Author Topic: da li treba prethodno iskustvo za Viking Ocean Line?  (Read 5671 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vladan986

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Ako moze odgovor za one koji su prosli intervju za Viking Star,da li treba prethodno iskustvo za Viking Ocean Line?Hvala

Offline Zvanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
da li treba prethodno iskustvo za Viking Ocean Line?
« Reply #1 on: 27/September/2015 »
Ja ga nisam imala, tj nemam iskustvo u radu na brodu. A prosla sam, i ima jos par ljudi za koje znam da nisu imali pre nego sto su otisli na brod.
Pozdrav :)

Offline Vladan986

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
U redu,hvala...

Offline Zvanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
U redu,hvala...

Za koju poziciju se prijavljujes?

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Ja se prijavljujem za poziciju bar waiter, kada je isplovljavao viking sky ili kako se vec zvao kouzon mi nije dao da idem na interview jer nemam brodsko iskustvo...sada navodno idem na interview za viking sea 12.10. za istu kompaniju i za istu poziciju, i naravno i dalje nemam brodsko iskustvo :-) vidjecemo sta ce biti, javicu rezultate.

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Nije neophodno brodsko iskustvo, na Viking Star radi masa ljudi kao bar waiteri, asst. waiteri, asst. stateroom stewardi bez brodskog iskustva.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
A odakle je ta masa, iz Srbije ili Indije?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
A odakle je ta masa, iz Srbije ili Indije?

Sa Balkana, iz Azije, odsvakud.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline Zvanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Ja se prijavljujem za poziciju bar waiter, kada je isplovljavao viking sky ili kako se vec zvao kouzon mi nije dao da idem na interview jer nemam brodsko iskustvo...sada navodno idem na interview za viking sea 12.10. za istu kompaniju i za istu poziciju, i naravno i dalje nemam brodsko iskustvo :-) vidjecemo sta ce biti, javicu rezultate.
Kako je prosao intervju?  :)

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Hei pozz :-) danas sam imao interview...jos uvijek naravno ne znam rezultate ali cu ih znati za par dana. Viking me stvarno odusevio spomenuli su neke detalje koje nisam povezao sa drugim kompanijama (placen godisnji odmor tj 5 dana na svaki mjesec rada, samo 1 sea day na 14 dana cruise...) danas smo imali interview samo sa H&R manager-om pa onda opet za 14 dana u Skoplje sa F&B manager-om...malo smaracina ali jebga, valjda ce se isplatiti :D

Offline odisej

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re:
« Reply #10 on: 17/October/2015 »
Napisi malo više detalja oko intervjua,  gdje je bio,  šta su te pitali,  kakva je ekipa bila sa tobom.  Gdje si bio smješten.  Itd

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока


Offline Todo

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: da li treba prethodno iskustvo za Viking Ocean Line?
« Reply #11 on: 20/October/2015 »
Koliko ljudi ste bile na intervju i koliko ste prosli?
I pozicije vam daje pre intervju ili na samom intervju vam regruter odredzuje pozicija za taj depratment koju imate iskustva?
Imalo li Menadzerske pozicije ili svi su bile entry level position ?

Hvala puno

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: da li treba prethodno iskustvo za Viking Ocean Line?
« Reply #12 on: 20/October/2015 »
Mislim da je ukupno bilo 180 ljudi. Pozicija ti nije striktno ta koju si naveo vec je moguce da ti regruteri predloze nesto drugo. Jos uvijek ne znam rezultate, mislim da ce svakako najvise ljudi otici u restoran. Bila su 2 kandidata za f&b mng taj dan kada sam bio i ja tako da nisu bile samo entry level poz.

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: da li treba prethodno iskustvo za Viking Ocean Line?
« Reply #13 on: 11/November/2015 »
Kako citam dosta je ljudi s nasih prostora na Vikingu, isto tako bilo na intervjuima, niko nista ne pise, evo ja cu podijeliti svoje iskustvo:
Intervju je bio u Hotelu Aleksandar Palace bili smo podijeljeni u vise grupa, u mojoj je bilo nas 20tak. Prvo je bila prezentacija o kompaniji znaci novi brod izlazi u martu pripreme za otvaranje ce poceti prije negdje januar/februar znaci morao biti stand by, jedan sea day po kruzu, besplatan internet, neko je spomenuo placen vecation nije placen vec uzimaju od place stavljaju na stranu i daju ti kad se iskrcas, samo oficiri imaju privilegije da koriste guest buffet, gledaju nastupe ostali nista. Intervju su drzali njihovi rekruteri bilo ih je troje to je bio kao personality test, bilo nas je dvoje u sobi decko koji je usao sa mnom je bio gotov za 10 min predlozili su mu drugaciju poziciju od one za koju je aplicirao, moj intervju je trajao dosta duze, pitanja su bila: Zasto Viking? Zasto hoces da mjenjas kompaniju? Sta bi rekla o sebi? O svojim kolegama na poslu? Zasto mislis da te trebamo zaposliti...
Nakon par dana dobila sam email da sam prosla i da ocekujem glavni skype intervju s nekom Sonjom, taj intrvju je bio 20tak min simpaticna neka gospoda. Pitanja su bila kao sta znas o kompaniji? Kakve bi kolege zeljela? Sta ocekujem od menadzera? Imam li iskustva s Amerikancima i kakva su ta iskustva? Koji mi je najdrazi port i zasto? i to bi bilo to rekla se javiti ima puno kandidata pa kad sve zavrsi javice  rezultate  :hmm: