Author Topic: Vojna Akademija Beograd. Da li kompanije priznaju njihov STCW-95?  (Read 2477 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Serafimi

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Cao sampioni,

Da li kompanije priznaju  STCW-95 sa Vojne Akademije iz Beograda?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Te stvari zavise od kompanije do kompanije. Neke zahtevaju da baš kod njih (mislim na brodu) dobiješ te sertifikate. Druge nisu toliko izbirljive.

A što se same Akademije tiče, ako se nešto nije promenilo u proteklih par meseci, oni nemaju više licencu za izdavanje STCW sertifikata.
Naravno, sertifikati izdati u vreme kada su imali licencu su važeći (do roka navedenog na samom sertifikatu, čini mi se 5 godina od polaganja).

Offline Serafimi

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Vidim na njihovom sajtu da jos rade te sertifikate,e sad,ja sam stolar po struci,i znam da uglavnom traze te sertifikate za moju poziciju,za MSC je cak i uslov da imas,Princess takodje,za ostale ne znam.
U svakom slucaju veliko hvala na informaciji

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Obrati pažnju šta piše na sajtu, da li rade SAMO kurseve/obuku... time NE dobijaš nikakav sertifikat.

Moraš na nekom drugom mestu da polažeš (a onda se može postaviti pitanje da li će to mesto prihvatiti kurs ili će insistirati na svojoj obuci kako bi zaradili na tebi).

Inače, mislim da nisam dao dobar odgovor u prethodnoj poruci, Akademija nije ni izdavala sertifikate, već lučka kapetanija Beograd koja je prihvatala obuku sa Akademije. Pa valjda sad kapetanija nema više licencu. Ili tako nešto. Znam da su već izvesno vreme ljudi iz Srbije prinuđeni da STCW polažu u okolnim državama.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Koliko ja znam preko vojne akademije ne možeš da dobiješ sertifikat o položenom STCW u poslednje 2god, znači morao bi negde u okolnim državama da ga završiš (Hrvatska, Mađarska i valjda CG).
Prosečni se zlopate drndajući lopate.