Author Topic: MHG Benefits - Vacation Medical Plan  (Read 7181 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« on: 02/September/2015 »
Aloha!

Pricao sam sa nekoliko ljudi koji rade za Princess Cruises i potegli smo temu zdrastvenog osiguranja. Koliko vidim, niko od njih nije koristio Princessov Vacation Medical Plan vec kad idu kod lekrara, zakazuju po drzavnim ambulantama i cekaju, a po raznim privatnim laboratorijama placaju...
Meni Princess salje uz svaki ugovor MHG brosure, zar to nije slucaj za sve? Svi koji rade za Princess (osim drzavljana odredjenih zemalja) imaju automatski MHG benefit program osiguranja i Vacation Medical.

Pre sam isao kod raznih privatnih lekara po NS i skupljao racune. Sve je uredno refunirano. Sada se lecim u Bel Medic klinici u Beogradu posto imaju apsolutno sve objedinjeno na jednom mestu. Manje troskove pokrivam sam, pa saljem racune osiguranju, a za vece placaju direktno bolnici. Sada treba da idem na dve operacije (circa 4k eura) i to sve direkt pokriva MHG. Ovo je mozda i najskuplja bolnica u drzavi, pa niko ne pravi pitanje za troskove.

Koristi li jos neko ovo? Nadam se da svi Princessovi zaposleni znaju da ne moraju da koriste nasu knjizicu ukoliko treba zakazivati, cekati, placati... vec lepo mogu kod najboljeg lekara po izboru...


http://www.mediafire.com/view/9k2j78hlhp4hthp/MHG_Marine_Benefits_-_medical_plan_-_March_09.pdf
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 02/September/2015 »
Hvala Wolf. Dobio sam taj dokument ali sam skroz zaboravio na njega a bas ce mi trebati. Da li mozda imas iskustva kako ide sa decom i da li njih mogu da prijavim i doplatim ?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #2 on: 02/September/2015 »
Jako zgodno. Ali mislim da te beneficije dobivaju samo neki. Samo "valued employees"

As a valued employee of Princess Cruise Lines you have been enrolled in a benefit provided by MHG Marine Benefits

Znači, za kompaniju postoje valued employees ... and less valued employees  -()- kojih je mnogo mnogo više od privilegirane manjine.

Pisalo se o ovome na forumu, 2010-e. Prisustvovao sam govoranciji prodajnog predstavnika MGH-a na jednom Princess-ovom brodu, 2006-e, mislim da se gore-opisani plan trebao plaćati 100njak $ na mjesec.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #3 on: 02/September/2015 »
Jako zgodno. Ali mislim da te beneficije dobivaju samo neki. Samo "valued employees"

As a valued employee of Princess Cruise Lines you have been enrolled in a benefit provided by MHG Marine Benefits

Znači, za kompaniju postoje valued employees ... and less valued employees  -()- kojih je mnogo mnogo više od privilegirane manjine.

Pisalo se o ovome na forumu, 2010-e. Prisustvovao sam govoranciji prodajnog predstavnika MGH-a na jednom Princess-ovom brodu, 2006-e, mislim da se gore-opisani plan trebao plaćati 100njak $ na mjesec.

Mozda se tada moralo doplacivati... koliko ja znam, sada to imaju svi, te su svi "valued".
Ovaj dokument stoji u HR manual-u kojem se moze pristupiti sa bilo kog racunara, a mislim da ga ima i preko Portholes koji imamo svi.
Jasno pise da su poriveni svi zaposleni osim odredjenih nacionalnosti koje pokrivaju neki drugi planovi (npr. Italijani imaju Medicare koji placa Princess, Amerikanci nesto drugo, Filipinci isto neki nacionalni obavezan program i slicno).

Znam da ga na mejl dobijaju uglavnom svi, bez obzira na rankove (konobar, kuvar, mesar, recepcionar i fotograf sto znam 100%). Nekad ga agencija zaboravi poslati, tako da meni recimo nekad stigne nekad ne, zavisi koji mi agent salje joining documents. Bez obzira na to, privilegije vaze uvek.

Hvala Wolf. Dobio sam taj dokument ali sam skroz zaboravio na njega a bas ce mi trebati. Da li mozda imas iskustva kako ide sa decom i da li njih mogu da prijavim i doplatim ?

Sad me vec puno pitas :) . Pozovi MHG ili pitaj HR menadzera na brodu.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #4 on: 02/September/2015 »
Hoćer reći da če Princess pokriti 4k eura npr. nekom kuvaru sa plaćom od $800? Ili utility-ju koji dobije ne znam .. $600? I don't think so.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #5 on: 03/September/2015 »
i ja to primam pred svaki ugovor,ali ne znam sta je :d

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #6 on: 08/September/2015 »
Hoćer reći da če Princess pokriti 4k eura npr. nekom kuvaru sa plaćom od $800? Ili utility-ju koji dobije ne znam .. $600? I don't think so.

Kladim se u 4000 eura da hoce. Odnosno, neće princess već MHG u saradnji sa GMMI osiguranjem. Ja sam u Bel Medic-u u bolnici upravo. Danas izlazim, koštaće sve oko 5k eur i MHG je dao garanciju plaćanja tako da mi je vraćen depozit od 600 eur koji sam bio ostavio dok se ne potvrdi sa osiguranjem. Isto osiguranje je za sav crew od kuvara do prvog oficira (ne znam za executive da li imaju još više nesto)...
Kao što reče pspman (kuvar) i on to dobija na mejl...isti dokument.
Postoji naravno polisa i detalji onoga šta je pokriveno, al navodi se tu baš dosta.
Moje stanje je čak izazvano predhodnim stanjem koje nije lečeno pre 10 godina kad je trebalo. Svakako su pokrili bez problema.

Ja vec 3 godine nemam zdravstvenu knjižicu. Samo nosim MHG karticu i nisam imao problema do sada.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #7 on: 19/February/2016 »
Takodje imam mhg osiguranje ali nisam dobio nikakvu karticu samo pdf dokument na mailu. Mozes li da objasnis malo oko toga kakva je to kartica i uopste oko procedure refundiranja posle. Pisu li ti lekari racun u dolarima ili u dinarima ?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #8 on: 19/February/2016 »
Poz. Kartica ti je u dnu dokumenta tog sto dobijes. Imaš deo koji treba da iseces i možeš da plastificiras. Nije ti kartica bitna u sustini, ja je samo nosim u novcaniku ako mi se nesto desi da nisam svestan pa da mogu oni da nadju detalje osiguranja.

Za refundiranje treba da kontaktiras broj sa tog dokumenta (imaš za gomilu država, ja zovem bilo koji evropski, al svi idu u isti ofis) i objasnis im problem. Osoba za Princess zadužena je Audrey Quaggin. Ona će ti uglavnom reci da sam organizujes sve i da će oni da plate.
Ako je mala cifra u pitanju, mozes sam da platiš lečenje pa da im pošalješ račune na mail zajedno sa izveštajima i svim nalazima. Meni nisu nikad tražili originale poštom da šaljem, al nije isključeno da mogu da traže. Ne moraš ništa prevoditi i računi mogu biti u dinarima, oni svakako reše to.

Ako je veća suma u pitanju, onda das bolnici njihov kontakt i oni dobiju garanciju plaćanja troškova. Kad je garancija primljena, ti nista ne plaćaš, oni će sve rešiti sa osiguranjem.

Ja sam do sada 3 puta koristio ovo, dva puta je bilo sitno (ispod 300eur) i to sam sam platio i dobio refund posle nekih 30ak dana od kada je sve poslato na mejl.
Treći put je bila veća suma (na kraju nešto više od 4 k eur). To je bolnica direkt naplatila, ja sam ostavio depozit u pocetku, pošto sam krenuo pre nego što je primljena garancija. Sve pare su mi vraćene kad je osiguranje poslalo odobrenje. Za lekove sam skupljao sve račune iz apoteka (fiskalne i gotovinske) i to sam posle sve poslao pa su mi uplatili na račun vrlo brzo. Bilo je preko 250eur u lekovima i oko 200 eur za troskove prevoza Novi Sad- Beograd (isto fiskal+gotovinski na pumpi za gorivo). Jedini trošak mi je bio 30$ što je u polisi navedeno kao "deductable per event"

Preporučujem toplo svima Bel Medic u Beogradu. Jesu preskupi, al su brzi i efikasni. Prednost je i što sam ja već probio led pa sada imaju već ideju o saradnji sa našim osiguranjem.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #9 on: 20/February/2016 »
Hvala puno Wolf. Upravo sam se vratio sa ugovora i trebace mi osiguranje za neke intervencije.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #10 on: 21/February/2016 »
Hvala puno Wolf. Upravo sam se vratio sa ugovora i trebace mi osiguranje za neke intervencije.


Taman da cujemo i tvoje utiske. Ako treba neki savet, javi.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #11 on: 08/March/2016 »
Evo samo da javim da sam sve zavrsio. Poslao popunjen obrazac i skenirane racune. Jedna racun je iznosio 500€ i bice mi refundiran a drugi za zubara od 120€ nece jer sam bio glup pa napisao da sam zub polomio na brodu a osiguranje pokriva samo intervencije nakon broda tj na odmoru, cisto da znaju oni kojima zatreba.

Online lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #12 on: 15/March/2016 »
Gde mogu da nađem šta sve pokriva ovo osiguranje, koje intervencije?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #13 on: 15/March/2016 »
Gde mogu da nađem šta sve pokriva ovo osiguranje, koje intervencije?

Sve ti pise u fajlu koji dobijes od agenta.
Ides na sajt MHGa na adresi https://mhginsurance.com Onda ides na login (coveculjak u gornjem desnom uglu) i dobices MHG portal gde ce ti traziti sifru. Ulogujes se sa imenom i sifrom iz dokumenta koji si dobio (ono Princess2). Pod delom policy wording imas komplet sav info.

Evo stavio sam i na Drive da olaksam... Trebalo bi da radi link.

https://drive.google.com/file/d/0B4TurPtS4Nl_Q2ZOd1JMdldZaVE/view?usp=docslist_api

Tu imas detaljno “policy” i spisak onoga sto se smatra “major” surgery. Manje procedure naravno nece sve navoditi...mislim da ih ima previse. Najbolje je kontaktirati agenta osiguranja pre bilo kakvog lecenja.
Meni su uz FESS (ciscenje polipa u nosu) pokrili i operaciju za devijaciju nosa koju imam od kada znam za sebe,cisto da se uradi sve kako treba, tako da ne verujem da cepidlace mnogo. Vec su mi rekli i pre da su njima cene lecenja kod nas relativno smesne.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline BUNTOVNIK

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: MHG Benefits - Vacation Medical Plan
« Reply #14 on: 03/February/2017 »
jako dobro citao sam ovo pre nego sta idem na brod i pricao svima iz  bivse jugoslavije  da postoi ovo oni ni su ni znale ..e sad meni treba  vec sam nazvao telefon nihove kancelarije  u hrvatsku  hocu da znam jel ima neki meil tako da i pisem i salem racune da ih ne zovem svaki put posto je skupo