Author Topic: Kao student druge godine otisao za Ameriku na J-1 vizi  (Read 1402 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RookieMNE

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Otvorio sam ovaj topik, mozda nekome bude korisno.

2007 sam kao student druge godine otisao za Ameriku na J-1 vizi,  prekoracio i ostao 2 godine, vratio se 2009. Nastavio skolovanje  i onda, 2012 godine, ponovo aplicirao za J-1 vizu, odbijen sam a naveli su razlog 'NOT A VALID BONA FIDE STUDENT', U aplikaciji sam naveo istinu, nista nisam slagao.

Nisu me nista pitali zasto sam prvi  ostao toliko dugo vremena, samo su me pitali sto nisam donio stari pasos i staru vizu vizu na uvid. Konzul me pitao gdje sam bio u Americi prvi put i sta sam radio, i za koju kompaniju. Pitao me koliko mi je ostalo da diplomiram, ja mu rekao oko 7-8 ispita. Onda me pitao da li cu zavrsiti ove godine, rekoh nadam se ali ne mogu da tvrdim sigurno. Rekao da su stvari promijenile od prvog puta kad sam bio preko J-1 vize i da je sad 'MUCH STRICTER POLICY' i da vize dobijaju samo FULL TIME studenti tj redovni studenti. 2013 godine sam diplomirao.

2015 ove godine, aplicirao sam za C1D vizu, ponovo sam DS-160 ispunio vjerodostojn, nista nisam slagao, ponovo su trazili da vise stari pasos i vizu i poucen iskustvom prethodnog intervjua sam to donio. Konzul me samo pitao gdje sam do sad radio, nakon odgovora, pozelio mi srecan put.Dobio sam vizu na 3 godine.  :rolleyes: :yeah:

Offline RookieMNE

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: USA VISA
« Reply #1 on: 31/October/2015 »
zaboravih dodati da sam i nekoliko puta iposlednjih godina mao aplikaciju i za Green Card lutriju :D