Author Topic: Interesuje me pozicija pursera/recepcije na RCCL kompaniji; plata, radno vreme..  (Read 2638 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Pozdrav drustvo... Interesuje me pozicija pursera/recepcije na RCCL kompaniji.. .

Ako bi bio neko ljubazan da mi ukratko ili malo poduze opise kakvi su tamo uslovi,plate,radno vreme,i tome slicno?

Hvala

Offline siriusblack

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Frend mi je dobio posao tamo, kaže da ima 2000$ za početak, ali se lako napreduje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
pocetna placa ti je 2000$, napreduje se jako brzo buduci da sada izlaze novi brodovi, ako si marljiv mozes dosta brzo doci do svega. Ja sam trenutno na Radiancu u Australiji i tu se radi 8h dnevno osim na embarkation kad se radi 10h. Nista strasno, plus imas prednost sta imas sve ekskurzije besplatno pa mozes stvarno dozivjet portove u punom smislu. Pozdrav

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
pocetna placa ti je 2000$, napreduje se jako brzo buduci da sada izlaze novi brodovi, ako si marljiv mozes dosta brzo doci do svega. Ja sam trenutno na Radiancu u Australiji i tu se radi 8h dnevno osim na embarkation kad se radi 10h. Nista strasno, plus imas prednost sta imas sve ekskurzije besplatno pa mozes stvarno dozivjet portove u punom smislu. Pozdrav

Ja sam upoznao dvoje ljudi koji su u zadnjih godinu-dvije prešli s Royala na NCL. Koliko sam po njihovoj priči shvatio bolje si plaćen (iako u računicu moraš uzeti da si za dolazak na prvi ugovor avio kartu plaćaš sam) i imaš officer status i privilegije koje idu s tim. Smještaj je kao an većini drugih kompanija ako izuzmemo Oasis klasu,, ne znam kako je na Quantum. Sve ostalo je lošije. Radi se više, pod većim si stresom, imaš više odgovornosti, GS zapošljava manje ljudi po brodu, zahtijevaju od tebe još nerealnije stvari i ugovor je 5 mjeseci dok je n NCL-u 4. Razmišljao sam i prelasku na Royal ali sam na kraju zaključio da ne bih napravio baš neki osobit posao s tim. Vjerojatno je Celebrity bar malo bolji.

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
i na RCCLU imamo officer status. radi se na svim kompanijama i svugdje je stres. samo lagano i bok  :)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Svuda se radi i svugdje ima stresa, ali negdje više, negdje manje. Primjerice, imam info da na Royalu duplo više random callsu nego na NCL-u. A s druge strane, čuo sam da je na regentu laganini s obzirom da im je sve all inclusive pa je zato život jednostavniji uz puno manje drame.

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
ste je, je, Royal je jako razmazio goste i tu je sve drama  oT

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Nije to samo Royal. Za mnoge te stvari ja bih ima s samo nasmijao u facu da radim u hotelu, ali ovdje ih moram shvaćati ozbiljno kakvu god glupost ispaliti i izigravati nekakvu empatiju jer eto njih steward nije učinio da se oni "osjećaju posebno". Da su to bar ljudi koju iskeširaju neku lovu umjesto ovih koji plate manj od $500 cruise + još nešto badava jer su bookirali kad je bila promocija i onda mi još na kraju ne da nikome ne ostave ni centa tipa nego dođu povući gratuities. Eto, takve ljude su razmazili, ljudi kojima je jeftinje biti na cruise nego doma. Nekad se podrazumijevalo da je cruise bio luksuzni proizvod i da su na njega išli oni koji su imali para. Čini se da je nešto gadno pošlo po zlu u međuvremenu. Brodovi postaju sve veći, posada radi sve više a gosti su sve jadniji i bezobrazniji.

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Neznam, ja sam svojim poslom ja royalu jako zadovoljan. Radi se, ali se ima i slobodnog vremena. Upravo pisem iz nocne smjene. Svi spavaju, ja sam posao zavrsio u roku dva sata i sada lagano sjedim i dezuram i tako mi je sada raspored mjesec dana.Totalni antistres. Kad se uzme placa, mogucnost napredovanja, slobodno vrijeme u obzir, ne mogu se zalit. Dosta mi je ugodno. + ne zaboravimo da je royal jako opustena kompanija gdje te niko nece ruzno gledati ako volis biti u baru svaku vecer i zabavljat se. Sve dok ne kasnis na posao i obavljas svoje duznosti. + sjetimo se svi zajedno trenutaka kada smo aplicirali prvi put za brod. Zasto smo aplicirali? Koliko smo jako zeljeli biti ovdje? I koliko je tesko bilo dobiti posao (ja sam osobno htio samo royal i nacekao sam se za poziciju). Jako sam zahvalan sta sam ovdje i svaki dan se sa smjeskom ustajem kad se sjetim svog bankovnog racuna. A gosti ko gosti, sve je ovo predstava, ne shvacaj nista osobno. Ima losih dana, slazem se. Na srecu puno manje nego dobrih. Ali na kraju takvog dana, okupi se ekipa, kupi se pivo i dere se FIFA 2015 u kabini. I sve brige nestaju. Pozdrav sima sa Radiance OTS.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
@ Matijas

Druže, živo me interesuje da li je uslov za recepciju na Royalu poznavanje drugog stranog jezika ? I ako jeste, koliko su te cedili i proveravali za njega ?
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
tocno, sekundarni jezik je uvjet. Na proslom ugovoru sam prijavio talijanski kao drugi jezik. i onda mi je TND dogovrorio nekakvo testiranje. A to ti je izgledalo ovako: dosao je neki talijanski oficir s mosta i poceo samnom pricat talijanski. Tipa: kako se zoves, koliko je sati, reci nesto o sebi i onda je krenuo s pitanjima tipa: objasni mi kako doc iz winjammera do medicala, objasni mi gdje je recepcija. I sve sam pricao na talijanski s njim. Nije tesko, ako i malo poznajes neki drugi jezik, prolazis. Ali i ako nemas drugi jezik, apliciraj. Jer to uopce nije sustina posla tako da ne vidim zasto bi nekog odbili na osnovu toga.  b00/