Author Topic: Lijekovi tamo nisu bas nesto, doktorica me savjetovala da ponesem od kuce  (Read 2110 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gabrijela

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Pozdrav ekipa, evo molila bih malo iskusnije da pomognu ako mogu sa kojom informacijom.
Na prvom ugovoru bila sam jako oprezna te nisam nista od lijekova nosila jer me dosta ljudi strasilo da nije dozvoljeno.
na brodu tokom cijelog ugovora zalila sam sto nisam uzela nesto od kuce posto imam migrene i ceste upale grla itd... a lijekovi tamo nisu bas nesto, doktorica me savjetovala da uzmem lijekove od kuce od sljedeceg puta posto njihovi mi bas nisu pomogli! !

E sad, moje pitanje je... Kakve i koju kolicinu ja mogu uzeti od lijekova??
Dakle ono sto ja zelim ponijeti su neke na recept tablete za bolove, antibiotik itd... te neke bez recepta za gripu, gelovi i kremice za masazu, bolove u misicim, ledjima,vitamini itd... te imam vise kutijica pilulica koje uzimam te moram uzeti zalihu ...    :hmm: kakva susu vasa iskustva, hocu li imati problema? Letim u nedelju...  :pilot:

Online zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: LIJEKOVI NA AERODROMU
« Reply #1 on: 23/September/2015 »
Ja ih uvijek nosim sa sobom i nikad nisam imao problema.
Sve lijekove stavljam u veliki putni kofer i to je to.
plovim

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: LIJEKOVI NA AERODROMU
« Reply #2 on: 23/September/2015 »
Samo neka budu u originalnoj ambalaži (da ne bude da nosiš neke silne tabletice, a ne zna se šta su).
I ja bih na tvom mestu poneo i te recepte, čiiisto za svaki slučaj da imam pokriveno papirom, mada 99% niko neće ništa pitati.

E sad... ako su to neke stvarno velike količine (ali nemam ideju koja količina lekova bi izazvala sumnju), pa te izdvoje za inspekciju prtljaga, samo objasni da ideš na brod na dug period, pokaži LoE i recepte i trebalo bi sve da bude OK.

Offline Gabrijela

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: LIJEKOVI NA AERODROMU
« Reply #3 on: 23/September/2015 »
Samo neka budu u originalnoj ambalaži (da ne bude da nosiš neke silne tabletice, a ne zna se šta su).
I ja bih na tvom mestu poneo i te recepte, čiiisto za svaki slučaj da imam pokriveno papirom, mada 99% niko neće ništa pitati.

E sad... ako su to neke stvarno velike količine (ali nemam ideju koja količina lekova bi izazvala sumnju), pa te izdvoje za inspekciju prtljaga, samo objasni da ideš na brod na dug period, pokaži LoE i recepte i trebalo bi sve da bude OK.

Nema recepta danas sve kompjuterski samo me poslali u ljekarnu pokupit kutijice    :hmm: ah dobro, budem ja to sve skrpala u prtljagu!  Skupa sa nekim higijenskim petrepstinama,  wish me luck!!!  :run:

Hvala decki  :wave: