Author Topic: My Happy Story  (Read 13310 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
My Happy Story
« on: 24/September/2015 »
Eh da i ja prenesem svoju pricu... koja je trajala 4 mjeseca...  jeste da je prica malo dugacka, ali isplati se procitati gdje te zivot moze odvuci...

Nakon 10 mjeseci istrazivanja i citanja ovog foruma otisao sam na brod 08.05. (na foto koledz) pa onda 25.05. na brod, Carnival Fantasy.
Na koledzu sve laganica, uzivanje, kao godisnji odmor... pa onda na brod, suociti se s realnoscu, totalno drugacije nego na koledzu...
Prvih par dana na brodu naravno kao i svako, pogubljen, ne znas gdje ides a svi ostali ti izgledaju kao da trce negdje, svi znaju gdje idu samo ti lutas kao lud.
Ali ja sam se jako brzo snasao, buduci da sam jako mlad (21) i snalazljiv, za 3 dana sam vec pohvatao sve precice i sve stvari oko posla fotografa. U timu je bilo 6 fotografa s balkana.
Prva menadjerka sra*e zesce, ubijala me rasporedom jer sam joj stalno odgovarao, jednostavno nisam mogao da sutim na nepravdu (balkan style), ali srecom bila je tu samo mjesec dana, onda poslije nje dolazi menadjer iz hrvatske, lik kralj, dok je on bio menadjer maximalno sam uzivao, lik mi je davao extra raspored jer je vidio da se trudim i dajem mu dobre brojeve, fotke prodajem dobro u galeriji, i bas me gotivio, taj mjesec i pol sam uzivao, poslije njega stize menadjer rumun, pametnjakovic i ne cijeni ljude koji se trude i donose pare nasem departmentu, samo cijeni filipince koji smekaju i uvlace mu se u gu*icu...

Opcenito, zivot na brodu mi se svidio i sve je extra samo sto sam ja dobio shitty brod koji je isao cijelo vrijeme samo freeport i nassau, i onda svakih 50 dana po 2 puta u grand turk i half moon cay, i to je to, plus foto tim je bio sra*e sto se tice izlazaka, niko se ni sa kim ne druzi, svako ide napolje samostalno, i to me smorilo, pa sam se morao vecinom druziti sa ostalim departmentima, vecinom sam bio sa entertainment departmentom...

Slobodnog vremena kao fotograf u portovima sam imao manje nego sam ocekivao, ali posto sam imao bukvalno samo 2 porta, dosadilo mi je tako da sam vecinom ostajao na brodu poslije mjesec dana, teretana, spavanje itd...

Nego da predjemo na zanimljiviji dio mog ugovora.
Tokom cijelog ugovora djevojke(gosce) su me progonile po brodu svaki kruz, naravno dosta njih izgleda jako dobro ali ni u jednoj od njih nisam vidio da su vrijedne da riskiram nesto da izgubim posao... a onda 15.08. u popodnevnim satima, pocinje novi sedmodnevni kruz, prvi dan kruza, gosti se tek ukrcavaju, moj raspored da slikam deck od 13:30 dok ne nakupim 200 slika, ja sa obicnim objektivom i flashom a prijatelj sa tele lensom pa to odradjujemo zajedno.

Izlazimo mi na lido deck i pocinjemo da slikamo... nakupimo po 190 slika obojica i kako idemo prema nazad bacim ja pogled na jednu djevojku koja je sjedila sa mamom i nanom za stolom na lidu.
Ona zamisljena i gleda u pod, a njena mama pogleda u mene, ja se nasmijesim a ona prenese svojoj kcerci da je ja gledam, a ja kako idem napred i dalje gledam u nju, ne gledajuci napred gdje idem, ona dize glavu i gleda u mene smjesi se, a ja baksuz zapucam se u stolicu i padnem sa sve kamerom i flashom.
Na svu srecu nista nisam razbio od opreme, ustajem ja i govorim samom sebi, sada kad si se osramotio sada fino ustajes i ides da pridjes toj djevojci, i tako je i bilo, pravac pred njih, bacim nekih par fora i sala i tako ostanem s njima 15-tak minuta pricajuci s njima, poslije toga pozdravim se s njima i kazem da se vidimo poslije... odem lagano da se istusiram, i onda malo odmorim i slijedi dril i sve ostalo...,

Poslije toga setup portreta i onda od 19h pocinjem pucati na portretima. Ide ona i pravi se da me ne vidi (stidna bila), a ja joj se javim, nakon toga stize i njena mama i pozdravlja me i kaze mi, ,, ok idem ja u kazino, neka ona ostane tu kod tebe,, ja pomislim u sebi, kakva kul i luda mama, uslikam je ja i kazem joj da ne smije se puno zadrzavati kod mene jer security odmah prolazi pored da vidi sta se desava jer stalno su me pratili, uvijek se djevojke zaustavljale dugo na mojim portretima...

I tako svaku noc, dan, jutro ona je dolazila po galeriji iako joj ne treba nista samo da bude blizu mene, i onda sam i ja to osjetio, da je ona ta jedna djevojka zbog koje bih smio riskirati nesto da imam nesto vise s njom... mada cak i kada smo u portu, nije bilo mjesta gdje mogu biti s njom sam a da me niko ne vidi, jer imali smo grand turk koji je toliko tiny da nemam pojma sto se zove grand, i gdje god da odes uvijek ima neko od crewmembera koji ce te prijaviti ako te vide s goscom..., onda half moon cay, cijeli brod izadje na otok i ako si s bilo kojom zenskom logicno je da je gosca jer je samo nas brod tu i tu nema sanse da mozes sta muljati s gostima, a treci port je nassau, a do  nassau su se vec dogodile vece stvari, tako da nisam imao potrebe da planiram kako da je vidim u nassau.

Iako zvuci nevjerovatno ovo sve, ali sve je bilo tacno kako pisem, toliko smo se pronasli jedno u drugom u tih 5 dana i osjetili oboje da je "to - to".
E sada dolazi glavni dio, Ona je mene stalno pitala sta ce se desiti s nama poslije kruza, jer ona ide kuci a ja ostajem tu a ona stvarno ne zeli da me napusti, stalno me to pitala, tad sam ja odlucio da je to to, prekretnica u zivotu, najvaznija za moju buducnost.

Zaprosio sam je i rekao sam joj da dajem otkaz sutradan u Nassau, naravno pristala je i prije nego sam izgovorio sve do kraja.
Ta prosidba je bila samo od uzbudjenja i svega (prava prosidba sa prstenom je bila poslije, doci cu do tog dijela), A usput moram da kazem da su me i njena mama i nana nenormalno zavoljele tokom kruza, jer i one su vecinom bile s nama skupa kad smo pricali jer je tako bilo manje sumnjivo za security.

I tako dam otkaz , sutradan Nassau, spakujem se idem na aerodrom,  a ona imala shore ekskurziju rezervisanu na koju nije ni otisla jer je htjela mene vidjeti prije nego odem, bila je na junkanoo plazi a ja kazem liku koji me vozio na aerodrom da mi stane tu da je vidim par minuta, izadjem, fakticki istrcim tu se vidimo 2 min i ja nazad u taksi za aerodrom.
Nakon toga salje mi poruku na facebook njena mama, gdje si gdje se nalazis, i ja kazem da sam na aerodromu, kad odgovara stizemo za 20 min, i dodju sve 3 na aerodrom da budu sa mnom ta 2 sata dok cekam let, provedemo i tu nezaboravnih 1h i rastanemo se jedva.

Onda ja javljam svojima da stizem kuci u roku 24h a oni svi u soku sta kako sto sta se deesilo itd, samo im ukratko napisem sta se desilo i sta ce se desiti, onda su se smirili malo jer su uvijek vjerovali u moje odluke.
Dodjem ja kuci i odmorim 2 dana dok je ona jos uvijek bila na kruzu ta 2 dana, otkako je izasla sa broda pa narednih 15 dana smo bili na skype po 8 sati dnevno, dogovarali sve za vjencanje itd.
Njenog oca sam tek upoznao na skype, i on me bas zgotivio odmah.
I napokon dolazi to vrijeme, pakuju se ona, njena mama i njen otac, dolaze svi u moju drzavu (BiH) radi vjencanja. Ljudi su prvi put u Evropi.

Pripreme oko vjencanja i samo vjencanje je proteklo sve perfektno da bolje nisam mogao ni sam zamisliti. I evo me sada sjedim sa svojom Zenom kod mene kuci, pisemo ovu pricu skupa i cudim se kako se zivot nepredvidiv, moze da te baci bilo gdje, ali uvijek moras da ides napred, jer nista ti se nece desiti ako samo sjedis doma i ne radis nista.
Zasada smo kod mene kuci u mojoj drzavi ona i ja, roditelji su joj otisli nazad u USA, predali smo papire i sve za moju vizu, i cim je dobijem idemo tamo da zivimo zajedno, njoj je 19 godina a meni 21  :)

Nemam nista vise da kazem nego veliko hvala forumu jer bez njega ne bih otisao na brod i ne bih pronasao svoju predivnu zenu.
Hvala puno svim clanovima koji su pomagali i koji pomazu i dalje ostalim clanovima, i ljudi nikad ne posustajte, samo gurajte napred koliko god tesko bilo.
Ja nisam otisao kuci jer je posao bio tezak ili slicno, ja sam otisao jer sam napravio zivotnu odluku.

Evo par slikica sa vjencanja   :uzdravlje:






Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: My happy story
« Reply #1 on: 24/September/2015 »
 :clapping:

Sretno mladenci  :uzdravlje:

Sjajna prica!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: My happy story
« Reply #2 on: 24/September/2015 »
:D nek je sa srecom!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: My Happy Story
« Reply #3 on: 24/September/2015 »
Nevjerojatna priča, čestitam i sretno u daljnjem životu  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: My Happy Story
« Reply #4 on: 24/September/2015 »
hvala sefe i ostali  :rolleyes:

a ostao sam duzan dio oko prave prosidbe, to se desilo u BiH, njene prve minute provedene u BiH, tj. na samom aerodromu dok sam je cekao tu sam je i zaprosio, a nekim slucajem se potrefilo da BiH reprezentacija dolazi istim letom pa je sve bilo puno novinara koji su uhvatili nasu pricu tu i stavili prosidbu u sve novine sirom BiH.

evo primjer jednog: http://www.klix.ba/magazin/zanimljivosti/romanticna-prosidba-na-medjunarodnom-aerodromu-sarajevo/150904043?utm_source=facebook

jos jednom  :uzdravlje: svima i kuckamo se drugi put

Offline Lutalica

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: My Happy Story
« Reply #5 on: 24/September/2015 »
Iskrene cestitke, neka vam je sa srecom i sve najbolje vam zelim!!  :clapping:  :uzdravlje: Predivna prica, cudesna :rolleyes:

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: My Happy Story
« Reply #6 on: 24/September/2015 »
Auu, ma bravo !! Zelim vam svu srecu u zivotu !  :run: :clapping: :-))))'
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline Pustolovac

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: My Happy Story
« Reply #7 on: 24/September/2015 »
Bravo care zelim vam sve najbolje u zivotu i mnogo pridoslica :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: My Happy Story
« Reply #8 on: 24/September/2015 »
 :uzdravlje: Sretno mladenci...

Sve to u manje od 7 dana?? stvarno nevjerojatno, ja se inace natezem mjesecima, godinama... :D vi to ekspresno rijesili....

"It always seems impossible until it's done"

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: My Happy Story
« Reply #9 on: 24/September/2015 »
cestitamo

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: My Happy Story
« Reply #10 on: 24/September/2015 »
Cestitke i od mene. Uzivajte i neka vam je srecno! :clapping: :clapping: :clapping:

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #11 on: 24/September/2015 »
Eto kako covek ne moze da zna sta ga ceka na sledecem cosku, neverovatan sled dogadjaja. Takodje sve cestitke i sve najbolje i od mene!!  :)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #12 on: 25/September/2015 »
Sa srecom... najezio si me batice i pricom i slikama. Pozdrav iz Abu Dhabia mozda i ja kakvu zamotanu nahvatam haha

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk


Offline BoškanBoškovic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: My Happy Story
« Reply #13 on: 26/September/2015 »
Koji si ti kralj! svaka cast, strasno dobra prica! sta su ti kuci rekli, kako su primili tu tvoju odluku?

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: My Happy Story
« Reply #14 on: 27/September/2015 »
Cestitammm... Tacno se vidi da znas sta hoces od zivota i znas da donosis odluke.. Neka vam je sa srecom :)