Author Topic: pozdrav i od mene  (Read 6582 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Krys

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: pozdrav i od mene
« Reply #15 on: 25/August/2015 »
Svaka tebi cast! Ja i dalje ne mogu da shvatim da jedna Srbija (koliko god nam bila draga ili ne) drzi u rudniku coveka koji govori 3-4 jezika, dok su nam polupismeni na visokim funkcijama. Tuga!
Stisni zube i samo guraj...i obavezno nas izvestavaj o napretku, koliko vidim vec imas i mini fun club :clapping:

Offline Namrtvo

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re:
« Reply #16 on: 29/August/2015 »
pozdrav za tebe i ja sam novi ovdje. iscekujem intervju.
ne mogu ti mnogo reci jer nemam iskustva ali te mogu ohrabriti za tu tvoju odluku i na koju god poziciju da odes mislim da ces se snaci. covjece ti si rudar!! ti grizes kao pas u zivotu!(stric mi je bio rudar pa znam :) ) samo naprijed!

Sent from my Lenovo A760 using Tapatalk

but why\'s the rum gone?

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: pozdrav i od mene
« Reply #17 on: 29/August/2015 »
Veliki pozdrav i sve cestitke za odlican post!  :clapping:

Cekam prvi ukrcaj i ne mogu ti bas dati neki pametan savet. Mogu ti reci da godine nisu problem za vecinu pozicija i ako govoris tri jezika, nemoj da pristajes na najnize pozicije. I sef ti je dao odlican savet, bolje da ne ides na recni brod.
Najbitnije je da izaberes sto bolju poziciju i da CV napravis u skladu sa tim (naravno da slazes i sebe da si radio sve te poslove kako bi intervjuera ubedio kako si savrsen za izabranu poziciju).

Verujem da ti uopste nije bilo lako odluciti se za rad na brodu s obzirom da imas suprugu i cerkicu... Zaista mi je zao sto vidim da se veliki broj ljudi odvaja od svoje porodice kako bi im obezbedio osnovne stvari za zivot. Tuga...
Ali s obzirom kakav posao sada radis, verujem da ce posao na brodu za tebe biti maciji kasalj!

Ako treba neka pomoc, javi, ali oko izbora pozicije ti ne mogu pomoci jer jos uvek nisam otisla na prvi ugovor :)

Od srca ti zelim da sto pre odes i da svojoj porodici omogucis lepsi zivot!!!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: pozdrav i od mene
« Reply #18 on: 12/September/2015 »
Pozdrav buduci kolega. pametno biraj!

Offline odisej

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re:
« Reply #19 on: 22/September/2015 »
Da se malo javim da ne mislite da sam vas zaboravio.  I dalje svaki dan listam ovaj forum.  
Evo dok čekam da mi izvuku stijenu iz jame da je mogu početi lupati napisat ću šta sam do sada odradio.  
Prvo skontam da ako probam samo preko jedne agencije ko zna sta ce biti jel to sigurno ili ne.  

Onda ti ja lijepo moj bajo sjednem za kompjuter i tapa tapa tapa na sve moguće i ne moguće sajtove agencija pošaljem CV. Ko zna mozda negdje i upali.
Samo da se zna za one koji će isto ovo da urade morate pored CV-a imati i spremna pisma preporuke za svaki navedeni posao u CV-u a koji ima veze sa radom na brodu.  

Poslije toga prije par dana vidim da Kouzon pravi neku akademiju.  
Iskreno prvo sam pomislio da je to kao neki mali kurs trening za pojedine pozicije za rad na brodu, sa ljudima u uniformi koji te onako sa osmehom dočekuju pa ti sve lijepo sve milo da jedva čekaš da vidiš kako to oni tamo rade,  da vidiš znaju li ista više od tebe, da naučiš nešto, jer sve je besplatno, tako je bar pisalo na oglasu gde sam pročitao.  ma prijavim se ja odma  nema tu vrdanja,  čekaju me u uniformi sa osmehom dje cu to propustiti.  

Najbliža mi Tuzle 100 kilometara reko idem tamo.  Mjesto održavanja biblioteka?  Biblioteka?  Pazi i dalje sam optimista: velika prostorija osvijetljena, puno knjiga na policama,  živo cvijeće po coskovima, one knjige mirišu pa brat bratu kao neka kapetanska kabina u najmanju ruku.  ( naravno i uniformisane domaćice koje se i dalje osmjehuju i jedva čekaju da te nešto nauče).  
Sa ovih ostalih sajtova još niko nista ne javlja, te ti ja ključ u auto i vozi miško put Tuzle...  ( e evo izvlače mi ogromnu kamenčinu pa moram prekinuti da ne bi popio otkaz a još ni na brod nisam otišao, čim ovo polupam,  ću se vrnem da završim ovo pisanije)

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока

Offline odisej

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: pozdrav i od mene
« Reply #20 on: 25/March/2016 »
samo da se javnem na kratko, 21. april ukrcavam se u Lisabonu na brod  Splendida kompanija MSC.
Kouzon agencija od pocetka do kraja.
poklusao sam za viking , dobio sam bio posao caffe attendent ali nista od toga
ovamo sam ass waiter za pocetak

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pozdrav i od mene
« Reply #21 on: 25/March/2016 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline putnik1182

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: pozdrav i od mene
« Reply #22 on: 25/March/2016 »
Sretno ti druže.
Volio bi da imam tvoju odlučnost. :)
Nadam se da ćeš uspjeti u svojoj misiji da nešto napraviš za sebe i svoju porodicu.