Author Topic: Da li je neko skoro polagao STCW preko Skype i da li je teško položiti?  (Read 4878 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nedy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
I kao što napisah,da li je neko skoro polagao STCW preko Skype?!Ja bih trebao da se ukrcam na Viking Star u novembru,prije toga moram da dobijem ove sertifikate,rečeno mi je da učim iz skripti,neću ići na trening,cijena 600 eura...pa se iskreno malo pribojavam da li ću se dobro pripremiti,više bih volio otići u Skoplje,odraditi to adekvatno u 4-5 dana koliko traje,iako će me to izaći malo više para,ali bar znam da ću položiti i naučiti kako treba.Ovako ko mi garantuje da ću 100% proći preko Skype,a ima toliko stvari bezveze,ne zna čovjek šta izostaviti!!
Ima li ko kakav savjet,ako je neko već to prošao ili slično?
Pozdrav i hvala

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
I kao što napisah,da li je neko skoro polagao STCW preko Skype?!Ja bih trebao da se ukrcam na Viking Star u novembru,prije toga moram da dobijem ove sertifikate,rečeno mi je da učim iz skripti,neću ići na trening,cijena 600 eura...pa se iskreno malo pribojavam da li ću se dobro pripremiti,više bih volio otići u Skoplje,odraditi to adekvatno u 4-5 dana koliko traje,iako će me to izaći malo više para,ali bar znam da ću položiti i naučiti kako treba.Ovako ko mi garantuje da ću 100% proći preko Skype,a ima toliko stvari bezveze,ne zna čovjek šta izostaviti!!
Ima li ko kakav savjet,ako je neko već to prošao ili slično?
Pozdrav i hvala

Kad nešto platiš 600€ prolaziš sigurno.  :D

Tako smo se i mi pribojavali kad smo išli na treninge, ali naravno da ćeš proći kad platiš 600€.

Zokiju Kocoskom je cilj da odeš na brod jer će on dobiti svoju proviziju od Vikinga.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Da li je iko ikada pao STCW? :rofl:

Online svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
al ti nauci za svaki slucaj

Offline sardina84

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
ma ne brini se nisat oko sctw ako su rekli da platis cim platis vjerojatno da ces i proci...ja sam polagao proslog mjeseca u Budimpseti 420e   tri dana predavanja i dobijem imo sctw cert jer i ja cekam da se ukrcam na viking..a najzalosnije sto sam prije godinu dana imao 25 dana predavanje na carnivalu o sctw,sve prakticno od liferafta,first aid, fire prevention ali dzaba ovi ne pikaju kad je carnivalov pecat...bez brige samo pripremi eure :wave:

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
ja sam polaga preko skaypa.. traje 10 min i nistra strasno..osnovna pitanja a kosta duplo jeftinije.. prolazis sigurno..

Offline nedy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
ja sam polaga preko skaypa.. traje 10 min i nistra strasno..osnovna pitanja a kosta duplo jeftinije.. prolazis sigurno..
Hvala svima na komentarima i savjetima...ako ima još neko skorašnje iskustvo oko toga nek podijeli sa nama...

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
ja bih trebao da polazem STCW online pa cu pokusati da napisem nesto o tome. Cisto da se zna.
i ja sad isto ucim iz scripti i kao sto covek u prvom postu kaze, ne znam sta je vazno a sta nevazno.

Za par dana pisem vise o online polaganju.

Offline Dragan11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Sad je STCW obavezan i za Princess, ja sam ga polagao na brodu besplatno, online.
Nije teško poloziti, kada radite test nemojte zuriti i razmišljajte logicki o pitanjima.

Offline Imafeediepie

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav

Sutra trebam da polazem ovaj neki STCW preko skype,a ima dosta materijala da se predje,da li ima neko ko je ovo vec' radio,sta ima na testu konkretno ,da ne prelazim sve teme ,od ranijeg imam polozeno na brodu crowd management ,i neke basic safety treninge,al' nista to nije priznato za ovu drugu kompaniju,pa me zanima ako ima neko da je radio ovaj test,da me malo uputi sta i kako ide :)

Hvala lijepo ! :)

Offline save2grave

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
  • Country: BOSNIA
  • Company: MSC
  • Recruitment Agency: KOUZON
  • Job Title: GUEST SERVICES AGENT
evo danas polago , pre lagamo nema sanse da se ne polozi