Author Topic: Da se predstavim.. i ja.. :-p POMO?!  (Read 3021 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Penelopi2006

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Da se predstavim.. i ja.. :-p POMO?!
« on: 08/December/2009 »
Ćaos svima...

Već neko vreme pokušavam da doznam sve o kruzerima.. Toliko mnogo informacija ima da sa totalno ostala zbunjenja!  :(
Završila sam srednju školu i upisala višu poslovnu u Beogradu. Zaposlila sam se u jednoj Belgijskoj firmi tako da sam studije totalno zapostavila - velika geška. Sada sam trenutno "svuda po malo a u stavri nigde". Zaposlila sam se u firmi kao fakturista da bi do sada dospela na poziciju credit control managera-a. Pošto definitivno nemam više gde odlučila sam se za brod.
Da ne bih dužila previše mene interesuju sledeće stvari:
prvo, imam užasnu dilemu u vezi agencija. Ne bih se kockala sa nekim nepoznatim osim 3 pomenute u Srbiji i koji brod.
drugo, za koji se posao opredeliti. Meni je na prvom mestu novac, razlog zbog kog sam se odlučila za brod. Nemam problem da radim i po 10 sati dnevno ali da bude adekvatno plaćeno. U firmi, gde trenutno radim, radim i po 10-12 sati, subota je obavezna, nekad radim i nedeljom. workaholic! :) Znanje engleskog mi je prilično dobro, zbog posla koji sada obavljam.
treće, ugovor. Za prvi put koji je vremenski period koji može da se "preživi" a da se ne ide posle na "generalni remont" :)
četvrto, zarada. Koliki mogu da budu mesečni troškovi? Koliko ste vi trošili? I koja je neka gruba cifra koju ste uspeli da vratite?

Možda ste sve ovo već čitali i ogovarali, SORRY drugari, ali ja što više čitam sve sam više zbunjena. :( Najiskrenije, ono što je plaši je da ne bude neka prevara, jer vidim da i toga ima. Pokušavala sam da stupim u kontakt preko facebook-a sa nekim ljudima koje znam, a koji su na brodu, ali ne žalost do danas u tome nisam uspela. Ozbiljna sam i što pre bih želela da apliciram negde ali još uvek imam neke nedoumice.

ZAHVALJUJEM SE SVIMA!!!

Puno pozdrava!

PS-Odličan forum, svaka čast!!



Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Da se predstavim.. i ja.. :-p POMO?!
« Reply #1 on: 08/December/2009 »
Sto se tice agencija 3-4 se savetuju,  Employment Power iz Zagreba (imaju agente u Srbiji), KOUZON iz Skoplja (ima predstavnistvo u Nisu ) i SAFE CRUISE iz Beograda, i SEA AGENCY iz Beograda (mada nesto mali broj se javio da je otisao preko njih).

Employment Power i Kouzon salju mahom na CARNIVAL (tu se lakse upada) i na ROYAL CARIBBEAN (stroziji ali malo bolji uslovi), dok SAFE CRUISE salje na PRINCESS (Interviju vodi g. sorbi za koga oni koji su prosli kazu da je malo teye proci interviju za neke jace pozicije, ali nista strasno)

E sad SAFE CRUSIE je najjeftiniji i jako dobro rade sa kandidatima, EMPLOYMENT POWER je malo skuplji , ali je najstarija i najsigurnija agencija na Balkanu i isto jako dobro rade, a Kouzon radi dobro ali oni su najskuplji, e sad ako hoces preko njih onda savetujem zaobidji poslovnicu u Nisu , jer nisu poslovni, to se dalo primetiti, nego direktno Skoplje ili neki drugi agent Kouzona ako zelis preko njih...

Dakle otprilike biras izmedju EMPLOYMENT POWER-a i  SAFE CRUISE-a.




A za ostalo ce ti reci neki iskusniji forumas...    ;) :D

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Da se predstavim.. i ja.. :-p POMO?!
« Reply #2 on: 08/December/2009 »
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=182.0    ---  poslovi, iskustva sa platom

Preporuka za agencije Employment Power, iako je iz Zagreba imaju i u Beogradu intervju za poslove...
Vodece firme su ti Royal Caribbean i Carnival Cruise Lines
Kada odaberes agenciju mozes traziti da te stupi u kontakt sa nekim ko je vec bio na brodu ili koji ce biti ( to sam ja uradio )
Na duze staze se isplati ici na brod, na kratke ne bas
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Da se predstavim.. i ja.. :-p POMO?!
« Reply #3 on: 09/December/2009 »
slazem se   ::yes::

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Da se predstavim.. i ja.. :-p POMO?!
« Reply #4 on: 09/December/2009 »
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=182.0    ---  poslovi, iskustva sa platom

Preporuka za agencije Employment Power, iako je iz Zagreba imaju i u Beogradu intervju za poslove...
Vodece firme su ti Royal Caribbean i Carnival Cruise Lines
Kada odaberes agenciju mozes traziti da te stupi u kontakt sa nekim ko je vec bio na brodu ili koji ce biti ( to sam ja uradio )
Na duze staze se isplati ici na brod, na kratke ne bas

Pa da, sve su one provjerene sto se tice sigurnosti, nece te zeznuti da ne odes, jedino te mogu zeznuti da ti ne opisu radno mjesto na koje ides... :tuctuc:
When it comes to money, nobody can be trusted !