Author Topic: Obavljen preliminarni za Plumber-a  (Read 2371 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Obavljen preliminarni za Plumber-a
« on: 28/August/2015 »
Posto vidim da se malo toga pise o poslu Plumbera na brodu, napisacu koju sam ja proceduru prosao do sada.

Kada sam video ovde na forumu oglas da agencija trazi plumbere za rad na brodu, spremio sam CV i poslao mailom agenciji. Posle 10 minuta mi zvoni telefon, zovu iz agencije, ja zbunjen nisam znao da to ide tako brzo :) Popricali malo na engleskom i tokom tog razgovora sam shvatio da ne znam skoro ni jedan strucan naziv iz vodoinstalaterskog posla na engleskom, prilicno los sam bio. Ipak su mi zakazali preliminarni intervju za 10 dana od tog razgovora, imao sam dovoljno vremena da se spremim koliko-toliko.

Otisao na preliminarni intervju u zakazano vreme, imao sam prilicno tremu, ali kad je poceo razgovor, trema je nestala. Intervju je prosao prilicno dobro, sam sebe sam iznenadio koliko sam napredovao u pricanju engleskog za 10 dana. Jezik mi je bio najveca prepreka, kad su mi iz agencije rekli da mi je engl. ok i dovoljno dobar za glavni intervju, pao mi je kamen sa srca. Na preliminarnom sam imao sledeca pitanja:

Kazi mi nesto o sebi ?
Zasto radis kao vodoinstalater, a zavrsio si drugu skolu ? (zavrsio sam srednju elektrotehnicku i kurs za vodoinstalatera)
Sta sve radis kao vodoinstalater ?
Kako ces da popravis (zakrpis) izbusenu plasticnu cev za vodu, opis ?
Znas li na kom principu radi kanalizacioni sistem na brodu, a na kom na kopnu ? (vakuumski i gravitacioni)
Koliko opada pritisak vode u cevima u odnosu na visinu ?

Na sva pitanja sam odgovorio ok, oko ovog zadnjeg je bilo malo povuci-potegni jer sam ja rekao odgovor, a ispitivac je tvrdio da odgovor nije tacan i jesam li siguran. Tu me je malo pokolebao i rekao sam da nisam siguran, mada sam 99% bio siguran da sam tacno odgovorio, sto se i ispostavilo tacno kad sam posle proverio na internetu. 

Sve u svemu intervju je bio lagan, najbitnije je solidno znanje jezika, kao i baratanje strucnim terminima na engleskom. Eto, mozda nekom buducem kandidatu za plumbera ovo bude od pomoci.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Obavljen preliminarni za Plumber-a
« Reply #1 on: 28/August/2015 »
 :clapping: Kada ces imati glavni intervju?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Obavljen preliminarni za Plumber-a
« Reply #2 on: 28/August/2015 »
U prvoj polovini septembra, jos ne znam tacan datum.

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Obavljen preliminarni za Plumber-a
« Reply #3 on: 25/September/2015 »
Prosao sam i glavni intervju :)
Nas iz technical departmenta je ispitivao Italijan, prijatan covek, ali jako tiho prica, morate bas da se napregnete da ga cujete. Jedno pitanje ga nisam cuo, trazio da mi ponovi, on ponovio, ja opet nisam cuo :) Bilo mi je glupo da ga ponovo teram da ponavlja, pa sam poceo da pricam nesto odprilike.
Pitanja sa intervjua kojih se secam:
Kazi mi nesto o sebi?
Sta je sve posao vodoinstalatera, cime se sve bavi ?
Sa kojim tipovima cevi si radio do sad ?
Kako se spaja plasticna cev za vodu (opis) ? 
Objasni kako se montira WC solja ?
Da li znas nesto o sistemima za kanalizaciju na brodu (vakuum sistem) ?
Sta se desava kad putnik pritisne dugme za ispiranje wc solje na brodu ?
Gde odlazi sadrzaj iz solje i sta se desava sa njim kasnije ?
Da li si radio sa press-fitingom i kako se spaja press fiting i cev, koji alat se koristi ?
Verovatno da sam neko pitanje zaboravio. bilo je i par pitanja iz Safety, intervju je trajao 20tak minuta.

Ja bi voleo da sam mogao ovako nesto da procitam pre glavnog intevjua, pa neka stoji za buduce kandidate, verujem da ce im koristiti.