca dnevna smjena od 10h do 22h bez rotacije.
6 mjeseci provedoh u back diningu, ostatak ugovora od 2,5 mjeseca proveo sam u dining room.
Menadzment je bio zesci i***tizam, osim na pred kraj ugovora tad je bilo ok promijenila se malo ekipa menadzera dosli nasi ljudi...

Ekipa na brodu mi je bila odlicna, dosta nas je bilo balkanjerosa drzali smo se zajedno, svako malo neka zayebancija, zene, cuga, zurka, open deck itd.
 O ostalim crew memberima iz drugih zemalja ne bih puno duzio, vecina su za mene bili u fazonu da bi ih sutirao svakodnevno al bilo je izuzetaka, dobrih ljudi sa kojima se moze ljudski popricati...

Meni je prvih 6 mjeseci proslo relativno brzo, nije bilo toliko strasno, poslednja 2,5 mjeseca mi se oduzilo nikako proci, al ajd naviknes se jbg...
Sve u svemu tu je njabitnija ekipa sa kim visis s kim se druzis, da imas s kim da ubijas vrijeme, ma ima svega po malo...

Eto ukratko moj prvi ugovor od 8,5 mjeseci na Sunshine.

Drugi ugovor sam bio na Breezu, otisao u 12-om mjesecu 2014 vratio se u 2-om mjesecu ove 2015 godine, imao sa medical sign off zbog povrede ligamenata dok sam bio na duznosti, nije bila neka velika povreda ali nisam mogao da radim i poslase me kuci na lecenje...
Da ne duzim puno, bolovanje sam zakljucio u 4-om mjesecu, i dva mjeseca nakon završnog bolovanja ja sam cekao odgovor od medical dep. i na kraju dobih posiljku iz majEmia napismeno da sam dobio otkaz...

U sustini ja ne zalim sto sam otisao na brod i sto sam se uopste upustio u tu avanturu, iskustvo je koje se tako lako ne zaboravlja...
Evo i sada se opet polako pripremam da odem opet na brod...

Nije to losa prica savjetujem svima da pokusaju, nema se sta izgubiti, ide-ne ide, za nekoga jeste za nekoga ne...

Malo eto ukratko...

Toliko od mene Cheers  :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #1 on: 19/August/2015 »
 :uzdravlje:

Elaboriraj malo o ovome "dobio otkaz" pa se opet spremaš na brod .. druga kommpanija, drugi posao ... ?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #2 on: 19/August/2015 »
:uzdravlje:

Elaboriraj malo o ovome "dobio otkaz" pa se opet spremaš na brod .. druga kommpanija, drugi posao ... ?

Naravno sefe...

Razlog zbog kojeg nisam zavrsio drugi ugovor do kraja je povreda u dining room na (escalator) pokretnim stepenicama koje vode u galley, jbg strcao dole nosio sam tray izgubio balans i pogresan korak hop iskrenuo nogu, osjetih bol rekoh ajde nije nista proci ce, medjutim nakon pola sata lijeva noga tj povrsins stopala pocinje da se javlja malo veca bol, taman je bio fajront u diningu zavrsim posao odem u kabinu, mislim se nije nista strasno proci ce do ujutru...

Ali jok ujutru ustanem i bol je jos prisutna, jedva hodam, nista odem u medical pozalim se ispricam sta se desilo, onda o oni ono njihovo klasicno inekcija i evo ti pij tablete protiv bolova, a svi znamo kako ovi lijece u medicalu  :airquotes:

E onda 2 dana medical off pa cu se vratiti na duty odnosno light duty ali ni to nece ici jer mi je noga pocela oticati, onda ti odoh na bolovanje 12 dana medical offa sve do polaska kuci. Isao sam vani u majEmiu u bolnicu slikao nogu, x-ray bla bla nema preloma, konstatovano je malo jace istegnuce ligamenata, moram mirovati i raditi terapije strujom...  +U+

Nista onda poslase me kuci, vratim se ja nazad doma odradim sve kako treba, carnival me ispostuje sa platama, troskovima lijecenja, prevoza, nekih racuna itd nema sta sve ok jer tako i moraju, plate na ovaj ili onaj nacin...

Zakjucim ti ja bolovanje 21og aprila, i od tad saljem mailova i oni iz crewassistance mi odgovaraju da budem strpljiv da cekam odluku medical dep.
Naravno od njih nema odgovora vec napismeno dobijem otkaz putem poste...

U psimu nema nikakvog obrazlozenja vec pise da im je drago sto sam se oporavio bla bla bla...
Kao i:

We are determined to not offer you another contract...
Good luck in your future endevors...  :tuctuc:

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #3 on: 19/August/2015 »
Skoro identican sucaj kao moj,samo sto je meni bio zglob u pitanju,isto tako mirovanje i terapije,nakon toga dobijem fit for duty i ista stvar postom iz Majamija...ja sam ih  zvala telefonom,rekli su da brod nije bezbedan za mene oT  Ne spominji agencijama za to,ako imas evaluation sa prvog ugovora,napisi samo njega,jer ja sam imala problema sa agencijom i apliciranjem,kd sam iskreno rekla sta i kako :yeah:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #4 on: 19/August/2015 »
U US-u se takav tretman radnika kaznjava milionskim iznosima. Stoka, sta drugo reci.
Sad cu ja lepo prevesti taj post na engl I zalepiti negde gde ce ga Carnival -ovci moci procitati. Tebi nece dati otkaz kao nikoleti jucer. Vec si ga dobio  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #5 on: 20/August/2015 »
Stoka, sta drugo reci.

Slažem se, ali ti boss voliš reći da nema boljih i lošijih kompanija. E ima, a ova je jedna od gorih za konobare, od plaće pa nadalje  :rtfm:

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #6 on: 20/August/2015 »
Skoro identican sucaj kao moj,samo sto je meni bio zglob u pitanju,isto tako mirovanje i terapije,nakon toga dobijem fit for duty i ista stvar postom iz Majamija...ja sam ih  zvala telefonom,rekli su da brod nije bezbedan za mene oT  Ne spominji agencijama za to,ako imas evaluation sa prvog ugovora,napisi samo njega,jer ja sam imala problema sa agencijom i apliciranjem,kd sam iskreno rekla sta i kako :yeah:

Ma niposto spominjati neku povredu koja se desila u proslom vremenu...

Jednostavno kad apliciras fokusiras se na poziciju koju trazis bez detaljisanja...

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #7 on: 20/August/2015 »
U US-u se takav tretman radnika kaznjava milionskim iznosima. Stoka, sta drugo reci.
Sad cu ja lepo prevesti taj post na engl I zalepiti negde gde ce ga Carnival -ovci moci procitati. Tebi nece dati otkaz kao nikoleti jucer. Vec si ga dobio  :facepalm:

Sto se carnivala tice ocekivao sam od njih svasta, iskren da budem nekako sam vise mislio da ce me vratiti na posao, ali desilo se suprotno, nisam bio puno iznenadjen rekoh vec svasta je moguce...

I bolje mi je sto sam ih se rijesio, iskustvo vise za mene a i sada sam dosta upuceniji u tu pricu oko brodova i poslova uopsteno....

Sto se tice mog slucaja, ja sam vec kontaktirao advokata ali covjek mi je objasnio da su meni sanse za tuzbu male, $$$ da se razumijemo...

Al ok idemo dalje sada cu da napadam na neku novu kompaniju neku novu poziciju...

Samo ne vise kao waiter...  +U+

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #8 on: 20/August/2015 »
Slažem se, ali ti boss voliš reći da nema boljih i lošijih kompanija. E ima, a ova je jedna od gorih za konobare, od plaće pa nadalje  :rtfm:

Mozemo se komotno sloziti da je carnival po mnogim parametrima u dnu lestvice iako su velika korporacija obrcu dosta para ali su i magnet za dosta sljama, jbg oni tako funkcionisu i uspijeva im.

Sve te kompanije rade gotovo po istim principima, ali daju se primjetiti razlike sto se tice tretmana za crew.

Opet sve je od osobe do osobe, kako se ko gdje pronadje u kojoj kompaniji...

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #9 on: 20/August/2015 »
I gdje si sad nasao srecu?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #10 on: 20/August/2015 »
Slažem se, ali ti boss voliš reći da nema boljih i lošijih kompanija. E ima, a ova je jedna od gorih za konobare, od plaće pa nadalje  :rtfm:

Po ovom pitanju, cijela industrija je takva. Ako se razboliš - dobiješ otkaz.
Što se tiče advokata, najglasniji su kada treba zastupati nekoga čiji slučaj obećava milionske iznose, ali kada je u pitanju "samo" neopravdan otkaz, otvoreno će reći da se "ne bave" time.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #11 on: 20/August/2015 »
I gdje si sad nasao srecu?

Nisam jos nista konkretno, ali polako cackam za shop, vjerovatno bih mogao da idem za obicnog shopia, ali ne zuri mi se htjeo bih naucim o satovima i nakitu, otici cu u neku juvelernicu na obuku...

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #12 on: 20/August/2015 »
Skoro identican sucaj kao moj,samo sto je meni bio zglob u pitanju,isto tako mirovanje i terapije,nakon toga dobijem fit for duty i ista stvar postom iz Majamija...ja sam ih  zvala telefonom,rekli su da brod nije bezbedan za mene oT  Ne spominji agencijama za to,ako imas evaluation sa prvog ugovora,napisi samo njega,jer ja sam imala problema sa agencijom i apliciranjem,kd sam iskreno rekla sta i kako :yeah:

Kad smo kod evalouationa meni ga uopste nisu ni dali, ne znam kako da dodjem do njega vec sam slao mail carnivalu i smislu da mi ga dostave ali niko nista ne odgovara...

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #13 on: 20/August/2015 »
Kad smo kod evalouationa meni ga uopste nisu ni dali, ne znam kako da dodjem do njega vec sam slao mail carnivalu i smislu da mi ga dostave ali niko nista ne odgovara...

Ja sam isto pisala na crew assistance mail,stavila svoj id# i ime,prezime,rekla da mi treba reference letter(jer evaluation ti oni ne mogu dati),poslali su mi u roku od dva dana,tako da probaj tako,ne objasnjavaj nista o bolesti i to,samo napisi molim vas posaljite mi reference letter,moje ime je to i to crew id#...sto se tice shopa to je ok,prilagodis cv u tom smeru,samo sto traze pored eng jos i nemacki ili italijanski,imaju intervju sad u oktobru...
Ako bi dobio posao npr za starboard i dobio neki brod od carnivalovih,mogao bi tamo bez problema,tako sam i ja kad sam se zaposlila u galeriji dobila carnival brod,jos su mi uvazili sve sertifikate i dali stari id# :facepalm:

Offline Vlado487

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 192
    • View Profile
  • Country: Republic of Srpska
Re: Vlado487, Waiter, Carnival Cruise Lines
« Reply #14 on: 20/August/2015 »
Ja sam isto pisala na crew assistance mail,stavila svoj id# i ime,prezime,rekla da mi treba reference letter(jer evaluation ti oni ne mogu dati),poslali su mi u roku od dva dana,tako da probaj tako,ne objasnjavaj nista o bolesti i to,samo napisi molim vas posaljite mi reference letter,moje ime je to i to crew id#...sto se tice shopa to je ok,prilagodis cv u tom smeru,samo sto traze pored eng jos i nemacki ili italijanski,imaju intervju sad u oktobru...
Ako bi dobio posao npr za starboard i dobio neki brod od carnivalovih,mogao bi tamo bez problema,tako sam i ja kad sam se zaposlila u galeriji dobila carnival brod,jos su mi uvazili sve sertifikate i dali stari id# :facepalm:

Tako sam i uradio poslao mail na crewassistance za reference letter...

Sto se shopa tice za to imam dobar engleski ali sam tanak sa ostalim jezicima polako ucim njemacki...

A taj intervju u oktobru je za MSC?

Ne bi ja imao nista protiv ni da idem kao shop seller ali eto trenutno samo vladam engleskim...

Za koga ti radis pcelice i preko koje agencije si dobila posao?

Razmisljam sada preko koga ja uopste da idem?!