Author Topic: Prijave za Lutriju za useljeni?ke vize 2017, Krajnji rok za prijavu je 3.Nov2015  (Read 2925 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #1 on: 06/December/2015 »
Svake god se neckam i nikad ne pošaljem, ove godine sam ipak do kraja izgurao pa ćemo u maju baš videti kakve smo sreće. Jel istina to da možeš tražiti vizu američku ili sta vec posle dužeg boravka na brodu?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Jel istina to da možeš tražiti vizu američku ili sta vec posle dužeg boravka na brodu?

Ako misliš na turističku - da. Uglavnom je prilikom obnavljanja C1/D vize formalnost dobiti B1/B2 i to još bez doplaćivanja takse (postoje čak i slučajevi da se turistička dobije i bez traženja).

Ako misliš na neku useljeničku ili radnu - ne, brod nema sa time nikakve veze. Radiš na brodu koji plovi pod zastavom neke druge zemlje. Sa C1/D vizom si samo povremeno ulazio u Ameriku na par sati.
Jedino što u tom kontekstu brod pomaže je da ako ti brodska karijera baš baš dobro ide, i kompanija proceni da bi im bio koristan na kopnu, onda će ti ponuditi posao u main office-u i pomoći oko dobijanja vize za ostanak u Americi. Ali to je neka daleka budućnost do koje treba prosuti litre znoja... i imati sreće nalik lutriji.

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 06/December/2015 »
Na tu useljenicku sam mislio, znači ipak je moguće

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Moguce je, kao I let na Mars, sve je moguce ...
Na stranici ambasade pise da Obama moze pokloniti nekome drzavljanstvo predsjednickim ukazom ... I to je moguce ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 06/December/2015 »
Obama moj kućni prijatelj, ma ne bih ga sad bas cimao zbog nečeg tako sitnog :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk