Author Topic: Konacno! NCL, Broadcast Tech  (Read 7202 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Konacno! NCL, Broadcast Tech
« on: 07/October/2015 »
Za posao na brodu sam se zainteresovao relativno davne 2013. godine kada se sa svoga prvog ugovora vratila drugarica i rekla mi da na brodu ima i ljudi koji snimaju:"Momak je s nama u foto timu, snima i montira". Poceo sam se informisati o poziciji Videographer i neki momak na Facebooku mi je dao direktni link za photo sekciju ovoga foruma. Tamo sam ostavio svoj prvi post, a kada je on prebacen u Broadcast sekciju, shvatio sam da mi je to puno privlacnija pozicija.

Obratio sam se Kouzonu, prilicno brzo prosao sve preliminarne i dobio glavni intervju sa cuvenom Amy za poziciju Broadcast Technician na Royalu. Taj intervju se zavrsio neslavno. Tada ja jos nisam shvatao da je bitno pokazati odredjene crte osobnosti za posao. Mislio sam da strucna kompetentnost stavlja u drugi plan osobu. Do tada ja i nisam imao pravi intervju za posao. Inace, u Sarajevu se uglavnom znaju svi koji rade ovaj posao i do tada su moji razgovori izgledali ovako: E drug, cuo sam da vam treba montazer, ili:"Brate, treba nam snimatelj, hoces li ti?"

U maju ove godine sam opet reciklirao ideju o zaposlenju na brodu. U medjuvremenu sam promijenio dvije firme i nasao se na jednoj televiziji koja je dosta dobra za nase uslove. Pitao sam sebe: Sta sad? Radi li se meni sada godinama za prosjecnu platu i prilicno jednolican posao? Opet sam poceo listati forum. Ovaj put sam odlucio pokusati direktnom prijavom kod kompanije. Iskreno, nije mi se dalo smarati vise sa silnim preliminarnim i cekanjima na intervjue, a kasnije i na ukrcaj. Nasao sam mail adresu MSC kompanije, aplicirao za Broadcast Techa i dobio ponudu za poziciju ITV Coordinatora. Prosao sam intervju, dao otkaz na tadasnjem poslu da bih mogao ici na desetodnevnu obuku na brod i vratio se kuci. Receno mi je da cekam na ukrcaj, koji bi trebao biti jako brzo i:"Budi spreman!"

Mjesec dana sam cekao na bilo kakav mail od MSC i kada sam pitao jesu li me zaboravili, dobio odgovor:"Do kraja sedmice". Na kraju sedmice nista nisam dobio, sacekao jos jednu sedmicu i opet poslao upit. Dobio sam odgovor:"Sve ces znati iduce sedmice". Prosao je jos skoro cijeli mjesec i ja iznerviran time sto nisam cijenjen kao covjek grubo upitam jos jednom: U cemu je problem? Moze li se bar javiti u vrijeme kada se obeca? Dobijem odgovor:"Vjerovatno krajem novembra". (!!!)

Nisam se vise javljao MSC-u, nego posaljem CV na jos nekoliko adresa i prije mjesec dana su mi se javili ljudi iz NCL. Trazili su mi da ispunim neki upitnik sa pitanjima vezanim za posao i da zakacim negdje na internet svoj demo reel. To sam ja vratio isti dan, dobio intervju i prosao ga. MSC-u sam poslao kulturni odjeb. Pored svega, znajuci da njih boli briga za mene i da ih necu nesto ostetiti, ja, mali covjek, osjecao sam se kao govno i bilo me sramota.

U ove posljednje dvije sedmice, radio sam ljekarski, poslao im to sa uvjerenjem o nekaznjavanju i juce dobio LOE. Idem 19.10. Jos mi je ostalo vizu da pokupim. Nadam se da cu stici sve to uraditi... Nesto razmisljam, ukupni trosak ce me izaci nesto preko 300 eura. Nije lose, ha? Sad kako sam opusten i imam vremena (sto se vidi po ovome postu), trosim pare namijenjene za brod. Nemam pojma koliko ce mi trebati do prve plate ni kako oni vracaju te pare za ljekarski... bilo bi super da ne moram cekati prvu platu, ali to ce se sve izdrzati lagano.. Svaka cast onome ko je sa citanjem dosao do ovoga kraja.

Hvala ekipi koja mi je odgovarala na cesto glupa pitanja i tolerisala povremene spamove, nista nije bilo zlonamjerno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #1 on: 07/October/2015 »
 :clapping: ne brzo ali prilično jeftino

Ne brini za pare na brodu, tamo ti treba samo onoliko koliko želiš potrošiti. Možda čak dobiješ i kredit koji mnoge kompanije daju, do prve plate.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #2 on: 07/October/2015 »
:clapping: ne brzo ali prilično jeftino

Ne brini za pare na brodu, tamo ti treba samo onoliko koliko želiš potrošiti. Možda čak dobiješ i kredit koji mnoge kompanije daju, do prve plate.

hvala :) ovo za kredit bi bilo idealno, u slucaju da mi zafali para prije plate. ne znam kako to ide na ncl i imam li ja pravo kao nju hair?

nekako mislim da cu trebat imat para za prve dane na brodu. kontam to su novi ljudi, moro bi s nekim bar kafu piti. ne bi bas da parazitiram na novoj raji... ma svakako ce mi stara uletit nesto novaca

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #3 on: 07/October/2015 »
:clapping:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #4 on: 07/October/2015 »
 :) *smajlikojiseklanjaekipi*

Offline DD

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #5 on: 07/October/2015 »
Pozdrav prijatelju cestitam pre svega na dobijenom poslu, ja sam prosao za Assis. Waiter na Royalu ocekuje LoE i da se polako pocnem pakovati tako da sam malo citao svasta i na nekoliko mesta se pominje da je 200e sasvim dovoljno za prvi mesec naravno da ti se nadje za taxi pojesti i popiti nesto i tome slicno kad si van broda a ostace ti sigurno tako da ces imati i za cugu na samom brodu sa novim drustvom, koliko ja znam radno odelo dobijas od kompanije ciju ti cenu odbijaju od prve plate, a iz pouzdanih izvora sam cuo da se plata dobija u dva dela sad ne mogu da tvrdim da je to slucaj i na NCL al moj izvir je tako dobijao.

Zivio i srecno

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #6 on: 08/October/2015 »
hvala drug, nek je i tebi sa srecom!

kako inace ide placanje na brodu ako sam tek doso i imam nula para na kartici? kontam da kesom nije moguce, ima li neki fazon da se uplati para na taj svoj ocean pay racun?

Offline DD

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #7 on: 08/October/2015 »
ona je kes dobijala na ruke i imaju male sefove u sobama gde cuvaju vredne stvari naravno postoji i mogucnos izrade kartice al nisam se raspitivao za to

Upravo danas mi je stigao LoE putijem za svega 22dana 30.10. u Portoriko Majko Mila nikad video drugu stranu zemlje samo na globusu i karti imacu tri presedenja avionom a nikad putovao avionom moje odrediste i dom narednih 6meseci nadam se svih 6 Adventure of the Seas


Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #8 on: 09/October/2015 »
jutros me je probudila ova neka riba rene davis iz p&o, pita jesam li se ja prijavio za poziciju video producer (a jesam, prije mjesec dana, kad sam i za ncl). kazem ja: eeee, ko prije djevojci, sam u nju upada. zahvalim se lijepo na rivjuanju aplikacije i cao.

kontam kakve sam ja srece, da cekam i da nisam dobio ovaj ncl, nikad me nebi zvao niko

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #9 on: 09/October/2015 »
Quote
ko prije djevojci, sam u nju upada.
  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #10 on: 11/October/2015 »
hvala drug, nek je i tebi sa srecom!

kako inace ide placanje na brodu ako sam tek doso i imam nula para na kartici? kontam da kesom nije moguce, ima li neki fazon da se uplati para na taj svoj ocean pay racun?

Kada dodjes na brod, prvih sat vremena, potpisat ces mnogo papira, jedan od njih ce biti  a crew onboard account, i spominjat ce se ocean pay, i ako zaokruzis tu opciju, sutradan ili navece taj tvoj key card koji dobijes za otvaranje vrata od kabine, ulaz, izlaz s broda ce da ti sluzi i da placas sve sto kupis na brodu, hrana, pice, sve. Tu imas limit 200$ za mjesec osim ako ti plata nije preko 2000$ onda taj limit nije za tebe. Ako znas da ces otici preko tih 200$ uvijek (kad su otvoreni za crew 9-11h i 16-18h vjerovatno :tuctuc:)odes u finansije i platis koliko hoces, tako da ti se taj iznos sto dugujes smanji, a ako neces i odes preko tih 200 $ onda ce ti racun biti zatvoren dok ne bude plata i cut off, ili dok ne platis sve sto dugujes pa ides ponovo od nule. Znaci ocean pay je visa debit kartica, sa kojom mozes samo kes da vadis iz ATM, i nista vise na brodu, a crew key card je taj sa kojim ces da kupujes na brodu.
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #11 on: 11/October/2015 »
joj, hvala! ovo je bas bilo jasno i bukvalno iz prve ruke  :)

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #12 on: 06/November/2015 »
Video sad post.

Trenutno sam na Independensu, cekam intervju za Head Broadcast poziciju, ako bude super, ako ne bude - mislim da promenim kompaniju jer bih  povukao curu sa sobom na brod a stopirali su zapošljavanje za Srbe na RCCL.

Dobio sam odgovor iz ofisa pre nedelju dana da navodno nemamo odobrenu medicinsku kliniku za preglede. Ja svoj obnovio pre ovog ugovora u Beogradu, jedino ako su promenili nešto u poslednjih 5 meseci.

Javi kakva je plata na NCL-u i koji su radni uslovi, koliko sati radi dnevno itd... Plata je ovde oko 2200$ (2x 1100 mesečno) i veoma je lagano.
Menjao bih kompaniju samo da mogu sa curom na brod. Ne ide više da plovim sam. :)

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #13 on: 08/November/2015 »
2000 je plata ovdje. jako, jako je lagano, skoro dosadno. puno slobodnog vremena. ja sam na malom brodu i ovdje imas dva broadcasta. nemas heada, samo nas dvojica.

na vecim brodovima imas 3 broadcasta, tj manager i dva broadcasta i ljudi kazu da bas ima dosta posla. to ce ti najbolje reci wladimir, jer je on na velikom brodu i bas je dobar lik. nije skrt na informacijama...

sta da ti kazem druze, ako ti ne smeta manja plata i manje mogucih menadjerskih pozicija, bujrum. ja bi volio da dodjete ti i mlada ovdje na primjer :D

meni je ok za sad..

Offline CrimsoN

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Konacno! NCL, Broadcast Tech
« Reply #14 on: 24/November/2015 »
Hvala za, info svašta. Nije mi problem 200$ ako mogu da dodjem sa curom, pogotovu ako se radi istim, laganim tempom. ;)