Author Topic: Treba mi pomoc oko prijave za b,b1,b1/2,b2 turisticke vize  (Read 1040 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Pozdrav svima.Treba mi pomoc oko prijave za b,b1,b1/2,b2 turisticke vize

U pitanju je nekoliko pitanja u zahtjevu za vizu na koja trebam dati odgovor.

Jedno od pitanja je:"have you been ten-printed?" Stvar je u tome da sam zaboravio dali su mi u ambasadi,kad sam svojevremeno prije dvije godine podnio zahtjev za vizu,uzimali otiske svih prstiju ili samo dva.

U vezi turisticke vize,ne znam dali je bolje da popunim u prijavi da cu da posjetim prijatelja prije ukrcaja na brod ili da cu da budem nekoliko dana u nekom hotelu u miami-iju.Odnosno,dali bi mogli da mi odbiju zahtjev ako napisem da cu prije ukrcaja na brod posjetiti prijatelja?Samo zato sto bi mogli pomisliti da bi mogao ostati u americi uz pomoc prijatelja.Sto mi inace nije u planu,ali namjeravam da ga posjetim.

Sta mislite,sta mi je bolje da uradim kako bih dobio turisticku vizu?Da pisem da cu biti u hotelu u miamiju,kako bi se odmorio prije odlaska na brod i usput razgledao grad,ili da napisem istinu,da bih rado posjetiti prijatelja prije polaska na brod?Inace on nije u Miami-iju vec u L.A.-u.

U slucaju da se odlucim za ovo drugo,a prilikom odgovaranja na pitanje gdje cu odsjesti tokom boravka u americi ( contact person or organization in U.S.),onda bih morao napisati da cu biti kod prijatelja.A ako bih napisao da cu biti u hotelu,dali da pisem adresu hotela ili adresu kompanije Carnival?

Ili da napisem da cu biti u hotelu u miami-u i upisem adresu hotela.A otputujem za L.A kod prijatelja i poslije pred polazak na brod dodjem u miami.Sta vi mislite sta bi bi bilo bolje?

U vezi turisticke vize dali da napisem da trebam B2 ili B1/2 vizu?Sta je pravilnije?Za  B1 pise da je za:"temporarily for business ",za B2 pise da je medicsal/pleasure tourism a B1/B2 je kombinacija za obadvoje.Ja je trebam iskljucivo za taj turisticki boravak,tako da sam misljenja da je najprikladnije traziti B2.Ali pitam jer vidim iz svih ovih postova da su neki trazili tu kombinovanu i dobili je.Zato pitam da znam sta je pravilnije i lakse za dobiti.

Inace dva puta sam vadio pomorsku C1/D vizu.Drugi put sam je dobio na 5 godina.A dosad nisam trazio turisticku vizu jer mi nije bila potrebna.Uvijek bih isao direktno na brod i sa broda kuci.I da nemam prijatelja u americi,uzeo bih je sad jer je ipak lakse ako dodjem nekoliko dana ranije i odmorim se prije dolaska na brod.I usput da vidim mjesta koja me zanimaju.I ovo ce mi biti ukupno peti odlazak na brod.Cetvrti u ameriku jer sam jednom bio u u australiji.Ovo kazem jer mislim da bi mi zato trebalo biti lakse da dobijem turisticku vizu.