Author Topic: Cenkajte se sa avio kompanijom!  (Read 3190 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Cenkajte se sa avio kompanijom!
« on: 05/October/2015 »
Da mi je ovo neko pričao pre godinu dana, naravno da mu ne bih verovao. Ali živa istina je u pitanju. Celo leto sam radio na Naksosu (ostrvo u Egejskom moru) u Grčkoj i došlo je vreme da idem kući. Putovao sam avionom, tačnije grčkom avio kompanijom Aegean Airlines. Letenje sa samog Naksosa je prilično komplikovano, skupo i ograničeno pa sam leteo sa Santorinija za BG. Santorini je, inače, blizu Naksosa. Planirao sam da letim početkom septembra. U avgustu sam počeo da pratim datume i cene na sajtu Idžijana http://en.aegeanair.com/ . I bilo je nekih jeftinih letova krajem avgusta i početkom septembra, međutim, kako je vreme prolazilo, poskupeli su jeftine letove u avgustu i ostala su im 2 jeftina leta 2. i 4. septembra po ceni od 112e (Santorini-BG-1 smer, bez kofera) i još neki kasnije. I ja sam se mislio, dilemisao, tamo-ovamo i rešim ja da kupim taj let za 2. septembar pošto mi je 4. septembar bilo kasno. To je bila nedelja i rešio sam da sutra u ponedeljak kupim taj let u 1 turističkoj agenciji u Svetom Prokopiosu. I sutra, pre nego što sam krenuo u agenciju, rekoh aj da proverim još jednom cenu na netu pošto znam da te cene non-stop skaču i padaju a i konkretno ta cena je već jednom skočila pa opet pala. I odem ja na net i imam šta da vidim-digli su cenu sa 112e na 352e.  oT I ne samo za taj datum nego i za još neke datume, e jedino za 4. septembar ostala ista. Ja sam se hvatao za glavu i pitao šta sad da radim. Nema šanse da platim toiko, skupo je i imao sam samo 2 varijante-da čekam da opet spuste ali je pitanje dal će da je spuste i kada a trebalo je da rezervišem kartu što pre. A može i da se desi da je još više podignu, tj. poskupe. Druga varijanta mi je bila da zovem avio kompaniju.  :rofl: I ja se mislim, tamo-ovamo, i rekoh sebi-ma zovem ih, nemam šta da izgubim, pa ako me proglase za budalu-nema veze! Hehe. I telefon u ruke i zovem Idžijan.  :yahoo: Parafraziraću vam naš razgovor:

Ja: -Dobar dan, ja sam Ivan iz Srbije, zovem vas u vezi leta Santorini-Beograd u seprembru, vi još uvek imate jeftin let 4. septembra ali tad mi je kasno da letim. Meni odgovara 2. septembar i cena za taj datum je bila 112 evra, međutim vi ste je podigli na 352 evra, ja te pare nemam i to mi je mnogo skupo. Jel možete vi tu cenu da vratite na 112 evra?-  :rofl:

Oni: - A jel ste vi kupili (rezervisali) tu kartu?-

Ja: -Nisam zato što mi je mnogo skupo, ali ako vi vratite cenu leta na 112 evra, ja ću je danas kupiti.-  :rofl:

Oni: -U redu, mi ćemo sada ispraviti tu cenu. Evo ispravili smo.-


Ja u šoku, ne verujem! Kao da su greškom stavili te više cene na njihov sajt a ne namerno! I pratim cene na netu...

Ja: -Na vašem sajtu još uvek stoji cena od 352 evra...-

Oni:- Evo sad ćemo da ispravimo i na našem veb sajtu!-

I za dve sekunde se ponovo pojavi cena od 112 evra za taj let i taj datum. Ja i dalje ne verujem. Hahaha.

Ja: -Hvala vam puno, doviđenja!-


I brže bolje odem u agenciju da kupim kartu, ali tamo mi kažu da zbog kontrole kapitala u GR ne mogu da mi prodaju kartu za keš, nego da mogu da platim samo karticom a ja pošto nisam imao para na kartici, sam imao samo 2 varijante ili da odem u Koru (glavni grad Naksosa) u turističku agenciju Naksos turs pošto tamo može da se plati i kešom, što mi je gubljenje vremena ili da nađem nekog grčkog prijatelja koji ima dovoljno para na kartici pa on da plati kartu karticom a ja da mu platim keš. I posle kraće potrage ja nađem tog grčkog prijatelja kod onih ljudi gde sam stanovao. I dok sam to sve tražio i dok smo ustanovili da je sve spremno, dođe veče. I on mi kaže da ne moramo da idemo u agenciju nego da možemo da platimo kartu direktno preko interneta tj. sajta Idžijana na njegovom kompjuteru. I tako i uradimo. Odem na sajt Idžijana i imam šta da vidim-oni opet digli cenu karte, ovaj put na oko 168 evra! Znači, strašno! I ja kud ću, šta ću, opet telefon u ruke i opet ih zovem!  Haha.

Ja: -Dobro veče, ja sam Ivan iz Srbije, mi smo se čuli danas, bla, bla...-
Oni: -Pa mi smo vam spustili cenu karte danas.-
Ja:-Ma vi ste je spustili al ste je posle opet podigli! Jel možete, molim vas da vratite tu cenu na 112 evra?-
Oni:-Aha, evo sad ćemo opet da ispravimo!-

I stvarno opet isprave i vrate cenu ko što je bila! Zahvalim im se i prekinem. I kupim kartu preko neta. Ukupno sa koferima sam platio 166. I uspeo sam, čoveče! Prosto neverovatno ali istinito. Cenkao sam se sa stranom avio kompanijom kao da sam na pijaci u Ćupriji i pitam kolko ti ove paprike (ili bilo šta)? 120 dinara! E skupo mi to, jel možeš da mi spustiš na 100 al ne samo meni, nego da prepraviš ovu cenu što ti piše ovde sa 120 na 100? Hahaha. To tako ispada jer oni kad su zbog mene spustili tj. vratili tu cenu na 112 evra na veb sajtu, ta cena posle nije važila samo za mene nego za sve! A još su posle za mnoge datume digli cene na 300-400 evra a cena za taj 2. septembar je ostala ista-112 evra! Haha.

I ja mislim da sam ja jedina osoba koja se cenkala sa nekom avio kompanijom i telefonskim pozivom im spustila cene! I to ću i ubuduće da radim a to toplo preporučujem i vama, zovite avio kompaniju, tražite bolju cenu a pogotovo kad vidite da dižu cene, tražite onu prethodnu, manju cenu!

E samo se nadam da Aegean nije jedina avio kompanija kod koje je cenkanje moguće i da je to moguće i kod onih (drugih) avio kompanija koje lete za Ameriku ili druge delove sveta. U svakom slučaju, probajte-nemate šta da izgubite, možete samo da dobijete. Pa ako uspete da im spustite cenu, uspeli ste! A ako ne, nikom ništa! Eto, ja sam uspeo!
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Cenkajte se sa avio kompanijom!
« Reply #1 on: 05/October/2015 »
To je samo kod grka moguce  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Cenkajte se sa avio kompanijom!
« Reply #2 on: 05/October/2015 »
Pa moguće, Grčka je poznata po cenkanju a forumaši u svakom slučaju mogu da probaju da spuste cenu pa ako uspeju, uspeju.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Cenkajte se sa avio kompanijom!
« Reply #3 on: 05/October/2015 »
Grčka se finansijski raspadala, bila na ivici bakrota i ispadanja iz evro zone, verovatno je i to dosta uticalo.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Cenkajte se sa avio kompanijom!
« Reply #4 on: 05/October/2015 »
Pa pazi, ja sam im pomogao koliko sam mogao!  :run:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Cenkajte se sa avio kompanijom!
« Reply #5 on: 13/October/2015 »
da si ostao jos koju godinu presisali bi Svicarsku... :rofl:

"It always seems impossible until it's done"

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Cenkajte se sa avio kompanijom!
« Reply #6 on: 13/October/2015 »
Pa da. Hehe.   :rofl:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo: