Author Topic: anci, Sales Attendant, Starboard Costa  (Read 3979 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
anci, Sales Attendant, Starboard Costa
« on: 18/January/2010 »
Korisničko ime: anci
Država: Hrvatska
Spol: F
Kompanija: Starboard Costa
Pozicija: Sales Attendant


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Bilo je to jako davno, od prijatelja i poznanika koji su radili na kruzerima.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Oduvijek mi je ideja o brodu bila primamljiva, volim putovati i uciti jezike a rad na brodu je prilika da se to realizira te spoji ugodno s korisnim.
Žao mi je samo da se nisam prijavila i ranije..

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Posao na brodu dobila sam preko Invermore Shipping agencije iz Kopra na preporuku jedne poznanice.
Agenciju bih  ovom prilikom i pohvalila jer su veoma profesionalni i susretljivi.
Izabrala sam bas njih jer sam imala povjerenja (dobar glas iz prve ruke) a i blizu su od mjesta gdije zivim.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Htijela sam radit u Shopu posto sam tu imala najvise iskustva u prijasnjem radu a kompaniju nisam bas mogla ni birat ... naime engleski jezik nisam pricala tecno vec samo talijanski i njemacki tako da jedina mogucnost bila je COSTA

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Imala sam veliku srecu valda...  sve se odvilo jako brzo posto su oni hitno trebali ljude, mjesec dana vise manje i bila sam na brodu

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
450 eura u totalu  od toga: 250 eura pomorska dokumentacija, 150 eura za agenciju,
nesto manje od 50 eura za trosak puta i to je to... super, znam.. :)

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Najbitnije je imati ponesto od svakog tipa odjece i obuce posto racunas sa promijenom vremenskog razdoblja tokom cijelog ugovora ali i s cinjenicom da brod ima razlicit itinerary

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Katastrofa.. trebalo je vremena za adaptaciju.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Nimalo, bila sam prepustena sama sebi... mog prvog dana ama bas nitko nije imao strpljenja da me bilo cemu uputi

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Ne... menager mlak, a kolege hladni i nepristupacni uvelike su mi otezali prve dane.. ali nije bilo panike, brzo sam pohvatala konce

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Najgore bilo je priviknuti se na  skucen prostor u kabini i s osijecajem da si 'nekako zatvoren' ali s vremenom pomiris se sa svime, nema druge

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ispocetka i nije bilo tolko lose ( kraj 2007)... Na zalost sve gore i gore u zadnje vrijeme.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno!! Uvijek postoji mogucnost napredovanja ako si dobar radnik te se znas izborit za ono sta zelis!

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Pa ovisno od ugovora do ugovora. Ako sam imala dobar tim u shopu social life bio je super!  Inace ne jer ima dosta grupiranja, a sto se tice partija i ostalog zabavnog programa na Costinim brodovima 0 bodova.

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Raznoliko prije svega ali najvise filipinca i indijca medju 'crew' posadom te najvise talijana sto se staffa tice,
Hrvata, Srba te ostalih nasih zemljaka nista na zalost..

  • Kako biste opisali putnike?
Srednja klasa vecinom, penzici, obitelji s dijecom...

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Uvijek!

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Istambul, Dubai, Barcelona, Casablanca

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Putovanja, stjecanje predivnih prijateljstva i poznanstva, ucenje stranih jezika, mogusnost profesinalnog rasta i napretka, odgovornost, samostalnost...

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Male kabine, odsutnost od doma na duzi period, losa hrana, puno rada, malo odmora..

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Uvijek i svakom! To je jedinstvena prilika u kojoj si uvijek na dobitku!!  

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Samo hrabro naprijed !!  

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Budite vrijedni, nemojte pravit probleme, slobodno vrijeme ispunite pametno i organizirano (posto ga je jako malo) i rad na brodu bit ce nezaboravno i predivno iskustvo!!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ALEXRAINBOW

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: anci, Sales Attendant, Starboard Costa
« Reply #1 on: 31/August/2015 »
Da li još ploviš?