Author Topic: Oswald, Carnival, Asst. Waiter  (Read 22887 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #15 on: 31/December/2009 »

Ti jedan vrlo drzak decko, i sto je gore po tebe, fino ces da prodjes na brodu. Tako svi iz Head office-a u Carnivalu kazu, a ti se ovde sad pravis pametan  oT
Kad odes, i vidis, onda pricaj  ;)
Za sad, bi trebao da citas forum  :rtfm:
Uopste ne cijenis sta vam mi veterani ovde pisemo. Mislis ti da sam ja svoje postove pisao zbog sebe?  :pop1:

Bravo seaman care,uz tebe sam 300%
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #16 on: 31/December/2009 »
pa to znam ali pitam opcenito sad :P
meni je svejedno kolko sam samo da znam odprilike :)
jer neki kazu 8 nekih 6 :S

Ako ti u ugovoru ne piše kada ti završava i kada ti je EOC (End of Contract) date, onda si sam kriv ako ostaneš i godinu dana.
Ako digneš glas i poželiš otići kada ti misliš da bi trebao, onda ćeš dobiti otkaz.
Vidio sam kako tu igru igra kompanija, bez imalo obzira.

Možeš otići na nekakav "emergency" kada hoćeš, ali pitanje je hoćeli te primiti nazad.
Samo će ti govoriti da čekaš da se otvori mjesto u rotaciji, unedogled.

Radije će primiti novog čovjeka, nego riskirati da im opet složiš nekakav "emergency".

Nekoliko puta sam i sam tražio odlazak poslije 6 mjeseci, pa je i sam kapetan morao sudjelovati u prepiski i urgirati da me puste.
Kompanija bi te inače držala na brodu dok ne ostariš, briga njih, samo da im se ne komplicira rotacija.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #17 on: 01/January/2010 »

Ti jedan vrlo drzak decko, i sto je gore po tebe, fino ces da prodjes na brodu. Tako svi iz Head office-a u Carnivalu kazu, a ti se ovde sad pravis pametan  oT
Kad odes, i vidis, onda pricaj  ;)
Za sad, bi trebao da citas forum  :rtfm:
Uopste ne cijenis sta vam mi veterani ovde pisemo. Mislis ti da sam ja svoje postove pisao zbog sebe?  :pop1:

cjenim ja sto vi pisete ovdje ali ne cjenim kad mi se neko prepotentno obraca
ugl.sve ok kuzim ja meni nie bed ostat duze
nebi vjerovao forum sam cijeli procitao
i ako je tebi ono bilo drsko onda ti stvarno neznas sta je drksost
gle sve oke ;) samo mi je suzi bila govorila da je 6 mj.ugovor pa sam to zapamtio
a da ti ako zelis mozes produzit na 8 i to je to ;)

Offline vragolan

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #18 on: 01/January/2010 »
Ako ti u ugovoru ne piše kada ti završava i kada ti je EOC (End of Contract) date, onda si sam kriv ako ostaneš i godinu dana.

Kol'ko je to cesta pojava da u ugovoru ne pise EOC datum?
Ako bi neko pre sastavljanja ugovora trazio da mu se upise EOC datum da l' bi uspeo u tome il' bi kod onih od kojih to trazi samo izazvao jednu od sledecih reakcija  :D:rofl: ili  :sprda: ?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #19 on: 01/January/2010 »
Kol'ko je to cesta pojava da u ugovoru ne pise EOC datum?
Ako bi neko pre sastavljanja ugovora trazio da mu se upise EOC datum da l' bi uspeo u tome il' bi kod onih od kojih to trazi samo izazvao jednu od sledecih reakcija  :D:rofl: ili  :sprda: ?

U ugovoru od Disneya sam uvijek imao EOC u ugovoru, a kod Princessa nijednom, pa sam znao tražiti emailom potvrdu o dužini ugovora, prije nego bi krenuo, i par puta su mi napisali, kada sam već prekoračio odmor, i ostao par tjedana duže od predviđenoga.
Tada bi pred kraj ugovora otišao sa tim emailom u crew office, i imao bih sa čime mahati.

Jedno je sigurno, ako odete na brod bez EOC na ugovoru, nemate se na čega pozvati.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #20 on: 02/January/2010 »
i sto je gore po tebe, fino ces da prodjes na brodu.

kako ovo mislis druze?tak zafrkano ha?mada,ne bojim se tekog rada al da znam.SRETNA TI NOVA GODINA I SVE NAJBOLJE.i samo nastavi sa pisanjem,svaka info je dobrodosla,kak pozitivna tak i negativna,nije tamo med  i mlijeko    :uzdravlje:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #21 on: 02/January/2010 »
kako ovo mislis druze?tak zafrkano ha?mada,ne bojim se tekog rada al da znam.SRETNA TI NOVA GODINA I SVE NAJBOLJE.i samo nastavi sa pisanjem,svaka info je dobrodosla,kak pozitivna tak i negativna,nije tamo med  i mlijeko    :uzdravlje:

Sretna Nova i tebi i tvojoj supruzi  :uzdravlje:
Pod ovom recenicom sam mislio, da tamo nema mjesta za ni najmanji oblik drskosti, tj. samo da sam sebi mozes skociti u stomak, nikome drugom. To je pogotovo izrazeno u Restaurant dept. jer je veliki pritisak, i imas brdo supervisora nad glavom, i svako ceka da samo malo budes drzak, da ti napakuje nesto.  :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #22 on: 02/January/2010 »
Sretna Nova i tebi i tvojoj supruzi  :uzdravlje:
Pod ovom recenicom sam mislio, da tamo nema mjesta za ni najmanji oblik drskosti, tj. samo da sam sebi mozes skociti u stomak, nikome drugom. To je pogotovo izrazeno u Restaurant dept. jer je veliki pritisak, i imas brdo supervisora nad glavom, i svako ceka da samo malo budes drzak, da ti napakuje nesto.  :deda:
pa da,slazem se stobom.niko od nas ne ide da pravi probleme al vjerujem da cesto znaju covjeka isprovocirati i da moras imati konjske zivce da se sve to izdrzi.nista,samo iskljucit emocije,koliko je to moguce,slusat sta ti se kaze i to i raditi  i to je to.meni ce opet,bar se nadam,biti koliko toliko lakse jer ce biti sa suprugom.pa cemo se tjesit  :-*

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #23 on: 06/January/2010 »
Ako ti u ugovoru ne piše kada ti završava i kada ti je EOC (End of Contract) date, onda si sam kriv ako ostaneš i godinu dana.
Ako digneš glas i poželiš otići kada ti misliš da bi trebao, onda ćeš dobiti otkaz.
Vidio sam kako tu igru igra kompanija, bez imalo obzira.

Sefe,a na kojem ugovoru treba da bude EOC?
na ovom sto ovdje potpisujemo ili na brodu.
kako sam shvatio,jos jedan na brodu potpisujemo.
hvala

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #24 on: 06/January/2010 »
Dino, taj EOC ti zavisi od kompanije do kompanije...koliko ja znam to na Carnivalu nigdje ne piše...samo ćeš vidjeti svoje ime na sign off listi negdje oko crew office-a možda mjesec i po prije samog odlaska kući.
 +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #25 on: 06/January/2010 »
Dino, taj EOC ti zavisi od kompanije do kompanije...koliko ja znam to na Carnivalu nigdje ne piše...samo ćeš vidjeti svoje ime na sign off listi negdje oko crew office-a možda mjesec i po prije samog odlaska kući.
 +U+
aha.ok.hvala druze.a sta u slucaju da produze ugovor?kao sto se vec desavalo,kome tad da se obratim?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #26 on: 06/January/2010 »
aha.ok.hvala druze.a sta u slucaju da produze ugovor?kao sto se vec desavalo,kome tad da se obratim?

kome god da se obratiš, pitat će te da doneseš ugovor, a onda će te pitati da pokažeš gdje u ugovoru piše da ideš doma na taj i taj dan.  :rtfm:
To ti je tako na Princessu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #27 on: 06/January/2010 »
kome god da se obratiš, pitat će te da doneseš ugovor, a onda će te pitati da pokažeš gdje u ugovoru piše da ideš doma na taj i taj dan.  :rtfm:
To ti je tako na Princessu.
znaci,suti i radi dok se ne smiluju i kazu:decko ides kuci  oT

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #28 on: 06/January/2010 »
na carnivalu se lahko dogovoriti kako mi kaze prijateljica
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Oswald, Carnival, Asst. Waiter
« Reply #29 on: 08/January/2010 »
 ::yes::