Author Topic: Carnival Cruise Line - Pozicija I/S Manager se preimenuje u IT Officer  (Read 6698 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Evo da najavim kozmetičku promenu u CCL IT departmanu koja stupa na snagu 1.10.2015. godine.

IT pozicije se više ne zovu Information Systems (I/S) Manager, već IT Officer.

Takođe, sve pozicije dobijaju po pola strajpa više, dakle:
  • Assistant IT Officer - strajp i po
  • Senior IT Officer A - dva strajpa
  • Senior IT Officer B - dva i po strajpa
  • Senior IT Officer C - tri strajpa

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
koji si ti? A, B ili C?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
A. Do prethodnog ugovora sam bio asistent, na odmoru mi stigao mail sa čestitkom. :yeah:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
ma svaka cast! to samo znaci da imas jos prostora prema gore...

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
bravo prince...  :clapping: :clapping:

bit ce strajpova do lakta kako je krenulo... :banana:

"It always seems impossible until it's done"

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Heheh. Nadam se da s pola strajpa ide i placa gore.:)

Cestitke na promociji.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Hvala, drugari! :uzdravlje:

Eto, tek sam naručio epolete sa jednom i po crtom, još nisu stigle na brod a igrom slučaja je došlo do ove reorganizacije i napravio sam novu narudžbinu za 2 crte. Storeroom manager me čudno gleda. :giggle:

Offline lumax

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Pozdrav,
ako može samo par odgovora u vezi ovih pozicija:
1. info koliko su plate otprilike po ovim pozicijama?
2. koliko treba da se odradi ugovora da bi se moglo napredovati i to pretpostavljam zavisi od pokazanog znanja i zalaganja?
3. koliko traje boravak na brodu/odmor u Carnivalu za ove pozicije?
4. da li je realno za očekivati da sa extra dobrim znanjem i iskustvom odmah u prvom ugovoru dobije Senior IT Officer A - dva strajpa ili čak viša?

Pozdrav

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
1. Razlike su male, otprilike jedina beneficija je solo kabina za seniora, a plata je simbolično veća uz znatno veću odgovornost - asistent oko 3300 USD mesečno, senior A oko 3500... ostali me ne zanimaju, neću toliko dugo da ostajem.
2. Nema pravila, u mom slučaju unapređenje je došlo nakon odrađenog 3. ugovora, a stvaaarno sam držao "low profile" i priželjkivao da do kraja ostanem asistent.
3. Nema striktnog trajanja, recimo da je prosek 7 meseci na brodu, 7 nedelja odmora, ali je to podložno promeni u oba smera.
4. Nikako. Jedino ako pod extra iskustvom ne misliš na iskustvo iz druge brodske kompanije, mada ni tada nema šanse da bi neko bio postavljen za seniora da vodi brod a pojma nema o primenjenim sistemima, procedurama i načinu rada. Osim na 3 najveća broda, na ostalih 21 Carnival-ovih brodova su samo 2 čoveka u IT-u, ne možeš da upadneš u neku "sredinu" po hijerarhiji - jedan vodi brod, drugi je asistent.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #9 on: 01/March/2016 »
Xm, I nisu neki uslovi. 7 meseci on je mnogo, bar po mom misljenju. Ja sam na Aidi, mnogo su bolji uslovi a Aida je u okviru Carnivala..

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline lumax

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re:
« Reply #10 on: 01/March/2016 »
Xm, I nisu neki uslovi. 7 meseci on je mnogo, bar po mom misljenju. Ja sam na Aidi, mnogo su bolji uslovi a Aida je u okviru Carnivala..

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Hope..,
ako može mali više kad si pomenuo bolji uslovi.
Bolja plata? Kabina?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ja sam prethodna 2 ugovora produžio (dakle, na lični zahtev) na 10 meseci. Imao sam tako dobre brodove i sjajne destinacije, bilo je pravo uživanje. Jednom kada sam sredio sve goruće probleme po dolasku na brod, dalje sam samo sve fino održavao, bilo je veoma opuštano i lagano, slobodnog vremena na pretek.
Sa te strane sam veoma zadovoljan Carnival-om, nikakvog stresa i pritiska. Osim u dry dock-u koji je pravi mali pakao za IT, ali to je sasvim posebna priča.
Nemamo apsolutno nikakvog dodira sa gostima. Entertainment Technical se brine za TV sisteme. Guest Services za Internet Cafe. Electronic Officer je zadužen za bridge i engine sisteme, kao i PBX i desk telefone. Nama ostaju serveri, mreža, PC računari, POS oprema, štampači, satelit, VoIP, korisnička podrška. Ako je brod kvalitetno održavan, nema potrebe za više od 2 sata efektivnog posla dnevno, ne računajući podršku embarkation-u koji su udarni dani za IT.
Malo-malo pa čujem da su u toj-i-toj kompaniji ugovori na toliko meseci, u toj-i-toj plata je tolika... Šta znam, ne jurim brodsku karijeru, ovih nekoliko ugovora sam se baš lepo proveo, naputovao, zaradio koliko sam isplanirao da zaradim... sad samo da odlučim da li mi je ovo poslednji ili idem još jedan i meni dosta.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #12 on: 01/March/2016 »
Pa na aidi je permanent ugovor, oko 2500eur neto se prima, bruto je 3700eur. Razlika ide za socijalno, penziono I poreze u Italiji. 4-2 su ugovori, singl kabina.

E sad ima posla, nije bas dva sata efektivno dnevno, ima da se radi :-) ali meni je ok, kolektiv je dobar, a I firma..

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #13 on: 01/March/2016 »
P.s. idem sad za 15 dana u dock, novi brod se zavrsava a mene su bacili, bice veselo ;)

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
sad samo da odlučim da li mi je ovo poslednji ili idem još jedan i meni dosta.

Jesi li i ti jedan od onih sto su kupili majicu u Cozumelu sa natpisom: This is my last contract! ???

Znam dosta likova sto su tu majicu kupili prije 5-6 godina, a jos su na brodu  :giggle: