Author Topic: Nema ukrcaja bez STCW certifikata u shop Harding Brothersa  (Read 4237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blackcars

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
30.08. poslan sam od gift shop kompanije Harding Brothers da odem u Grcku na njihov trosak i zavrsim STCW kurs u (Ateni Piraeus) ustanova naziva  Cosmos nautical trenning centar.
 Trening je trajao 8 dana tj. 5 dana Basic Safety course, 1 dan Securty Awareness i 2dana Crowd and. Crisis.Trening nije tezak ali predavanja su vecinom na grckom ali trudili su se  objasniti mi maksimalno ono najvaznije na engleskom jeziku obzirom da od nas 5 u grupi ja sam bio jedini stranac,i grcke kolege su mi pomogle time sto su pricali na engleskom.

Nakon sto sam zavrsio Stcw kurs rekli su mi da ce certifikat poslati mojoj kompaniji u roku od 3 tijedna.
Ja se tu puno nisam bunio vec sam javio Hardingu da sam zavrsio sa kursom te da ce dobiti moj certifikat,oni su mi poslali cestitke i pozdrave i rekli da mi je ukrcaj za dva dana 11.09. u portu Lavrio nekih 60km od Atene tocno u 08:30 cekat ce me Port manager.

Ustao sam u 5 u jutro kao vampir i primjetio herpes na usni velicine slovenije na karti,reko super prvi dojam cu ostaviti na managera.Jedva sam naso autobus koji ide iz Atene za Lavrio port i koji kosta 5 eura.za razliku od taxi sluzbe koja bi mi uzela najmanje 100 eura.
Veoma je tesko snalaziti se po Ateni ne toliko zbog jezika vec zbog cirilicnog pisma,sve ulice i autobusne linije ispisane su cirilicom koju ja ne poznajem a vozaci autobusa kad ih pitas nesto na engleskom odgovaraju na grckom ili ti daju pisane upute naravno opet na cirililici, naravno izgubio sam strpljenje i pocele su psovke i onaj balkanac u meni se probudio iako sam rodjeni Zagrebcanin zivio i studirao na beckom sveucilistu.

Dolazim u Port Lavrio skoro pa na vrijeme,vidim brod Celestyl Cristal i rekao to je to,nikav port manager me nije ceko, rekli su mi na ulazu da ne moram prolaziti imigracisku provjeru nego da samo odem na brod i da ce mi tamo sve objasniti.Usao sam na taj brod i vec na ulazu vidim sve do jednog Filipinci,ja nabacio neki osmjeh ali kad su me poceli ispitivati na engleskom koji nikad u toj varijanti nisam cuo sa cudnim gotovovo nerazumnim naglaskom uhvatila me nervoza.
U glavnom rekli su mi ostavi torbu i uzmi dokumente te podji zamnom,usao sam u tu skucenu kancelariju i zena mi je dala da popunim neke papire te da joj predam medical, putovnicu i STCW certifikat koji ja jos nemam, odmah su pozvali moga managera shopa za kojeg se ispostavilo da je djevojka od mozda 20 godina sa jako slabim egleskim jezikom i sa upitnim kvocjentom inteligencije. Ali vrlo lijepa, odmah sam pozalio sto nisam konkurirao za managera nego za asistenta u gift shopu, dakle moja preporuka za buduce kandidatete engleski nije toliko vazan ali gledajte da vam ponude sto bolje pozicije.

Da ne skrecem s teme rekli su mi da bez STCW certifikata ne mogu biti ukrcan na brod, moja menadjerica je samo stajala i gledala sa strane , ja im pokusavam objasnit da ce moj certifikat stici na brod kroz nekoliko dana i da ja zbog te situacije nisam kriv te da je Harding upozeren da ce dobiti certifikat kroz nekoliko dana ali da su me oni poslali na brod bez njega te da ja nisam ocekivao ovakve probleme.Drzali su me jedno 3.sata bez vode i stolice da cekam nihovu odluku koja je na kraju bila napusti brod, fino me ispratila menadjerica i rekla da me ceka vani port menadjer. Nista ja pomalo u soku brojim kolko imam para i razmisljam hocu li imat gdje spavat.Port menadjer vice hallo Croatian boy ja ti ne mogu pomoc to nije moj problem vec tvoj i Hardingov ja zurim na brod i ciao zdravo boook jos i mase, uopce ne znam od kud mi mirnoca  vjerojatno sam ostario mozda da je bilo par godina prije smjestio bih ga u kolica ali imao sam vecu zelju zapalit cigaretu i vidjet sta cu.

Pouka za buduce kandidate uzmite para za ne daj boze i pokoju kreditnu karticu,ne vjerujte nikom ko se smije bez razloga.

Otisao sam nazad na onaj autobus s kojim sam dosao u Lavrio koji je malo selo i nema nista osim tog porta, tako da nisam ni mogao zvati ili kupiti neku karticu s kojim bi zvao emergency office Harding Brothersa.
Nakon 2 sata stigao sam nazad u atenu te sam sjeo i popio hladno pivo i trazio sifru da se spojim na net te da posaljem ovim ‘britacima' kakav e-mail. Opustio sam se i poslao ljubaznu poruku da me upute sto da dalje cinim, brzo su mi odgovorili da im je jako zao zbog svega sto sam prosao danas te da ce mi javiti sto i kako dalje .za jedno 30 min dobijam novu poruku dali mogu pitati u hotelu u kojem sam proveo predhodnih 11 dana jel moguce uzeti jos par dana dok se stvari oko mog ugrcaja ne sloze.

Nista vec pomalo pripit uhvatio sam svoje torbe od 30 kila i nesto vrecica i put pod noge do hotela, teperatura zraka u Ateni 40.bez oblacica. Crko sam kleo sam psovao sam na svim jezicima sve nacije rase i predsjenike svih republika , skulirao sam se pred hotelom mokre majce kao pod tusem ali pristojan ulazim u hotel u kojem radi jedna jako zgodna crnka plavih ociju.no o grkinjama drugom prilikom. Kaze da mogu dobit nazad svoju sobu.
Posaljem Hardingu e-mail da je moguce rezervirat, a oni meni kazu da zbog mojeg strpljenja i mirnoce koju sam pokazao i zbog toga sto je njima jako zao itd. da mogu birati ostanak u Ateni 7 dana puni pansion ili da ce mi odmah rezervirati hotel blizu aerodroma i osigurati avionsku kartu za Zagreb.

Naravno pristao sam na hotel u Piraesu Ateni jel bi povratak kuci pa i na 7 dana bio pakao obzirom da bi me prijatelji i familija psihicki pojela tipa vidi ga prije doso nego oso a mozda bi odustao od broda iako mi je ovo opcija tek toliko da skupim inernacionalno iskustvo i  odem u UK naci bolji posao.

Tako da sam se naspavao u hotelu nabacio japanke narucio hranu u sobu i pijuckam pivo na balkonu a ovi iz hardiga probat ce zavrsit certifikat do petka kada cu se uz boziju pomoc ponovno ukrcati.

Sve je na kraju dobro proslo mene je u biti najvise iziritirao port menadjer koji me oslovljavao sa Croatia boy umjesto da se ponio kao covjek i pruzio ruku i predstavio se  imao malo razumjevanja za covjeka koji prvi put dolazi na brod no dobro provest cemo 6 mj. skupa na brodu pa ce ga Croatian boy nauciti osnovama kulture i postovonja naravno bez nasilja.
Isprika na mogucim pravopisnim pogreskama pisem na mobitelu u Wordu.

Pozdrav iz Atene!


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :clapping:  :clapping:  :clapping:

Ovo se čita kao roman  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Pravi krimi brate ne bih ti bio u cipelama . :pop:

Offline blackcars

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Hahahaha a je malo vuce na roman, sta da radim,sad samo fali puknut menadjericu da roman dobije i ljubavni zaplet a i da im oprostim za sve  :rolleyes:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Sedam dana odmora u Grčkoj na račun kompanije vjerujem da itekako vrijedi par sati stresa  :rofl: Sretno i živio, mirno more  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline blackcars

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Hvala legionnaire007 eto koliko su posteni ovi iz Hardinga da su me cak pitali dali trebam nesto para, na sto sam im se zahvalio i rekao da imam.

Eto samo da jos javim da sam danas preuzeo Stcw certifikat i dogovoren mi je ukrcaj za 18.09.u portu Lavrio.

Jos samo molim boga da na brodu ima nesto ljudi iz ex Yu da imam skime pivo popit kao covjek  :uzdravlje:

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
aj sad malo o grkinjama  :party:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Hvala legionnaire007 eto koliko su posteni ovi iz Hardinga da su me cak pitali dali trebam nesto para, na sto sam im se zahvalio i rekao da imam.

Eto samo da jos javim da sam danas preuzeo Stcw certifikat i dogovoren mi je ukrcaj za 18.09.u portu Lavrio.

Jos samo molim boga da na brodu ima nesto ljudi iz ex Yu da imam skime pivo popit kao covjek  :uzdravlje:

Oni su pošteni k'o i svaka k**va ali ti si zaista prepošten - skidam kapu :) Osobno bih ih izmuzao maksimalno, zato me zivot nikad i nije stavio u takvu situaciju  :rofl: Kako je u Grčkoj?
Once a sailor, always a sailor.