Author Topic: Kanadska viza. Da li je neko skoro vadio?  (Read 3322 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sirenaaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Kanadska viza. Da li je neko skoro vadio?
« on: 05/October/2015 »
Pooozdrav  :wave:
Moze pomoc? Da li je neko skoro vadio kadasku vizu?
Kompanija nam je trazila, tj poslala garantno za WX-1 ili Canadian entry Visa... Po nekim informacija koje imam, ne izdaju tu vizu nego turisricku...
Guglala sam, zvala neke brojeve ali nisam nasla niti dobila konkretnu informaciju  -()-.
Ni na forumu nisam nasla nista da je neko pisao skoro...
Da li je prvi korak, kao i za americku aplikacija onlina? Koliko kosta? Kako se zakazuje razgovor? Da li se salje pasos u Bec? Da li je istina da se ceka 30 radnih dana, jel toliko nemamo?
Molim Vas, ukoliko neko i zna i vadio je skoro da mi objasni "odakle poceti".
Hvalaaa
Ko nije plovio, ko nije brodio, ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio,i kao da je upola živeo.

Offline Mali Veseljak

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Kanadska viza. Da li je neko skoro vadio?
« Reply #1 on: 05/November/2015 »
Pozdrav, ja sam u procesu izdavanja Kanadske vize, ja vadim "Visitor vizu". Sobzirom da je zatvorena Kanadska ambasada u Srbiji, aplikacije se predaju " Centru za migracije" agenciji koja zastupa ambasadu i salje dokumenta u Bec.

Adresa kancelarije: (CVAC koji radi u partnerstvu sa OIM/IOM)
Centar za podnošenje zahteva za vize, Međunarodna organizacija za migracije
 
ADRESA: Skenderbegova 3,  11120 Beograd, Srbija

od Ponedeljka do petka Radno vreme:

Podnošenje zahteva 09:00 to 16:00
Preuzimanje pasoša : 14:00 to 16:00

Telefonska linija za pomoć:   
+381 11 2920 183
+381 11 2920 186

Pozovi ih i raspitaj se sta ti sve treba od papira od kompanije, tamo kod njih mozes da dopunis formulare,

1. saznas sta sve treba da im doneses od dokumentacije
2. u komercijalnoj banci (iskljucivo u Kneza Milosa 83) uplatis 8.000din - kazes samo za kandsku vizu, oni znaju sta dalje, treba ti pasos na uvid
3. Kad dobijes sve papire od kompanije sa tom uplatnicom, 2 slike i pasosem odes u CVAC i tamo ti popune papire
4. kad zavrse placas im na licu mesta jos oko 6500-7000din troskovi obrade

Kanadska viza se dobija za 4-6 nedelja, nekad i brze al to zavisi iskljucivo od njih...

Ja sam predao 30.11.  i danas sam dobio mail da im treba overena kopija vojne knjizice, tako da za momke koji vade Kanadsku vizu nek odma kopiraju i overe u opstini i predaju sa aplikacijom da ih ne bi cimali kasnije...( ili bar nek pitaju da li im treba )

Mnogo su bre komplikovni, C1D sa dobio za 2 dana i bez ikakvih problema, a ovi traze i bris iz doopeta samo da bih sleteo i ukrcao se na brod, i jos mi traze i plan puta broda...

Samo se nadam da ce mi odobriti vizu...je...em ti vojisku i knjizicu... cimaju me za nesto sto je bilo pre 20 godina...

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Kanadska viza. Da li je neko skoro vadio?
« Reply #2 on: 06/November/2015 »
Jedino zasto bi ih zanimala vojna knjizica je po meni da vide da li imas upisano ucesce u ratu.

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Kanadska viza. Da li je neko skoro vadio?
« Reply #3 on: 10/May/2016 »
Pozz svima. :)
U prilog temi i mogucim pitanjima o vizama, obzirom da na sajtu stoji da se moze aplicirati za ETA transitnu visu ( kosta $7 ) i turisticku ( kosta cca RSD 15000 ), u nastavku je link sa listom zemalja kojima trebaju jedna ili druga visa. Ukratno, EU zemlje mogu sa ETA visom, sve ostale sa turistickom.
http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas-all.asp#visa

Offline barista

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Kanadska viza. Da li je neko skoro vadio?
« Reply #4 on: 08/December/2017 »
Znaci komplikovaniji sajt od kanadskog za vize ne postoji, tako da vas ne cudi ukoliko se ne snadjete.  oT
Ja sam zavrsio za vizu u VFS global u Skenderbegovoj 3, to je kao neki kanadski viza centar, sta vec, uglavnom posreduju izmedju vas i ambasade, ali za 7500 dinara ako se dobro secam. Provere vam da li ste sve dobro uradili, tamo vamo, moze da se dolazi vise puta. Kad je sve ok, platite fee od 100 CAD = 8500 din. Fee se mora platiti online i bas je pain in the ass.. i predajete papire kod njih. Oni sutradan (u mom slucaju) salju papire za Bec, i za manje od 7 dana sam ja dobio turisticku na 6 meseci, taman koliko traje ugovor.
E sad, druga strana medalje. Kanadska ambasada u Srbiji moze da izdaje turisticke vize kao i vize za rad na brodu tj detasmane itd. Za turisticke je navala, uvek je red ispred ambasade, dok za detasmane nije. Tako da ko nece da daje ekstra 7500 dinara, nek procacka po sajtu kakva je procedura, pa nek postavi ovde.