Author Topic: Alexica, Assistant Waitress, Carnival  (Read 2154 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Alexica, Assistant Waitress, Carnival
« on: 05/September/2015 »
Korisničko ime: Alexica
Država: Srbija
Spol: F
Kompanija: Carnival
Pozicija: Assistant Waitress


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Uglavnom su neki poznanici isli, onda sam se raspitivala preko interneta i na kraju je jedna bliska drugarica otisla, pa sam imala informacije iz prve ruke.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Dosada prvenstveno i to sto nisam mogla da se zaposlim godinama sa zavrsenim fakultetom. Avantura i putovanja.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment power iz Zagreba zato sto je i drugarica isla preko njih, radili su za Carnival na koji sam htela da idem i vrlo se brzo islo od trenutka prijavljivanja.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival, Assistant Waitress, zato sto su uglavnom radili intervjue za tu poziciju. Nikad nisam radila kao konobarica. Tako da nisam imala iskustva.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao nekih 5 min i saznala sam odmah da sam prosla. Bila su neka standardna pitanja tipa Zato zelis da radis na brodu, da li znas nekoga ko radi za nas, sta si pre radila… Saslusao me je potpisao papir i to je bilo to.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Veliki.
850 eura agenciji za proviziju i kartu
160 dolara viza
200 eura lekarski
Put u Zagreb i spavanje
Kupovanje nekih sitnica pred put
Sigurno oko 1.500 eura

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Zahvaljujuci drugarici i ovom forumu znala sam tacno sta treba da nosim. Nesto malo garderobe, puno vesa i carapa.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Cudno. Nisam toliko bila izgubljena, za ceo ugovor sam se izgubila samo jednom i to prvi dan. Secam se samo da sam usla na brod i videla plavu zavesu Crew Only :D
Uopste mi nije bilo jasno sta je to. Svi koji ste bili znate da kad dodjete sve se desava u zurbi, MSA, CTC… juri tamo, potpisuj ovo, potpisuj ono…nisam znala gde je levo.
Dobila sam privremeno staff kabinu u kojoj sam bila sa nekom filipinkom koja je bila muzicar a koju sam inace znala iz hotela u kome sam provela 6 dana.
 Posto sam znala da je kabina privremena nisam se raspakovala a nije ni ona jer je cekala coulpe kabinu tako da je u kabini bio haos sa dva kofera na podu.
Nisam imala vremena da razmisljam nista. Dok smo sredili formalnosti, otisli po uniformu i odmah u vatru na lido. E tad sam se osecala izgubljeno plus mi je bilo muka od ljuljanja broda pa sam povracala, Boze sacuvaj :D
Cistila stolove pa usla unutra u dish wash pa ne znam na koja vrata da izadjem, haos. Sve u svemu to se sve sredilo vec prve nedelje, posle je bilo ok.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Ma nemaju oni vremena za to. Sve moras sam ili te neko uputi od onih koji su tu dosli pre tebe.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Supervizor, kad sam tek stigla.
Prvi dan sam bila na lidu kasnije staff mess. Nas troje novih je doslo i bilo je jos tri devojke iz Bugarske, Perua i Rumunije. One su nam pomagale i upucivale nas kako i sta.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nije mi smetalo i uopste se nisam osecala ograniceno. Brod je veliki, stalno sam mogla napolje a i toliko radis da ne znas gde je levo, nema se vremena za razmisljanje.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ne. E sad jako je zanimljivo ovo pitanje za mene jer kad god sam citala ove price veterana cudila sam se kako su svi pisali (asst. waiteri) da nisu zadovoljni zaradom.
Ja sam pre broda razmisljala pa dobro to je oko 100.000 din kod nas, oko 850 eura a nemas troskova, aliiiiii kad sam dosla tamo i kad sam videla kolikoooo se radi hmmmm…nije dovoljno ali dobro, trazli ste-gledajte.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji. Ali kako je sledeci korak Asst. team waiter i dinning room nisam se uopste trudila oko toga. Htela sam sto vise na prvom ugovoru da uzivam bez dinninga.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Fenomenalno!!! Ako je ista bilo dobro to je drustveni zivot. Non stop neke akcije zurke, crew bar, open deck….zaista odlicno!

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Hmmmm… Ima svakakvih, i to je specificno, citala sam jako puno na forumu o tome i trudila sam se zaista da nemam predrasude ali ljudi moji ima toliko zlih ljudi tamo da je to neverovatno.
Ima ih i ovde, ima ih svuda ali tamo si prinudjen da budes sa njima non stop.
Sa moje tacke gledista najgore su mi se pokazali rumuni. Zlo zivo! Jako cudni ljudi. Opet ne bih rekla za sve, obe cimerke su mi bile rumunke i sa jednom devojkom sam se jako lepo druzila ali ono ostalo budi Bog s nama. Ne znam zasto, jako lose iskustvo imam sa njima.

  • Kako biste opisali putnike?
Debeli, gladni, zeljni svega. U principu jako ljubazni i jedina ali jedina stvar u kojoj su bolji od nas je ljubaznost. Ostalo ne bih da komentarisem.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
O daaaa. Kad sam bila u back dinnig room_u imala sam stalno vremena izmedju rucka i vecere a kasnije u room service-u sam radila od 15:30 do 3:30h sto je znacilo da sam svaki dan napolje. Bukvalno sam isla svaki ali svaki dan.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Da, Puerto Rico i St. Marteen. To su mi bile luke svake nedelje pa sam uzivala.
Puerto Rico je bozanstven, tako veseo grad a St Marteen divan, sa divnim morem i mestima za dobru kafu i rucak.
Imala sam omiljeni kafic tamo u koji sam isla svake subote kad smo bili tamo.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Uh ima ih dosta. Prvenstveno i za mene najbolje iskustvo je zivot u multikulturalnoj sredini. Na drugom mestu putovanja, sva ta mesta na koja verovatno nikada ne bih otisla.
Brod je isto jako dobro mesto za jacanje, mislim na psihu. i naravno zarada.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Jedina losa strana za mene je nemanje vremena za odmor.
U slobodno vreme ili imas trening ili meeting ili drill ili cabin inpection…aman ljudi hocu da spavam! Zaista je jako malo vremena za odmor, to mi je jedino smetalo.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Ooo daaaaa! Svako treba da proba. Mnogi su davali otkaze i odustajali, mnogi jedno 15ak ljudi dok sam ja bila tamo.
Uvek imate gde da se vratite. Ali ovo nije samo posao, tu je mnogo stvari sa strane, to je zivot. Usponi, padovi, razocarenja… ma ima svega.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Ako se dvoumite, prelomite i krenite. Ne pruza se svima sansa da dozive brodski zivot, verujte neponovljivo je a i imacete o cemu da pricate unucima ;)

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Take every chance you get in life, because some things only happen once! <3
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Alexica, Assistant Waitress, Carnival
« Reply #1 on: 05/September/2015 »
:clapping:
Aha! Postade veteranka! :uzdravlje:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Alexica, Assistant Waitress, Carnival
« Reply #2 on: 06/September/2015 »
Bravo Alexica... :clapping:

"It always seems impossible until it's done"