Author Topic: Kouzon traži osoblje za oružanu pratnju svih vrsta brodova  (Read 4134 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Meni osobno posao iz snova, ali nemam baš background kakav traže. Jako me zanima kakva je plaća...
Once a sailor, always a sailor.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Meni osobno posao iz snova

a sto druze? zamisli da dodje do pucanja i ubijanja cak.. nosi se puska je*ena...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Drug, vojnik je među najstarijim zanimanjima na svijetu. Ne može svatko biti vojnik, i ne treba.
Jučer je izašao jedan text o ovome, nije loš, mada je dosta pretjerivanja u njemu, čak i poneka laž ..
Nešto poslije ću imati više informacija od Kouzona ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
pa jest, staro je kolko i ratovi i podjele medju ljudima. ides da bijes neciju tudju bitku, ovdje branis tudji kapital i spreman si na ruzne stvari, il se bar nadas  da ih nece bit. kontam ja da ne mozemo svi bit vojnici, i da postoje ljudi sto ovo smatraju casnijim i zanimljivijim od konobarstva npr, al mi je zao. ali to nije tema ovog topika (il obrnuto) i nije mjesto za ovakvu raspravu vec oglas za poso :D nebi volio da se neko uvrijedi. izvinite!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Hvala na linku šefe, zanimljiv tekst... Imam jednog poznanika koji ima sličnu priču ali skriva bilo kakve informacije kao zmija noge. Sad su mi i malo jasniji njegovi razlozi - ima malu djecu i ocito ne zeli da mu obitelj zna tocno o kakvoj se opasnosti radi.

Svašta - teško je objasniti te emocije, ne znam zašto je oduvijek u meni želja da budem vojnik i ne mogu protiv toga. Otisao sam u skroz drugom životnom smjeru ali neke stvari se ne mijenjaju.
Once a sailor, always a sailor.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Meni osobno posao iz snova, ali nemam baš background kakav traže. Jako me zanima kakva je plaća...
Prosle godine kada sam bio u Francuskij upoznao sam lika koji je radio na nekoj kompanij OT Africa taj job. Kao je sam ispricao to ti je vise posao da plasis potencijalne gusare jer zavisi u cijim vodam plovis pa ne smes da koristis oruzije sve dok ne kroce na brod, a i tada tek uz dozvolu kapetana pa moras da se sanlazis i improvizujes odbranu ako zakoni u vodam u kojima plovis ne dozvoljavaju upotrebu oruzija odredjenog kalibra.
Plata je nesto oko malo jlo jace od francuskog minimalca od 1300 do 1600 eura nista posebno.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Hvala na linku šefe, zanimljiv tekst... Imam jednog poznanika koji ima sličnu priču ali skriva bilo kakve informacije kao zmija noge. Sad su mi i malo jasniji njegovi razlozi - ima malu djecu i ocito ne zeli da mu obitelj zna tocno o kakvoj se opasnosti radi.

Svašta - teško je objasniti te emocije, ne znam zašto je oduvijek u meni želja da budem vojnik i ne mogu protiv toga. Otisao sam u skroz drugom životnom smjeru ali neke stvari se ne mijenjaju.
Ako imas manje od 39 1/5 godina jos nije kasno za Aubagne ili ti Legion Etrangere, ako se odlucis da odes napomeni da hoces da sluzis u 2eREP to su ti specijalci na korzici i imas podju da odws na farmu. Ja se zaj*** i reko i gestapou i psihologu da moze sve samo ne 2eREP i prodjose ljudi u rouge ali sve jedno nemaju sanse na farmi.
Znaci legionnair007 mozes da svratis do regrutnog centa u Aubagne i probas srecu mozes da odustanes i posle obuke od 4 meseca, ali pose toga mozes samo da dezertiras ili toliko da se povredis da budes fizicki neupotrebljiv.
Ako zaista zelis bar malo da osetis LE kada imas vremane mozes do francuske davidis kao je...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Ako imas manje od 39 1/5 godina jos nije kasno za Aubagne ili ti Legion Etrangere, ako se odlucis da odes napomeni da hoces da sluzis u 2eREP to su ti specijalci na korzici i imas podju da odws na farmu. Ja se zaj*** i reko i gestapou i psihologu da moze sve samo ne 2eREP i prodjose ljudi u rouge ali sve jedno nemaju sanse na farmi.
Znaci legionnair007 mozes da svratis do regrutnog centa u Aubagne i probas srecu mozes da odustanes i posle obuke od 4 meseca, ali pose toga mozes samo da dezertiras ili toliko da se povredis da budes fizicki neupotrebljiv.
Ako zaista zelis bar malo da osetis LE kada imas vremane mozes do francuske davidis kao je...


imam manje od 30 i sve znam, dugo sam razmišljao o tome još kao klinac, iskreno (djed mi je bio legionar), nikad se nisam odlucio na to a sad je situacija malo drukcija i imam odgovornost za pojedine ljude koje ne mogu tek tako ostaviti. ne zelim sad kvariti temu - zanima me zasto ljudi, ukljucujuci tebe, NE ZELE u 2 rep, i zasto to pomaze pri selekciji?

sto se tice ovog posla, smatram da je dobra opcija za ljude s pravim iskustvom ali da je placa izuzetno mala... nije mi jasno je li opasnost toliko zanemariva ili je jednostavno potcijenjen posao? konkurencija jeftine radne snage?
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dobro si rekao - konkurencija jeftine (i kvalificirane) radne snage.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
- zanima me zasto ljudi, ukljucujuci tebe, NE ZELE u 2 rep, i zasto to pomaze pri selekciji?
2 REP dva puta dnevno postrojavanje totalno izolovan mesecima navise ljudi upravo dezertira iz 2REP ako ti kazem da od 30% onih koji prodju obuku dezertiraju u prvoj godini a da preko 80% dezertera je iz 2REP.
Za primer da si u 1REP koji je u Aubagne ili 1 REC koji u Orange kada nis u misiji i sluzis u kasarni mozes kada ti se zavrsi radno vrem da odes u grad posle dve godine mozes i da iznajmis stan u gradu i da dolazis u kasarnu na posao.
2REP dok god sluzis u bazi si i nema mrdanja samo par nedelja kada si na odmoru.
Mada ima puno ljudi koji odu upravo da odrate osnovnu obuku i uzmu 6 000 eura i beze. Meni to nije trebalo jer sam imao posao iznenadio bi se kave ljude sve primaju ovo sto je danas legija je ni ne lici na ono od pre 10 godina.
Da bi usao u selekciju do 2010 morao si da isrcis kuper 3200m za 12min da se popnes bar 2 puta za redom na konopac, da uradis 15 zgibova, da istrics bip test 10 satlova, uradis 80 trbusnjaka i 100 sklekova iz 3 ponavljanja.
Danas  minimum 4 zgiba i 6 bip test smesno. Pa posalju ljude koji su fizicki nesposobni na farmu pa im se desi kao ono ja kada sam bio da im se vrati od 30 ljudi koje poslaju 17, jer ne mogu da istrce kuper, ne mogu da predju prepreke, a puno nas koji smo bili daleko fizicki spremniji posalju kuci. Ako nist drugo barem ti placaju oko 36 eura dnevno za svaki dan koji provedes.
Bio covek samnom jedva uradio 4 zgiba i tragedija trcao prime jer je rekao da hoce u 2REP da bude snajperista. Ali sam posle cuo od madjara koji je ostao da radi u hostelu u marseju da se vratio nije mogao da izdrzi na farmi ili castel-u.
Meni apsolutno nije zao sto me nisu primili bilo je jako zanimljivo cak sam proveo prar nedelja u jednom Legionarskom Hotelu u Cioti kao sobarica e to je bilo zanimljivo.
 :facepalm: